Pradžia Dienoraštis

Canesten tabletės ir kremas makšties kandidozei gydyti

Canesten makšties tabletė arba kremas yra priešgrybelinis preparatas, kurio sudėtyje yra klotrimazolo ir kuris veikia slopindamas Candida albicans grybelio, sukeliančio makšties kandidozę, kurios simptomai yra niežulys, paraudimas ir baltos išskyros lytinių organų srityje, augimą ir dauginimąsi.

Šią priemonę galima rasti vaistinėse ir vaistinėse, parduodamose be recepto suaugusiesiems. Tačiau geriausia būtų pasikonsultuoti su ginekologu, kad jis parinktų geriausią vartojimo būdą, nes gydymo trukmė gali būti 1, 3 arba 6 dienos, priklausomai nuo kandidozės intensyvumo.

Be to, jei per 7 dienas moters būklė nepagerėja, simptomai pasunkėja arba jei kandidozė atsinaujina nepraėjus 2 mėnesiams po gydymo canesten, reikia kreiptis į ginekologą, kad jis įvertintų, ar simptomus nesukelia kita makšties infekcija.

Kaip naudoti

Canesten tabletę arba kremą reikia naudoti tik makšties srityje, o naudojimo būdas yra:

1. Vaginalinė tabletė 500 mg

Canesten 500 mg makšties tabletė vartojama tik 1 dieną, kaip vienkartinė dozė, ir turi būti įvedama giliai į makšties kanalą naudojant pakuotėje esantį aplikatorių, geriausia naktį.

Norint įvesti makšties tabletę, reikia nusiplauti rankas ir nusiteikti taip, kad būtų lengviau įvesti tabletę, t. y. gulėti sulenktomis ir šiek tiek atkištomis kojomis. Patraukite aplikatoriaus stūmoklį ir įstatykite tabletę į aplikatorių apvalia puse į išorę. Atsargiai įkiškite aplikatorių giliai į makšties kanalą ir paspauskite stūmoklį, kad tabletė patektų į makštį. Nuimkite aplikatorių ir jį išmeskite. Po naudojimo nusiplaukite rankas.

Gino-canesten makšties tabletės nėštumo metu, po pirmojo nėštumo trimestro, turi būti vartojamos tik su ginekologo rekomendacijomis ir nenaudojant aplikatoriaus.

Svarbu pabrėžti, kad ši canesten tabletė skirta vartoti makšties srityje ir jos negalima vartoti per burną.

2. Makšties kremas

Canesten makšties kremą galima naudoti 1 kartą per dieną, geriausiai naktį, nuo 3 iki 6 dienų ir jį reikia tepti giliai į makšties kanalą naudojant pakuotėje esantį aplikatorių. Jei pamiršote užtepti dozę vakare, ją reikia užtepti kitą rytą ir tęsti gydymą tinkamu laiku.

Norėdami naudoti canesten makšties kremą, turite kruopščiai nusiplauti rankas prieš naudojimą ir po jo. Patraukite aplikatoriaus stūmoklį iki galo, nuimkite kremo dangtelį ir įstatykite aplikatorių į kremo tūbelę, užsukite jį taip, kad jis būtų tvirtas. Paspauskite kremo tūbelę, kad užpildytumėte aplikatorių, o kai jis bus pilnas, atsukite tūbelę ir užsukite kremo dangtelį. Atsigulkite sulenktomis ir šiek tiek praskėstomis kojomis ir atsargiai įveskite kremo pripildytą aplikatorių į makšties kanalą, stumdami stūmoklį iki galo. Nuimkite aplikatorių ir jį išmeskite.

Gino-canesten makšties kremo negalima naudoti menstruacijų metu, o vidinių absorbentų, makšties prausiklių ar spermicidų gydymo metu negalima naudoti.

Be to, gydymo metu rekomenduojama vengti lytinių santykių, nes kandidozė gali būti perduodama partneriui, o canesten makšties kremas gali sumažinti prezervatyvo ar diafragmos veiksmingumą.

Galimas šalutinis poveikis

Kai kurie iš dažniausių šalutinių poveikių, galinčių pasireikšti gydymo Gino-canesten makšties tabletėmis ar kremu metu, yra paraudimas, patinimas, deginimas, kraujavimas iš makšties ar niežulys arba pilvo skausmas.

Kas neturėtų naudoti

Negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams, moterims pirmojo nėštumo trimestro metu ar krūtimi maitinančioms moterims.
Šio vaisto taip pat neturėtų vartoti moterys, kurios yra alergiškos klotrimazolui arba kitiems priešgrybeliniams preparatams, pavyzdžiui, mikonazolui, flukonazolui arba itrakonazolui. Be to, makšties kremo negalima vartoti moterims, kurios yra alergiškos ketostearilo alkoholiui.

Neskiriamas moterims, kurioms pasireiškia tokie simptomai kaip karščiavimas, pilvo ar nugaros skausmas, pykinimas, blogas kvapas ar kraujavimas iš makšties. Tokiais atvejais reikėtų kreiptis į ginekologą.

Jodas ir maisto produktai, kuriuose jo gausu

0

Daugiausia jodo yra jūrinės kilmės maisto produktuose, pavyzdžiui, skumbrėse ar midijose. Tačiau jodo gausu ir kituose maisto produktuose, pavyzdžiui, joduotoje druskoje, piene ir kiaušiniuose. Taip pat svarbu žinoti, kad jodo kiekis daržovėse ir vaisiuose yra labai mažas.

Jodas svarbus skydliaukės hormonų, kurie svarbūs augimui ir vystymuisi, gamybai, taip pat kai kurių medžiagų apykaitos procesų organizme kontrolei. Jodo trūkumas gali sukelti vadinamąją gūžį, taip pat hormonų trūkumą, kuris sunkiais atvejais vaikui gali sukelti kretinizmą. Dėl šios priežasties į mitybą būtina įtraukti jodo.

Jodo funkcija

Jodo funkcija – reguliuoti skydliaukės hormonų gamybą. Jodas taip pat padeda nėštumo metu, palaikydamas kūdikio smegenų ir nervų sistemos augimo ir vystymosi medžiagų apykaitos procesų pusiausvyrą nuo 15 nėštumo savaitės iki 3 metų amžiaus. Tačiau nėščiosios turėtų vengti vartoti kai kuriuos maisto produktus, kuriuose gausu jodo, ypač žalias arba nepakankamai termiškai apdorotas jūros gėrybes ir alų, nes jie taip pat kelia pavojų nėštumui.
Be to, jodas reguliuoja kai kuriuos medžiagų apykaitos procesus, pavyzdžiui, energijos gamybą ir kraujyje susikaupusių riebalų suvartojimą. Taigi manoma, kad jodas gali turėti antioksidacinį poveikį organizmui, tačiau šiam ryšiui patvirtinti reikalingi papildomi tyrimai.

Maisto produktų, kuriuose gausu jodo, sąrašas

Gyvūninės kilmės maisto produktaiSvoris (g)Jodas vienoje porcijoje
Skumbrė150255 µg
Midijos150180 µg
Menkės150165 µg
Lašiša150107 µg
Europinė jūrų lydekos150100 µg
Pienas56086 µg
Jūrinė lydekos7575 µg
Sardinės pomidorų padaže10064 µg
Krevetės15062 µg
Silkė15048 µg
Alus56045 µg
Kiaušiniai7037 µg
Upėtakiai1502 µg
Kepenys15022 µg
Šoninė15018 µg
Sūris4018 µg
Tunas15021 µg
Inkstai15042 µg
Plekšnė10030 µg
Augalinės kilmės maisto produktaiSvoris arba matas (g)Jodas vienoje porcijoje
Vakame dumbliai1004200 µg
Kombu1 g arba 1 lapas2984 µg
Nori1 g arba 1 lapas30 µg
Plačiosios pupelės (Phaseolus lunatus)1 puodelis16 µg
Džiovintos slyvos5 vienetai13 µg
Bananai150 g3 µg
Joduota druska5 g284 µg

Kai kurie maisto produktai, pavyzdžiui, morkos, žiediniai kopūstai, kukurūzai, manijokas ir bambukų ūgliai, mažina jodo įsisavinimą organizme, todėl sergant gūžiu ar esant mažam jodo kiekiui šių maisto produktų reikėtų vengti.

Be to, kai kurie maisto papildai, pavyzdžiui, spirulina, gali turėti įtakos skydliaukei, todėl, jei asmuo serga su skydliauke susijusia liga, prieš vartojant bet kokį papildą rekomenduojama kreiptis į gydytoją arba dietologą.

Paros jodo rekomendacija

Toliau pateiktoje lentelėje nurodyta rekomenduojama jodo paros norma skirtingais gyvenimo etapais:

AmžiusRekomendacija
Iki 1 metų90 µg per dieną arba 15 µg/kg per dieną
Nuo 1 iki 6 metų90 µg per dieną arba 6 µg/kg per dieną
Nuo 7 iki 12 metų120 μg/kg per dieną arba 4 μg/kg per dieną
Nuo 13 iki 18 metų150 μg/kg per dieną arba 2 μg/kg per dieną
Vyresni nei 19 metų100-150 μg/kg per dieną arba 0,8-1,22 μg/kg per dieną
Nėščios moterys200-250 µg per dieną

Jodo trūkumas

Jodo trūkumas organizme gali sukelti gūžį, dėl kurio skydliaukė padidėja, nes liauka priversta dirbti sunkiau, kad surinktų jodą ir sintetintų skydliaukės hormonus. Dėl to gali būti sunku ryti, ant kaklo gali atsirasti gumbų, atsirasti dusulys ir diskomfortas.

Be to, dėl jodo trūkumo gali sutrikti skydliaukės veikla, todėl gali atsirasti hipertirozė arba hipotirozė, t. y. hormonų gamybos sutrikimai.

Vaikams jodo trūkumas gali sukelti gūžį, kognityvinius sunkumus, hipotireozę arba kretinizmą, nes gali būti rimtai paveiktas neurologinis ir smegenų vystymasis.

Jodo perteklius

Per didelis jodo kiekis gali sukelti viduriavimą, pilvo skausmą, pykinimą, vėmimą, tachikardiją, melsvas lūpas ir pirštų galiukus.

Ricinos aliejus: kam jis skirtas ir kaip naudoti

0

Ricinos aliejus išgaunamas iš vaistinio augalo, vadinamo ricinmedžiu, ir plačiai naudojamas įvairioms sveikatos problemoms, pavyzdžiui, atritui, pleiskanoms, vidurių užkietėjimui, gydyti ir odos bei plaukų drėkinimui skatinti.

Jo mokslinis pavadinimas yra Ricinus communis ir jį galima rasti kai kuriose natūralių produktų parduotuvėse, kai kuriuose prekybos centruose, internetinėse parduotuvėse ir vaistinėse.

Kam jis naudojamas ir kokia jo nauda

Ricinos aliejus pasižymi analgetinėmis, priešuždegiminėmis, antioksidacinėmis, antimikrobinėmis ir vidurius laisvinančiomis savybėmis. Be to, šiame aliejuje gausu linolo rūgšties, vitamino E, riebalų rūgščių ir mineralinių druskų, todėl šis aliejus pasižymi didele valomąja ir drėkinamąja galia, pvz., valo odą ir galvos odą.

Taigi, pagrindiniai ricinos aliejaus naudojimo privalumai yra šie:

 • Odos drėkinimas, užtikrinantis švelnesnę odą, nes pašalinami laisvieji radikalai, skatinama elastino ir kolageno gamyba, atitolinamas mimikos raukšlių atsiradimas;
 • Drėkina galvos odą, kovoja su plaukų slinkimu ir lūžinėjimu;
 • Žarnyno reguliavimas dėl vidurius laisvinančių savybių ir gali būti naudojamas virškinimo problemoms, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimui, gydyti;
 • Bakterijų ir grybelių sukeltų infekcijų prevencija ir kova su jomis dėl antimikrobinių savybių;
 • Kova su pleiskanomis ir utėlėmis;
 • Mažina artrito, artrozės ir podagros sukeltą skausmą ir diskomfortą, nes yra skausmą malšinanti ir priešuždegiminė priemonė;
 • Be to, ricinos aliejus taip pat gali būti naudojamas odos niežuliui ir bėrimams malšinti.

Šiuo metu ricinos aliejus daugiausia naudojamas plaukų sveikatai gerinti, plaukų augimui skatinti ir jų drėgmei palaikyti. Nors aprašomi rezultatai, susiję su plaukų augimu, nėra mokslinių tyrimų, kurie įrodytų šį poveikį. Tačiau šį poveikį gali lemti pagerėjęs galvos odos drėkinimas.

Kaip naudoti

Ricinos aliejus išgaunamas iš ricinos lapų ir sėklų ir naudojamas pagal paskirtį.

Ricinos aliejus plaukams

Norint sustiprinti plaukus ir paskatinti jų augimą, ricinos aliejų reikia tepti ant galvos odos sausais arba šiek tiek drėgnais plaukais, gryną arba sumaišytą su kitu aliejumi, tada masažuoti ir palikti maždaug 3 valandoms ir tada išplauti plaukus. Aliejų taip pat galima tepti po plaukų plovimo, tačiau jis gali būti riebus.

Norėdami sumažinti pleiskanų kiekį, kelis lašus aliejaus galite užlašinti tiesiai ant galvos odos, švelniai įmasažuoti ir palikti kelioms valandoms ar net nakčiai.

Kad plaukai labiau blizgėtų, būtų sveikesni, pamaitinti ir išvengtumėte sausų bei skilinėjančių galiukų, kelis lašus aliejaus galima kasdien užlašinti ant sruogų galiukų.

Ricinos aliejus odai

Šį aliejų taip pat galima kasdien naudoti kūno ir veido odai maitinti ir drėkinti, užlašinus kelis lašus tiesiai ant odos arba įmaišius į kasdienį drėkinamąjį kremą ar kitą augalinės kilmės aliejų, pavyzdžiui, kokosų, avokadų ar migdolų aliejų. Jis taip pat gali būti naudojamas strijų išvaizdai pagerinti, po saulės poveikio atsiradusiam paraudimui gydyti arba sausai odai gydyti.

Nors tai yra aliejus, jį taip pat galima naudoti spuogams gydyti, tepant veidą grynu aliejumi. Ricinos aliejus pasižymi mažu komedogeniškumu, t. y., priešingai nei, pavyzdžiui, kokosų aliejus, yra mažai linkęs formuoti spuogus, todėl gali būti saugiai naudojamas sergant akne, net jei jūsų oda labai riebi.

Blakstienoms, barzdai ir antakiams

Norėdami pamaitinti ir sustiprinti blakstienas, barzdą ir antakius bei paskatinti jų augimą, maždaug du kartus per savaitę vatos tamponėliu arba mažu šepetėliu užlašinkite kelis lašus ricinos aliejaus.

Kiti Ricinos aliejaus naudojimo būdai

Vidurių užkietėjimui gydyti: vartokite po 1 valgomąjį šaukštą ricinos aliejaus per dieną.
Aliejus taip pat gali būti naudojamas kovai su tulžies pūslės akmenlige, tačiau rekomenduojama pasikonsultuoti su gastroenterologu arba fitoterapeutu.

Galimas šalutinis poveikis

Nesaikingas ricinos aliejaus vartojimas gali sukelti stiprų mėšlungį, pykinimą, vėmimą ir dehidrataciją. Be to, jei ant odos ar galvos odos tepamas didelis kiekis, jis gali sukelti dirginimą arba dėmių atsiradimą, jei ši vieta per ilgai būna saulėje.

Ricinos lapai ir sėklos yra toksiški, todėl juos galima vartoti tik prižiūrint gydytojui.

Kontraindikacijos

Ricinos aliejaus draudžiama vartoti mažiems vaikams, žmonėms, kurie serga dirgliąja žarnyno liga ir žarnyno nepraeinamumu, žindančioms ir nėščioms moterims, nes šis aliejus gali paskatinti gimdymą.

Vitaminai: kas jie yra, kam jie naudojami ir klasifikacija

0

Vitaminai – tai organinės medžiagos, kurių organizmui reikia nedideliais kiekiais ir kurios yra būtinos organizmo funkcionavimui, nes jos reikalingos sveikai imuninei sistemai palaikyti, tinkamam medžiagų apykaitos veikimui užtikrinti ir augimui skatinti.

Dėl jų svarbos reguliuojant medžiagų apykaitos procesus, kai jų suvartojama nepakankamai arba kai organizmui trūksta tam tikrų vitaminų, gali kilti rimtas pavojus sveikatai, pavyzdžiui, regos, raumenų ar neurologinių problemų.

Kadangi organizmas negali sintetinti vitaminų, svarbu, kad jie būtų gaunami su maistu, todėl labai svarbu maitintis subalansuotai, gausiai vartojant daržoves ir įvairius baltymus.

Kam jie naudojami

Vitaminai organizme atlieka keletą funkcijų ir, nors jie nesuteikia energijos, dalyvauja pagrindiniuose organizmo funkcionavimo procesuose, todėl svarbu jų vartoti optimalų kiekį. Pagrindinės vitaminų funkcijos yra šios:

 • Skatina tinkamą raumenų funkcionavimą;
 • Skatina tinkamą odos, plaukų ir nagų augimą;
 • Užtikrinkite tinkamą nervų sistemos ir imuninės sistemos veikimą;
 • užkirsti kelią ligoms, ypač anemijai;
 • Skatinkite tinkamą augimą.

  Tinkamas vitaminų vartojimas yra būtinas tinkamam organizmo funkcionavimui ir ligų prevencijai, todėl svarbu pasitarti su mitybos specialistu, kad jis patartų, kiek ir kokių maisto produktų, kuriuose gausu vitaminų, reikėtų vartoti kasdien.

Vitaminų rūšys

Vitaminus pagal jų tirpumą riebaluose arba vandenyje galima suskirstyti į tirpius riebaluose ir tirpius vandenyje.

1.Riebaluose tirpūs vitaminai

Riebaluose tirpūs vitaminai yra stabilesni ir atsparesni oksidacijos, karščio, šviesos, rūgštingumo ir šarmingumo poveikiui, palyginti su vandenyje tirpiais vitaminais. Jų funkcijos, maisto šaltiniai ir jų trūkumo pasekmės išvardytos šioje lentelėje:

VitaminaiFunkcijosŠaltiniaiTrūkumo pasekmės
A (retinolis)Sveiko regėjimo palaikymas
Epitelio ląstelių diferenciacija
Kepenys, kiaušinio trynys, pienas, morkos, saldžiosios bulvės, moliūgai, abrikosai, melionai, špinatai ir brokoliai.Aklumas arba naktinis aklumas, gerklės dirginimas, sinusitas, pūliniai ausyse ir burnoje, vokų sausumas.
Vitaminas D (ergokalciferolis ir cholekalciferolis)Padidina kalcio absorbciją žarnyne
Skatina kaulų ląstelių gamybą
Mažina kalcio išsiskyrimą su šlapimu
Pienas, menkių kepenų aliejus, silkė, sardinės ir lašiša
Saulės šviesa (aktyvuoja vitaminą D)
Kelio varusas, kelio valgusas, kaukolės deformacijos, kūdikių tetanija, kaulų trapumas
E (tokoferolis)AntioksidantasAugaliniai aliejai, neskaldyti grūdai, žalios lapinės daržovės ir riešutai.Neišnešiotų kūdikių neurologinės problemos ir anemija
KPrisideda prie krešėjimo veiksnių susidarymo
Padeda vitaminui D sintetinti reguliuojamąjį kaulų baltymą
Brokoliai, briuseliniai kopūstai, kopūstai ir špinataiKoaguliacijos laiko pailgėjimas

2. Vandenyje tirpūs vitaminai

Vandenyje tirpūs vitaminai gali ištirpti vandenyje ir yra mažiau stabilūs nei riebaluose tirpūs vitaminai. Toliau pateiktoje lentelėje išvardyti vandenyje tirpūs vitaminai, jų maisto šaltiniai ir šių vitaminų trūkumo pasekmės:

VitaminaiFunkcijosŠaltiniaiTrūkumo pasekmės
Vitaminas C (askorbo rūgštis)Kolageno formavimasis
Antioksidantas
Geležies absorbcija
Vaisiai ir vaisių sultys, brokoliai, briuseliniai kopūstai, žalieji ir raudonieji pipirai, melionai, braškės, kiviai ir papajosKraujavimas iš gleivinių, netinkamas žaizdų gijimas, kaulų galų suminkštėjimas, dantų susilpnėjimas ir netekimas.
B1 (tiaminas)Angliavandenių ir aminorūgščių apykaitaKiauliena, pupelės, kviečių gemalai ir spirituoti grūdaiAnoreksija, svorio kritimas, raumenų silpnumas, periferinė neuropatija, širdies nepakankamumas ir Vernicko encefalopatija
B2 (riboflavina)Baltymų apykaitaPienas ir pieno produktai, kiaušiniai, mėsa (ypač kepenys) ir spirituoti grūdai.Lūpų ir burnos pažeidimai, seborėjinis dermatitas ir normochrominė normocitinė anemija
B3 (niacinas)Energijos gamyba
Riebalų rūgščių ir steroidinių hormonų sintezė
Vištienos krūtinėlė, kepenėlės, tunas, kita mėsa, žuvis ir paukštiena, neskaldyti grūdai, kava ir arbata.Simetriškas abipusis veido, kaklo, plaštakų ir pėdų dermatitas, viduriavimas ir demencija
B6 (piridoksinas)Aminorūgščių apykaitaJautiena, lašiša, vištienos krūtinėlė, neskaldyti grūdai, praturtinti grūdai, bananai ir riešutai.Burnos pažeidimai, mieguistumas, nuovargis, mikrocitinė hipochrominė anemija ir naujagimių traukuliai
B9 (folio rūgštis)Kraujo ląstelių, žarnyno ir vaisiaus audinių susidarymasKepenys, pupelės, lęšiai, kviečių gemalai, žemės riešutai, šparagai, salotos, briuseliniai kopūstai, brokoliai ir špinatai.Nuovargis, silpnumas, dusulys, širdies plakimas ir megaloblastinė anemija
B12 (cianokobalaminas)DNR ir RNR sintezė
Aminorūgščių ir riebalų rūgščių apykaita
Mielino sintezė ir palaikymas
Carne, peixe, aves, leite, queijo, ovos, levedura nutricional, leite de soja e tofu fortificados
Nuovargis, blyškumas, dusulys, širdies plakimas, megaloblastinė anemija, galūnių jutimo ir dilgčiojimo praradimas, judėjimo sutrikimai, atminties praradimas ir demencija.

Be maisto produktų, kuriuose gausu vitaminų, taip pat galite vartoti maisto papildus, kuriuose paprastai būna rekomenduojamos vitaminų ir mineralų, būtinų tinkamam organizmo funkcionavimui, paros dozės, svarbu, kad jas nurodytų mitybos specialistas.

Aloe Vera nauda, kaip naudoti plaukams ir odai bei šalutinis poveikis

0

Aloe vera, dar vadinamas alaviju, yra augalas, kilęs iš Šiaurės Afrikos ir pristatomas kaip žalias kaktusas, turintis daug magnio, kalio, vitaminas C ir jodo bei regeneruojančių ir priešuždegiminių veikliųjų medžiagų, tokių kaip aloinas, gliukomananas ir trachinonas.

Be to, kadangi tai yra sultys, jos pasižymi stipriomis antigrybelinėmis savybėmis, kuriomis galima gydyti, pavyzdžiui, pleiskanas ar nagų mikozę.

Aloe vera gali būti naudojamas ant odos ar plaukų, sumaišytas su vandeniu ar drėkinamuoju kremu, kad maitintų, veiktų priešuždegimiškai ir regeneruojančiai, skatintų žaizdų gijimą ir šalintų laisvuosius radikalus, todėl pagerėja odos ir plaukų išvaizda, taip pat, pavyzdžiui, galvos odos sveikata.

Aloe vera nauda

Aloe vera turi keletą sveikatai naudingų savybių:

 • Maitinamasis poveikis: jis skatina ląstelių ir audinių formavimąsi, nes turi 18 iš 23 žmogaus organizmui būtinų aminorūgščių;
 • Regeneruojantis poveikis: padeda pašalinti senas ląsteles ir formuotis naujoms ląstelėms, todėl skatina žaizdų ir nudegimų gijimą;
 • Drėkinamasis poveikis: alavijo sudėtyje yra gelio, kuris atkuria pažeistus audinius ir drėkina odą;
 • Virškinimo poveikis: turi fermentų, kurie palengvina virškinimą, todėl padeda kovoti su vidurių užkietėjimu ir gydo ligą vadinamą gastritas;
 • Priešuždegiminis poveikis: jis turi savybių, padedančių gydyti uždegimus, nudegimus ir infekcijas.
 • Be šių privalumų, alavijas taip pat gali stiprinti imuninę sistemą ir gali būti naudojamas gelio arba sulčių pavidalu, kuriuos galima paruošti namuose, nors juos taip pat galima rasti pramoniniu pavidalu parduotuvėse, sudėtinėse vaistinėse ir dietiniuose.

Alavijo sultys

Alavijo sultis galima lengvai pasigaminti namuose, nors alavijas gali dirginti skrandį. Gera alternatyva – gerti pramoniniu būdu pagamintus alavijo gėrimus, kuriuose veikliosios medžiagos yra kontroliuojamais kiekiais, kurie nekenkia ir kuriuose yra visų alavijo maistingųjų medžiagų.

Norėdami paruošti alavijo sultis namuose, turite pašalinti augalo lapus, nuplauti ir nupjauti spyglius. Tuomet reikėtų pašalinti geltonąją lapo dalį, nes joje yra toksinių medžiagų. Taip pat rekomenduojama išmesti patį lapą ir naudoti tik baltą želatininę dalį.

Sulčių receptas

Sudedamosios dalys

 • 50 g alavijo minkštimo;
 • 1 litras vandens;
 • 1 valgomasis šaukštas medaus.

Paruošimas:

Norėdami paruošti sultis, tiesiog sudėkite visus ingredientus į maišytuvą ir suplakite iki vientisos masės. Šias sultis rekomenduojama vartoti tik 2-3 kartus per savaitę, nes didesni alavijo kiekiai gali sudirginti žarnyno gleivinę ir sukelti, pavyzdžiui, pykinimą ir blogą savijautą.

Kiti Aloe vera naudojimo būdai

Alavijas vartojamas ne tik sulčių pavidalu, bet ir gali būti dedamas į odos kremus, šampūnus ir kaukes, kad būtų drėkinamas, nes turi daug naudos odai ir plaukams.

Kaip naudoti Aloe vera plaukams

 1. Gydyto plaukų slinkimą
  Alavijas padeda gaminti kolageną, todėl padeda geriau užfiksuoti plaukų sruogas ant galvos odos. Be to, kadangi jame yra mineralų ir vandens, jis sustiprina visą vielą, todėl ji tampa tvirtesnė ir ne tokia trapi.

Kaip naudoti: 2 valgomuosius šaukštus alijošiaus gelio sumaišykite su 2 valgomaisiais šaukštais kokosų aliejaus, gerai išmaišykite ir užtepkite ant visų plaukų. Palikite 10-15 minučių, tada nuvalykite šaltu vandeniu ir šampūnu. Šį procesą reikėtų kartoti tik kartą per savaitę.

 1. Drėkina plaukus ir skatina jų augimą
  Alavijas turi fermentų, kurie padeda pašalinti negyvas galvos odos ląsteles, be to, yra puikus drėkinimo ir mineralų šaltinis sruogoms ir galvos odai. Taip plaukai auga greičiau ir stiprėja.

  Kaip naudoti: į 2 kiaušinių baltymus įmaišykite 2-3 valgomuosius šaukštus alavijo lapų gelio, gerai išmaišykite ir užtepkite ant plaukų, įsitikinkite, kad šaknys gerai padengtos. Palaukite 5 minutes ir nuvalykite šaltu vandeniu bei šampūnu.
 2. Pašalina pleiskanas
  Kadangi jame yra fermentų, kurie pašalina negyvas ląsteles, alavijas yra augalas, kuris gali būti naudojamas pleiskanoms gydyti, nes pleiskanos susidaro iš negyvų ląstelių plokštelių.

Kaip naudoti: 2 valgomuosius šaukštus alavijo gelio sumaišykite su 1 valgomuoju šaukštu medaus ir 2 valgomaisiais šaukštais natūralaus jogurto. Mišiniu masažuokite galvos odą apie 15 minučių ir palikite jį 30 minučių. Galiausiai išplaukite plaukus šampūnu nuo pleiskanų. Šią kaukę reikėtų daryti tik 1 kartą per savaitę.

Kaip naudoti Aloe vera ant odos

 1. Pašalinti makiažą
  Alavijas yra natūralus būdas pašalinti makiažą nuo odos, nes nenaudoja jokių cheminių medžiagų, drėkina odą ir mažina makiažo medžiagų sukeltą dirginimą.

  Kaip naudoti: ant vatos gabalėlio užtepkite šiek tiek alavijo lapų gelio ir lengvai įtrinkite makiažo pažeistas veido vietas. Galiausiai nuplaukite veidą šiltu vandeniu ir švelniu muilu.
 2. Kova su raukšlėmis
  Šis augalas pasižymi savybėmis, skatinančiomis odos kolageno, kuris yra medžiaga, atsakinga už odos elastingumo palaikymą, gamybą. Taigi, reguliariai naudojamas alavijas gali sumažinti raukšlių gylį ir net panaikinti kai kurias išraiškos žymes akių, kaktos ar burnos srityje.

Kaip naudoti: pirštais užtepkite nedidelį kiekį alavijo gelio ant raukšlių ir mimikos žymių, pavyzdžiui, akių kampučių, lūpų ar kaktos. Šias vietas lengvai masažuokite ir palikite veikti 5-10 minučių. Galiausiai nuvalykite šaltu vandeniu ir neutraliu muilu.

 1. Valykite giliuosius odos sluoksnius
  Alavijas puikiai tinka kaip šveitiklio pagrindas, nes jis ne tik drėkina odą, bet ir aprūpina ją deguonimi, kad giliau esančios ląstelės išliktų stiprios.

Kaip naudoti: sumaišykite 2 valgomuosius šaukštus alavijo gelio su 1 valgomuoju šaukštu cukraus arba valgomosios sodos. Tada mišiniu ištepkite veidą arba kitas sausesnes odos vietas, pavyzdžiui, alkūnes arba kelius. Nuvalykite vandeniu su švelniu muilu ir kartokite 2-3 kartus per savaitę.

Ar saugu vartoti namuose paruoštas sultis?

Kai kurie tyrimai rodo, kad nesaugu vartoti namuose paruoštas alavijo sultis, tinkamai nepašalinus žievelės ir geltonosios dalies, kurioje yra antrachinonų, nes ši medžiaga siejama su adenomų ir storosios žarnos vėžio atsiradimu. Tačiau šie tyrimai nėra įtikinami ir šiems duomenims įrodyti reikia daugiau tyrimų.

Šalutinis poveikis ir kontraindikacijos

Per didelis alavijo sulčių kiekis gali sukelti virškinimo trakto sutrikimų, pavyzdžiui, pilvo skausmą, pykinimą, vėmimą ir viduriavimą. Ilgalaikis jų vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą, nes žarnynas gali tapti priklausomas nuo vidurius laisvinančio šių sulčių poveikio. Be to, jis gali sukelti inkstų dirginimą.

Šių sulčių negalima vartoti nėščioms moterims, vyresnio amžiaus žmonėms ir žmonėms, kurie vartoja vaistus kraujospūdžiui kontroliuoti ir širdies sutrikimams gydyti.

9 kontraceptikai: privalumai ir trūkumai

0

Kontraceptikai padeda išvengti nepageidaujamo nėštumo, jų galima įsigyti įvairiausiomis formomis pavyzdžiui, kontraceptinės tabletės arba implantas rankoje, tačiau tik prezervatyvas apsaugo nuo nėštumo ir kartu nuo lytiškai plintančių ligų, todėl jį būtina naudoti visuose santykiuose, ypač kai nepažįstate savo partnerio.

Prieš pasirenkant ir naudojant kontracepcijos metodą, svarbu pasikonsultuoti su ginekologu, kad jis nuspręstų, kuris variantas yra tinkamesnis, o geriausias metodas visada yra tas, kuris labiausiai atitinka moters ir vyro sąlygas, pavyzdžiui, amžių, cigarečių vartojimą, ligas ar alergijas.

1. Kontraceptinės tabletės

Geriamosios kontraceptinės tabletės, dar vadinamos kontraceptinėmis tabletėmis, yra dažniausiai moterų naudojamas metodas, siekiant išvengti nėštumo, nes jų sudėtyje yra hormonų, panašių į tuos, kuriuos gamina kiaušidės, todėl nevyksta ovuliacija ir nėra kiaušialąstės, kurią būtų galima apvaisinti.

Kontraceptikai tabletės tai sudėtinės tabletės, kurių sudėtyje yra estrogeno ir progestageno, ir minitabletės, kurių sudėtyje yra tik progestageno, kurios dažniau vartojamos žindymo laikotarpiu, rūkančioms ar vyresnėms nei 35 metų moterims.

Kontraceptinių tablečių galima įsigyti vaistinėse. Labiausiai paplitę kontraceptinių tablečių prekės ženklai yra Selene, Yasmin, Ciclo 21 ir Diane 35. Be to, yra ir kitų prekės ženklų, pavyzdžiui, Yaz, Minima, Microvlar arba Cerazette.

 • Privalumai: ne tik padeda išvengti nėštumo, bet ir gali būti naudojamas PMS simptomams mažinti, menstruacijų srautui ir skausmui menstruacijų metu mažinti, menstruacijų ciklui reguliuoti, spuogams ir plaukų pertekliui gerinti, dubens uždegiminei ligai, cistoms ar kiaušidžių vėžiui išvengti;
 • Trūkumai: nors tai labai veiksmingas ir saugus metodas, moteris turi būti atsakinga ir gerti tabletes kasdien tuo pačiu metu, nepamiršdama, kad išvengtų nėštumo;
 • Galimi šalutiniai poveikiai: dažniausiai pasitaikantys yra pykinimas, krūtų skausmas, nedidelis kraujo netekimas ne menstruacijų metu, sumažėjusi kraujotaka ir depresijos simptomai.

Kaip teisingai vartoti kontraceptines tabletes

Dažniausiai reikia gerti po 1 tabletę per dieną, visada tuo pačiu metu, 21 dieną iki pabaigos, o jai pasibaigus padaryti 7 dienų pertrauką, per kurią turėtų prasidėti menstruacijoms, ir 8 dieną pradėti naują pakuotę. Jei tai yra jūsų kontracepcijos metodas, skaitykite viską apie kontraceptines tabletes.

2. Kontraceptinis implantas

Kontraceptinis implantas, pavyzdžiui, „Implanon“ arba „Organon“, – tai metodas, padedantis išvengti nėštumo per mažą plastikinį vamzdelį, kurį ginekologas įveda į vidinę rankos dalį po oda ir kuris lėtai į kraują išskiria hormonus, užkertančius kelią ovuliacijai ir trukdančius spermatozoidams patekti į moters gimdą.

Šie kontraceptikai gali likti moters rankoje iki 3 metų, tačiau jį įdėti ir išimti gali tik ginekologas, o po pašalinimo vaisingumas grįžta į normalią būseną po 1 mėnesio.

 • Privalumai: be to, kad apsaugo nuo nėštumo, jis gali būti naudojamas menstruacijų sukeltam pilvo skausmui mažinti. Be to, implantas netrukdo intymiam bendravimui ar maitinimui krūtimi ir yra puikus metodas moterims, kurios dažnai pamiršta išgerti tabletes, serga psichikos ligomis ar turi virškinamojo trakto problemų.
 • Trūkumai: tai brangesnis metodas, be to, jam įvesti po oda reikalingas sveikatos priežiūros specialistas.
 • Galimas šalutinis poveikis: gali sukelti nereguliarų kraujo netekimą, odos dėmių atsiradimą, pykinimą, galvos skausmą ir nuotaikų kaitą.

Kada ir kaip įdėti implantą

Implantas turi būti įdėtas ligoninėje ginekologo per pirmąsias 7 menstruacijų ciklo dienas arba bet kuriuo ciklo metu, jei esate tikri, kad moteris nėra nėščia. Norint įdėti ir pašalinti implantą, reikia atlikti nedidelę operaciją su vietine nejautra, kuri taikoma rankai, ir normalu, kad pirmąsias 3 dienas po intervencijos jaučiamas skausmas arba atsiranda nedidelė violetinė dėmė.

3. Intrauterinė sistema (IUD)

Vidinis gimdos prietaisas, vadinamas IUD, yra T formos plastikiniai kontraceptikai, kurį į gimdą įveda ginekologas ir kuris gali išlikti veiksmingas apie 5 metus.

Šie kontraceptikai yra labai veiksmingi ir nesukelia diskomforto, apsaugo nuo nėštumo veikiant variui arba išsiskiriant hormonams, kurie trukdo apvaisinimui.

 • Privalumai: tai metodas, kuris netrukdo lytiniam aktui ir yra geras metodas toms, kurios pamiršta išgerti kontraceptines tabletes kasdien ir tuo pačiu metu, nes jos gali išlikti gimdoje kelerius metus.
 • Trūkumai: reikia, kad preparatą įdėtų ginekologas, o kai kuriais atvejais gali pasireikšti anemija.
 • Galimas šalutinis poveikis: kelias dienas po įdėjimo jis gali sukelti skausmą, per kitus mėnesius sukelti nedidelį kraujo išsiliejimą, taip pat gali padidėti makšties infekcijų rizika.

4. Vyriški ir moteriški kontraceptikai – prezervatyvai

Prezervatyvai yra puikūs kontraceptikai, padedantys išvengti nėštumo, be to, vienintelė priemonė, apsauganti nuo lytiškai plintančių ligų, tokių kaip AIDS ar sifilis.

Tačiau, kad prezervatyvas būtų veiksmingas, prieš kiekvieną intymų kontaktą būtina jį tinkamai užsidėti, kad būtų išvengta tiesioginio varpos ir makšties kontakto, taip užkertant kelią spermai patekti į gimdą.

 • Privalumai: jie paprastai yra pigūs, juos lengva užsidėti, jie nesukelia jokių kūno pokyčių ir apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų.
 • Trūkumai: kai kurie žmonės gali būti alergiški prezervatyvo medžiagai, kuri paprastai yra lateksas. Be to, kai kurioms poroms prezervatyvai gali kelti diskomfortą arba plyšti intymaus kontakto metu, todėl padidėja nėštumo tikimybė.
 • Galimas šalutinis poveikis: išskyrus alergijos prezervatyvo medžiagai riziką, šalutinio poveikio naudojant prezervatyvą nėra.

5. Makšties diafragma

Diafragma yra žiedo formos guminė kontracepcijos priemonė, kuri neleidžia spermatozoidams patekti į gimdą ir neleidžia apvaisinti kiaušialąstės. Diafragmą galima naudoti maždaug 2 metus, todėl po naudojimo ją reikia nuplauti ir laikyti švarioje vietoje.

 • Privalumai: netrukdo intymiam bendravimui ir gali būti įdėtas likus 24 valandoms iki lytinio akto. Be to, jis taip pat sumažina dubens uždegiminės ligos riziką.
 • Trūkumai: jį reikia uždėti likus ne daugiau kaip 30 minučių iki intymaus kontakto ir pašalinti praėjus 12 valandų po lytinio akto, be to, jį reikia kartoti kiekvieną kartą, kai turite intymių kontaktų, kitaip jis nėra veiksmingas.
 • Galimas šalutinis poveikis: Šalutinio poveikio, susijusio su makšties diafragmos naudojimu, nėra.

6. Kontraceptinis žiedas

Žiedas yra guminis įtaisas, kurį moteris įsideda į makštį, o įvedimas panašus į vidinio sugeriamojo įkloto įvedimą. Moteris turėtų laikyti žiedą 3 savaites, tada jį nuimti, padaryti 7 dienų pertrauką, kad mėnesinės baigtųsi, ir vėl užsidėti naują žiedą.

 • Privalumai: lengva naudoti, netrukdo intymiam bendravimui, yra grįžtamasis metodas ir nekeičia makšties floros.
 • Trūkumai: neapsaugo nuo lytiškai plintančių infekcijų, dėl jo gali padidėti svoris ir jo negalima vartoti kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, esant kepenų sutrikimams ar aukštam kraujospūdžiui.
 • Galimas šalutinis poveikis: kai kurioms moterims gali sukelti pilvo skausmą, pykinimą, lytinio potraukio sumažėjimą, skausmingas menstruacijas ir padidinti makšties infekcijų riziką.

7. Injekcinė suspencija

Kontraceptinę suspencija, pavyzdžiui, „Depo-Provera“, į rankos ar kojos raumenis kartą per mėnesį arba kas 3 mėnesius turėtų suleisti sveikatos centro slaugytoja.

Injekcija lėtai išskiria hormonus, kurie užkerta kelią ovuliacijai, tačiau ilgalaikis vartojimas gali sukelti vėlyvesnį vaisingumą, padidėjusį apetitą, dėl kurio gali padidėti svoris, taip pat, pavyzdžiui, galvos skausmus, spuogus ir plaukų slinkimą. Tai puikus metodas moterims, sergančioms psichikos ligomis, tuberkulioze ar epilepsija, kurios negali vartoti kontraceptinių tablečių arba turi daug makšties infekcijų ir negali naudoti žiedo ar diuretiko.

8. Sterilizacija arba vazektomija

Sterilizacija yra kontracepcijos metodas, neleidžiantis moteriai ar vyrui turėti vaikų visą likusį gyvenimą, todėl dažniausiai šis metodas taikomas tik nusprendus nebeturėti daugiau vaikų, dažniau taikomas vyresnėms nei 40 metų moterims ar vyrams.

Moterims kiaušintakių perrišimas atliekamas taikant bendrąją nejautrą, kai kiaušintakiuose padaromas pjūvis arba turniketas, kuris uždaromas ir neleidžia spermatozoidams susitikti su kiaušialąste. Dėl galutinės sterilizacijos moteris turi būti paguldyta į ligoninę maždaug 2 dienoms, o atsigavimas paprastai trunka apie 2 savaites.

Vazektomija – tai maždaug 20 minučių trunkanti operacija, atliekama vyrams taikant bendrąją nejautrą, kurios metu perpjaunamas kanalas, kuriuo spermatozoidai iš sėklidžių patenka į sėklines pūsleles.

9. Natūralūs metodai

Yra ir kitų metodų, kurie taip pat gali padėti išvengti nėštumo, tačiau jų nereikėtų naudoti atskirai, nes jie nėra visiškai veiksmingi ir galima pastoti. Taigi, kai kurie metodai, gali būti:

 • Kalendorinis metodas: taikant šį metodą reikia žinoti, kaip apskaičiuoti vaisingą laikotarpį, iš ilgiausio ciklo atimant 11 dienų, o iš trumpiausio ciklo – 18 dienų.
 • Temperatūros metodas: po ovuliacijos kūno temperatūra būna aukštesnė, todėl norint sužinoti, kuriuo mėnesio metu moteris yra vaisingiausia, reikia matuoti temperatūrą termometru visada toje pačioje vietoje;
 • Gleivių metodas: vaisingiausiu laikotarpiu moters gleivės būna tirštesnės, panašios į kiaušinio baltymą, o tai rodo, kad tikimybė pastoti yra didesnė.
 • Nutraukto lytinio akto metodas: šis metodas apima varpos ištraukimą iš makšties tuo metu, kai vyras ruošiasi ejakuliuoti. Tačiau tai nėra saugu ir nerekomenduojama.

Pagal šiuos metodus būtina vengti intymių santykių vaisinguoju laikotarpiu, t. y. tada, kai moteris turi daugiau galimybių pastoti, o norint suprasti, kurios dienos vaisingos, paprastai reikia nuo 3 iki 6 ciklų.

Arbatmedžio aliejus, nauda ir šalutinis poveikis

0

Arbatmedžio aliejus yra gerai žinomas dėl savo galingų antiseptinių savybių ir gebėjimo gydyti žaizdas. Taip pat yra vienas iš geriausių antibakterinių eterinių aliejų.

Arbatmedžio aliejus tampa vis populiaresne veikliąja medžiaga įvairiuose buitiniuose ir kosmetikos gaminiuose, įskaitant dezinfekuojamuosius purškalus, veido prausiklius, šampūnus, masažinius aliejus, odos ir nagų kremus bei skalbimo priemones. Natūralus arbatmedžio antiseptinis ir priešuždegiminis poveikis daro jį vienu iš naudingiausių eterinių aliejų, kuris turėtų būti įtrauktas į jūsų natūralios vaistinėlės sudėtį.

Kas tai yra arbatmedžio aliejus?

Arbatmedžio aliejus tai eterinis aliejus, išgaunamas dažniausiai iš Australijoje augančio augalo Melaleuca alternifolia. Jis plačiai naudojamas Australijoje daugiau nei 100 metų. Jo gebėjimas naikinti daugybę bakterijų, virusų ir grybelių yra dokumentuotas daugiau kaip septynis dešimtmečius daugybėje medicininių tyrimų.

Arbatmedžio aliejus yra daugelio preparatų, kuriais gydomos infekcijos, sudedamoji dalis, o Australijoje, Europoje jis tail pat parduodamas kaip antiseptinė ir priešuždegiminė priemonė. Arbatmedžio aliejaus taip pat galite rasti įvairiuose buitiniuose ir kosmetikos gaminiuose.

Pagrindinės arbatmedžio aliejaus veikliosios medžiagos yra terpenų angliavandeniliai, monoterpenai ir seskviterpenai. Būtent šie junginiai arbatmedžiui suteikia antibakterinį, antivirusinį ir priešgrybelinį aktyvumą. Iš tikrųjų arbatmedžio aliejuje yra daugiau kaip 100 skirtingų cheminių sudedamųjų dalių – terpinen-4-olis ir alfa-terpineolis yra aktyviausi – ir įvairios jų koncentracijos. Aliejuje esantys lakieji angliavandeniliai laikomi aromatiniais ir gali keliauti per orą, odos poras ir gleivines. Štai kodėl arbatmedžių aliejus paprastai naudojamas aromatiniu ir vietiniu būdu mikrobams naikinti, kovai su infekcijomis ir odos būklės raminimui.

Arbatmedžio aliejaus nauda

1. Kova su spuogais ir kitomis odos ligomis

Dėl arbatmedžio aliejaus antibakterinių ir priešuždegiminių savybių jis gali būti natūrali priemonė nuo spuogų ir kitų uždegiminių odos ligų, įskaitant egzemą ir psoriazę.

2. Gerina sausą galvos odą

Tyrimai rodo, kad arbatmedžio aliejus gali pagerinti seborėjinio dermatito, kuris yra dažna odos būklė, sukelianti žvynuotas dėmeles ant galvos odos ir pleiskanas, simptomus. Taip pat pranešama, kad jis padeda palengvinti kontaktinio dermatito simptomus.

3. Ramina odos sudirgimus

Nors tyrimų šiuo klausimu atlikta nedaug, arbatmedžio aliejaus antimikrobinės ir priešuždegiminės savybės gali būti naudinga priemonė odos sudirgimams ir žaizdoms malšinti. Yra tam tikrų bandomojo tyrimo duomenų, kad po gydymo arbatmedžio aliejumi pacientų žaizdos pradėjo gyti ir sumažėjo. Taip pat buvo atlikta atvejų tyrimų, rodančių arbatmedžio aliejaus gebėjimą gydyti infekuotas lėtines žaizdas.

Arbatmedžio aliejus gali būti veiksmingas mažinant uždegimą, kovojant su odos ar žaizdų infekcijomis ir mažinant žaizdos dydį. Jis gali būti naudojamas nudegimams saulėje, opoms ir vabzdžių įkandimams malšinti, tačiau tik tada, kai pirmiausia išbandomas ant nedidelio odos plotelio, kad būtų paneigtas jautrumas vietiniam naudojimui.

4. Kova su bakterinėmis, grybelinėmis ir virusinėmis infekcijomis

Remiantis moksline arbatmedžio apžvalga, paskelbta žurnale Clinical Microbiology Reviews, duomenys aiškiai rodo plataus spektro arbatmedžio aliejaus veikimą dėl jo antibakterinių, priešgrybelinių ir antivirusinių savybių. Tai teoriškai reiškia, kad arbatmedžio aliejus gali būti naudojamas kovai su įvairiomis infekcijomis, pradedant MRSA ir baigiant atleto pėda. Mokslininkai vis dar vertina šias arbatmedžio naudą, tačiau ji buvo įrodyta kai kuriais tyrimais su žmonėmis, laboratoriniais tyrimais ir neoficialiais pranešimais.

Laboratoriniai tyrimai parodė, kad arbatmedžio aliejus gali slopinti tokių bakterijų kaip Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Haemophilus influenzae, Streptococcus pyogenes ir Streptococcus pneumoniae augimą. Šios bakterijos sukelia sunkias infekcijas, įskaitant plaučių uždegimą, šlapimo takų infekcijas, kvėpavimo takų ligas, kraujotakos infekcijas, slogą, sinusų infekcijas ir impetigą.

Dėl arbatmedžio aliejaus priešgrybelinių savybių jis gali padėti kovoti su grybelinėmis infekcijomis, tokiomis kaip kandidozė, sąnarių niežulys, atleto pėda ir kojų nagų grybelis, arba užkirsti joms kelią.

5. Gali padėti išvengti atsparumo antibiotikams

Eteriniai aliejai, pavyzdžiui, arbatmedžio aliejus ir raudonėlių aliejus, naudojami vietoj įprastinių vaistų arba kartu su jais, nes jie taip pat yra galingi antibakteriniai preparatai, tačiau neturi nepageidaujamo šalutinio poveikio.

Mokslininkai optimistiškai tikisi, kad tai reiškia, jog eteriniai aliejai gali padėti užkirsti kelią atsparumo antibiotikams atsiradimui. Tai labai svarbu šiuolaikinėje medicinoje, nes atsparumas antibiotikams gali lemti nesėkmingą gydymą, didesnes sveikatos priežiūros išlaidas ir infekcijų kontrolės problemų plitimą.

6. Lengvina užkimimą ir kvėpavimo takų infekcijas

Labai ankstyvoje istorijoje malaleukos augalo lapai buvo smulkinami ir įkvepiami kosuliui ir peršalimo ligoms gydyti. Tradiciškai lapai taip pat buvo mirkomi ir iš jų gaminamas užpilas, kuris buvo naudojamas gerklės skausmui gydyti.

Šiandien tyrimai rodo, kad arbatmedžio aliejus pasižymi antimikrobiniu poveikiu, todėl gali kovoti su bakterijomis, sukeliančiomis nemalonias kvėpavimo takų infekcijas, ir antivirusiniu poveikiu, kuris naudingas kovojant su užkimimu, kosuliu ir peršalimo ligomis ar net jų išvengiant. Būtent todėl arbatmedžių eteriniai aliejai yra vieni iš geriausių eterinių aliejų, skirtų kosuliui ir kvėpavimo takų ligoms gydyti.

7. Padeda gydyti galvines utėles

Arbatmedžio aliejus pasižymi insekticidiniu poveikiu ir gali būti naudojamas norint atsikratyti galvinių utėlių – mažų parazitinių vabzdžių, kurie minta žmogaus krauju. Italijoje atliktame laboratoriniame tyrime buvo tiriamas arbatmedžio aliejaus veiksmingumas prieš utėles ir jų kiaušinėlius. Arbatmedis buvo naudojamas vienas ir kartu su nerolidoliu ir skirtingais santykiais išbandytas prieš 69 galvines utėles ir 187 kiaušinėlius per šešių mėnesių laikotarpį.

Tyrėjai nustatė, kad vienas arbatmedžio aliejus buvo veiksmingesnis prieš galvines utėles, o po 30 minučių poveikio nuo jo mirė 100 proc. žmonių. Didesnės koncentracijos arbatmedžio aliejus galėjo sukelti 50 proc. kiaušinėlių neišsiritimą. Kai arbatmedžio aliejus buvo derinamas su nerolidoliu santykiu 1:2, šios dvi medžiagos sukėlė visų galvinių utėlių žūtį per 30 minučių ir utėlių kiaušinėlių abortą po 5 dienų gydymo.

8. Padeda gydyti žvynelinę

Dažnai užduodamas klausimas „ar arbatmedžio aliejus gali padėti atsikratyti niežų?“. Laboratorinių tyrimų duomenimis, atsakymas yra teigiamas. Flinderso universitete Australijoje atlikto tyrimo metu nustatyta, kad 5 proc. arbatmedžio aliejaus ir jo veiklioji sudedamoji dalis terpinen-4-olis labai veiksmingai mažina žvynelinės erkių išgyvenamumą. Arbatmedis veikia kaip natūralus žvynelinės gydymo būdas, nes jis turi galingų antimikrobinių savybių, suteikiančių jam gebėjimą gydyti žvynelinę ant odos ir po ja.

9. Gerina blogą kvapą

Blogas burnos kvapas atsiranda dėl bakterijų, esančių burnoje, ypač liežuvio užpakalinėje dalyje, gerklėje ir tonzilėse. Kadangi arbatmedžio aliejus turi antimikrobinių savybių, galinčių sunaikinti šias bakterijas, jis veikia kaip natūrali priemonė nuo blogo burnos kvapo.

Tačiau nepamirškite, kad arbatmedžių aliejaus negalima nuryti, todėl jei naudojate jį kaip burnos skalavimo skystį burnos mikrobams naikinti, įsitikinkite, kad po to jį išspjaunate ir praskalaujate burną vandeniu.

Naudojimas

Štai keletas pagrindinių būdų, kaip galite naudoti arbatmedžio aliejų namuose, kad pagerintumėte savo sveikatą.

 1. Natūralus kovotojas su spuogais
  Šiandien vienas iš dažniausiai naudojamų arbatmedžio aliejaus panaudojimo būdų yra odos priežiūros priemonės, nes jis laikomas viena iš veiksmingiausių naminių priemonių nuo spuogų. Galite pasigaminti naminį švelnų arbatmedžio aliejaus veido prausiklį nuo spuogų, sumaišę penkis lašus gryno arbatmedžio eterinio aliejaus su dviem arbatiniais šaukšteliais medaus. Tiesiog užtepkite mišinį ant veido, palikite jį vienai minutei ir nuplaukite šiltu vandeniu.
 2. Psoriazės ir egzemos gerinimas
  Arbatmedžio aliejus gali padėti sumažinti daugelio rūšių odos uždegimus, be kita ko, jis naudojamas kaip natūrali priemonė egzemai gydyti ir psoriazei mažinti. Tiesiog sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį kokosų aliejaus, penkis lašus arbatmedžio aliejaus ir penkis lašus levandų aliejaus ir pasigaminkite odą gerinantį losjoną arba kūno muilą.
 3. Stiprinkite plaukų sveikatą
  Įrodyta, kad arbatmedžio aliejus labai naudingas plaukų ir galvos odos sveikatai. Kaip ir kokosų aliejus plaukams, arbatmedžio aliejus geba nuraminti sausą, pleiskanojančią galvos odą ir pašalinti pleiskanas. Norėdami pasigaminti naminį arbatmedžio aliejaus šampūną, sumaišykite kelis lašus arbatmedžio eterinio aliejaus su alijošiaus geliu, kokosų pienu ir kitais eteriniais aliejais, pavyzdžiui, levandų aliejumi.
 4. Kova su kojų nagų grybeliu ir žiedine pūsleline
  Arbatmedžio aliejus dėl savo gebėjimo naikinti parazitus ir grybelines infekcijas puikiai tinka nagų grybeliui (onichomikozei), atleto pėdai ir žiediniam puviniui gydyti. Ant pažeistos vietos švariu vatos tamponu užlašinkite 2-5 lašus neskiesto arbatmedžio aliejaus. O nuo įsisenėjusių grybelių apsvarstykite galimybę sumaišyti jį su natūraliu priešgrybeliniu raudonėlio aliejumi. Taip pat įrodyta, kad arbatmedžio aliejus naudingas gydant ir šalinant karpas, todėl tiesiog užlašinkite kelis lašus arbatmedžio aliejaus tiesiai ant pažeistos vietos 30 dienų vieną ar du kartus per dieną.
 5. Pėdų kvapo gerinimas
  Štai dar vienas pavyzdys, kaip arbatmedžio aliejaus antibakterinis veikimas yra itin naudingas. Jei susiduriate su smirdinčiomis pėdomis arba jums reikia pašalinti smagų kvapą iš batų, arbatmedžio aliejus yra puiki priemonė. Nuo pėdų kvapo sumaišykite maždaug pusę arbatinio šaukštelio kokosų aliejaus ir 2-3 lašus arbatmedžio aliejaus ir įmasažuokite mišinį į pėdas.
 6. Kosulį malšinantis vaistas
  Norėdami palengvinti peršalimo ar kitos kvėpavimo takų ligos sukeltą kosulį, tiesiog išsklaidykite 5 lašus namuose, įkvėpkite arbatmedžio aliejaus tiesiai iš buteliuko arba sumaišykite 1-2 lašus arbatmedžio su puse šaukštelio kokosų aliejaus ir įtrinkite mišinį į krūtinę ir užpakalinę kaklo dalį.

Rizika ir šalutinis poveikis

Arbatmedis paprastai laikomas saugiu ir daugeliu atvejų nesukelia šalutinio poveikio. Tačiau jei turite jautrią odą, gali būti, kad pasireikš reakcija. Saugokite arbatmedžio aliejų nuo akių, kontaktinių lęšių, vidinės nosies dalies ir jautrių odos vietų. Šis eterinis aliejus pasižymi aštriu kvapu, po kurio jaučiamas į mentolį panašus vėsinimo pojūtis, todėl, jei jo užtepsite per daug, oda gali šiek tiek degti. Atminkite, kad arbatmedžių aliejaus negalima nuryti, o jei naudojate jį burnos ertmės sveikatai, jį reikia išspjauti.

Naudojamas vietinio poveikio produktuose 5-10 proc. koncentracijos, jis paprastai nesukelia alergijos ar odos bėrimų, tačiau pranešta, kad stipresnės koncentracijos produktai sukelia dermatito reakcijas.

Visada patartina pirmiausia atlikti nedidelį odos lopo testą ant rankos ar kojos, kad įsitikintumėte, jog nesukelsite neigiamos reakcijos, ir tik tada naudoti didesnį kiekį arba tepti ant veido, krūtinės ar kaklo.

Pirkdami arbatmedžių aliejų visada ieškokite 100 proc. gryno eterinio aliejaus. Idealiu atveju ieškokite terapinės klasės ir ekologiško aliejaus, kuris užtikrina, kad jis buvo išbandytas ir atitinka visus kriterijus, be to, jame nebus cheminių toksinų, užpildų ar tirpiklių. Arbatmedžių aliejaus galite įsigyti internetu arba vietinėje sveiko maisto parduotuvėje.

Šviesa, šiluma, oro poveikis ir drėgmė turi įtakos eterinių aliejų stabilumui, todėl savo arbatmedžių aliejų laikykite tamsioje, vėsioje ir sausoje vietoje, geriausia stikliniame inde.

Chlorofilas ir sulčių receptas kuris malšinana alkį ir kovoja su anemija

0

Chlorofilas puikiai atgaivina organizmą, šalina toksinus, gerina medžiagų apykaitą ir padeda numesti svorio. Be to, chlorofilyje yra labai daug geležies, todėl jis yra puikus natūralus papildas geležies stokos anemijai gydyti.

Norint padidinti chlorofilo suvartojimą, numesti svorio ar gydyti anemiją, vienas iš paprasčiausių būdų – įpilti chlorofilo į citrusinių vaisių sultis.

Sulčių, kuriose gausu chlorofilo, receptas

Šias sultis galima gerti ryte nevalgius, po pietų užkandžiaujant arba prieš pietus.

Ingredientai:

 • Pusė citrinos
 • 2 kopūstų lapai
 • 2 salotų lapai
 • Pusė agurko
 • Pusė stiklinės vandens
 • 2 mėtų lapeliai
 • 1 arbatinis šaukštelis medaus

Paruošimas: Visus ingredientus suplakite maišytuvu.

Kiti chlorofilo privalumai

Chlorofilas yra atsakingas už žalią augalų spalvą, todėl jo daug yra, pavyzdžiui, kopūstuose, špinatuose, salotose, mangoldų salotose, mangolduose, rukolose, agurkuose, cikorijose, petražolėse, kalendrose ir jūros dumbliuose:

 • Mažina alkį ir skatina svorio metimą, nes jo yra maisto produktuose, kuriuose gausu skaidulų;
 • mažina kasos patinimą sergant pankreatitu;
 • Gerina žaizdų, pavyzdžiui, sukeltų herpeso, gijimą;
 • Užkerta kelią storosios žarnos vėžiui, nes apsaugo žarnyną nuo toksinių medžiagų, sukeliančių ląstelių pakitimus;
 • Veikia kaip antioksidantas, skatinantis kepenų detoksikaciją;
 • Užkerta kelią mažakraujystei, nes jame yra geležies;
 • Kova su infekcijomis, pavyzdžiui, gripu ir kandidoze.
 • Rekomenduojamas chlorofilo kiekis yra 100 mg 3 kartus per dieną, kurį galima vartoti kaip spirulina, chlorelės arba miežių ar kviečių lapų pavidalu. Gydant pūslelinę, kremuose turi būti nuo 2 iki 5 mg chlorofilo kiekviename kremo grame ir juos reikia tepti 3-6 kartus per dieną ant pažeistos vietos. Kita alternatyva – vartoti vieną valgomąjį šaukštą koncentruoto chlorofilo papildo, ištirpinto 100 ml skysčio, galima naudoti vandenį arba vaisių sultis.

Kur rasti chlorofilo

Kiekvieno maisto produkto kiekis = 1 puodelis

Maisto produktasChlorofilasMaisto produktasChlorofilas
Špinatai23,7 mgRukola8,2 mg
Petražolės38 mgPorai7,7 mg
Šparaginės pupelės8,3 mgEndivija5,2 mg

Be natūralių maisto produktų, chlorofilo galima įsigyti vaistinėse ar sveiko maisto parduotuvėse skysčio pavidalu arba kaip maisto papildų kapsulių.

Kaip pasigaminti chlorofilo namuose

Norėdami pasigaminti chlorofilo namuose ir greitai paruošti energijos suteikiančių ir detoksikuojančių sulčių, greitai pasėkite miežių arba kviečių sėklų ir palikite augti, kol jos pasieks 15 cm aukštį. Tada žalius lapus perkoškite ir užšaldykite skystį mažais kubeliais, pagamintais ledo gaminimo padėkle. Šaldytas chlorofilas taip pat gali būti naudojamas sriubose kaip maisto papildas.

Chlorofilo kontraindikacijos

Chlorofilo papildus draudžiama vartoti vaikams, nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims, taip pat žmonėms, vartojantiems antikoaguliantus, pavyzdžiui, aspiriną, nes didelis vitamino K kiekis juose gali skatinti krešėjimą ir trikdyti vaistų poveikį.

Be to, chlorofilo papildų nereikėtų naudoti vartojant vaistus, kurie didina odos jautrumą saulės spinduliams, pavyzdžiui, antibiotikus, vaistus nuo skausmo ir spuogų. Taip pat svarbu prisiminti, kad per didelis šio papildo kiekis gali sukelti viduriavimą ir išmatų bei šlapimo spalvos pokyčius, taip pat padidėja tikimybė, kad odą nudažys saulės spinduliai, todėl svarbu visada naudoti apsauginį kremą nuo saulės.

Viagra: viskas apie vyrų stebuklingą piliulę

0

Kas yra Viagra?

Viagra yra unikalus vaistas erekcijos sutrikimams (impotencijai) gydyti. Tai iš tikrųjų yra vaisto, vadinamo sildenafilio citratu, prekinis pavadinimas, naudojamas padėti vyrams įgyti ir palaikyti erekciją, pakankamą skvarbiam seksui.

Kodėl vyrams pasireiškia erekcijos sutrikimai?

Impotenciją (erekcijos sutrikimus) gali lemti daug veiksnių. Erekcijai gali turėti įtakos gyvenimo būdas, pavyzdžiui, per didelis alkoholio vartojimas, rūkymas, nelegalių narkotikų vartojimas ir net nutukimas bei stresas. Erekcijos sutrikimai taip pat gali būti pagrindinių sveikatos problemų, tokių kaip aterosklerozė, širdies ligos ir diabetas, simptomas.

Vyrai, kenčiantys nuo erekcijos sutrikimų, turėtų informuoti savo gydytojus, kurie atliks įvertinimą, galbūt atliks tyrimus ir patars.

Kodėl Viagra/sildenafilis?

Viagra yra gerai žinomas ir plačiai vartojamas vaistas. Šalutinis poveikis paprastai nekelia problemų. Veikimo pradžia būna patikima ir nuspėjama. Viagra/sildenafilis paprastai pradeda veikti praėjus 30-60 minučių po pavartojimo ir paprastai išlieka aktyvus 4-5 valandas.

Kaip veikia Viagra?

Viagra veikia didindama kraujo pritekėjimą į varpą, kai vyras yra seksualiai susijaudinęs, todėl padeda pasiekti ir išlaikyti erekciją.

Alternatyvos yra Cialis, Levitra, Spedra ir Sildenafilis, kurie veikia panašiai.

Kai vyras seksualiai susijaudina, jo smegenys siunčia signalus varpos raumenų ląstelėms atsipalaiduoti. Tai padidina kraujo tekėjimą į varpą, todėl atsiranda erekcija. Erekcijos disfunkcija atsiranda, kai šis procesas nutrūksta.

Viagra laikinai užtikrina, kad procesas veiktų normaliai.

Dėl to atsipalaiduoja varpos raumenų ląstelės, todėl padidėja kraujotaka ir padidėja tikimybė pasiekti erekciją. Tačiau jis nėra afrodiziakas, o kad veiktų, reikia seksualinio susijaudinimo.

Ar visada veikia?

Kaip ir bet kokio gydymo atveju, būna atvejų, kai Viagra/sildenafilis gali neveikti ir nepagerinti ar neįveikti pagrindinės erekcijos sutrikimo priežasties. Patenkinamai erekcijai reikia šių dalykų:

 • Tinkamas kraujo tiekimas
 • Sužadinimas
 • Sveika nervų sistema
 • Jei erekcijos sutrikimas atsirado dėl stuburo traumos ar operacijos, gali būti pažeisti nervai. Tokiu atveju tai gali šiek tiek padėti, tačiau gali prireikti ir kitų priemonių, pavyzdžiui, injekcijų ar standumo priemonių.

Dėl kitų erekcijos disfunkcijos priežasčių gali prireikti ne tik tablečių, bet ir specializuoto gydymo. Kai kuriems vyrams, kurių erekcijos sutrikimų priežastys yra psichologinės, gali būti naudingos konsultacijos.

Kaip vartoti Viagra?

Ją reikia gerti likus valandai iki lytinio akto tuščiu skrandžiu (pavalgius daug riebalų turinčio maisto, Viagra veiks lėčiau).
Poveikis trunka keturias-penkias valandas, todėl jo nereikėtų vartoti, jei neketinate turėti lytinių santykių.
Negalima gerti daugiau kaip vieno ar dviejų alkoholinių gėrimų, nes dėl to taps mažiau veiksminga ir padidės šalutinio poveikio rizika.
Nepasitarus su gydytoju, niekada negalima vartoti daugiau kaip vienos Viagra tabletės vienu metu.
Jo negalima vartoti per 24 valandas po sildenafilio, Cialis, Levitra ar Spedra vartojimo.

Kiek laiko trunka poveikis?

Viagros poveikis gali trukti nuo keturių iki penkių valandų.

Tai nereiškia, kad jūsų erekcija truks taip ilgai – tiesiog per tą laiką galėsite pasiekti geresnę erekciją.

Tablečių dydžiai yra 25 mg, 50 mg ir 100 mg. Negalima didinti dozės prieš tai nepasitarus su gydytoju.

Per kiek laiko jis pradeda veikti?

Išgėrus vieną tabletę tuščiu skrandžiu, pradeda veikti vidutiniškai po mažiau nei valandos. Jei vartojate daugiau kaip dvi alkoholio dozes arba po valgio, kuriame yra daug riebalų, jis gali veikti ilgiau nei valandą.

Kiek veiksminga Viagra?

Įrodyta, kad veiksminga 75 % vyrų, turinčių erekcijos sutrikimų. Tai, kaip konkretus vyras reaguoja į Viagrą, labai priklauso nuo pagrindinės jo erekcijos sutrikimo priežasties, jos sunkumo ir seksualinės stimuliacijos laipsnio.

Jei pirmą kartą pavartojus Viagros erekcija nepagerėja, nepasiduokite. Taip gali būti dėl įvairių priežasčių, o ne dėl to, kad Viagra yra neveiksminga gydymo priemonė. Dažniausiai patariama nebandyti alternatyvaus gydymo ar didesnės dozės, kol Viagros neišbandėte bent aštuonis kartus.

Ar yra kokių nors šalutinių poveikių?

Viagra/sildenafilis yra labai gerai toleruojamas ir nesukelia reikšmingo šalutinio poveikio didžiajai daugumai ją vartojančių vyrų.

Šiek tiek daugiau nei 1 % vyrų, pastebi melsvą ar gelsvą regėjimo spalvą. Tai savaime nekelia susirūpinimo ir paprastai netrukdo įprastai veiklai. Tai išnyksta po kelių valandų.

Klinikinių tyrimų metu dažniausiai pasitaikančios nepageidaujamos reakcijos buvo galvos skausmas, paraudimas, dispepsija, regos sutrikimai, nosies užgulimas, galvos svaigimas ir regos spalvų iškraipymas.

Retais atvejais, kai pasireiškia sunkus šalutinis poveikis, vyrai turėtų nedelsdami kreiptis į gydytoją. Tai ypač pasakytina apie krūtinės skausmą (galimai širdies), regėjimo praradimą ir ilgalaikę bei skausmingą erekciją.

Kada jo nevartoti?

Vyrai neturėtų jo vartoti be tolesnio gydytojo įvertinimo, jei yra šie požymiai:

 • Žemas arba aukštas kraujospūdis
 • Alergija arba reakcijos į ankstesnius ED gydymo būdus
 • Neseniai ištikęs širdies priepuolis, krūtinės angina (širdies skausmas fizinio krūvio metu) arba bet kokios formos širdies liga.
 • Insultas arba mini insultas (praeinantis išemijos priepuolis)
 • Regėjimo sutrikimai, kuriuos sukėlė kraujotakos sutrikimai
 • Retos degeneracinės akių ligos šeimoje
 • Sunki inkstų ar kepenų liga
 • Peyronie liga – varpos kampuotumas arba deformacija
 • Leukemija, daugybinė mieloma arba pjautuvo formos ląstelių liga
 • Kraujavimo sutrikimai (pvz., hemofilija)
 • Esamos aktyvios skrandžio opos (pepsinė opa arba skrandžio opa)

Tas pats galioja, jei vartojate šiuos vaistus:

 • Nitratai: jei vartojate nitratų, jo vartoti negalima. Jų yra kai kuriuose vaistuose, skirtuose tam tikriems sveikatos sutrikimams, ypač širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimams, gydyti.
 • Pramoginiai narkotikai: Nitratų yra ir daugelyje laisvalaikio narkotikų, pavyzdžiui, „popperse“, „aromatuose“ ir „kambarių kvapikliuose“. Su Viagra blogai maišosi ne tik nitratai, bet ir kitos juose esančios medžiagos, kurios taip pat gali blogai reaguoti su organizmu.
 • Alfa blokatoriai: jei vartojate alfa blokatorius nuo hipertenzijos, įsitikinkite, kad tarp jų ir Viagros vartojimo yra bent šešių valandų pertrauka.
 • Jei pradedate vartoti bet kokį naują vaistą, kreipkitės į gydytoją.

Ar Viagra gydo pagrindines erekcijos sutrikimo priežastis?

Viagra negali pašalinti pagrindinių erekcijos sutrikimo priežasčių ir kartais gali būti rimtesnių sveikatos problemų požymis. Todėl turėtumėte reguliariai tikrintis dėl širdies ir hormonų sutrikimų, nes erekcijos sutrikimai gali būti vienas pirmųjų šių sutrikimų simptomų.

Svarbu atlikti metinę patikrą:

 • kraujospūdžio tyrimas
 • cukraus kiekio kraujyje tyrimas dėl diabeto
 • kraujo lipidų tyrimas dėl aukšto cholesterolio kiekio kraujyje
 • kraujo tyrimas, kuriuo nustatomas testosterono, skydliaukės ir prolaktino kiekis.

Viagros istorija

Viagra, kurią pirmą kartą sukūrė farmacijos kompanija „Pfizer“, beveik pateko į nesėkmingų vaistų istorijos puslapius.

Iš pradžių jis buvo sukurtas 1989 m., kad padėtų vyrams, sergantiems aukštu kraujospūdžiu (hipertenzija) ir krūtinės angina, o 1991 m. daktaras Nicholas Terrettas užpatentavo.

Iki 1992 m. atlikti Viagros tyrimai parodė, kad ji neveiksminga kovojant su širdies ir kraujagyslių ligomis. Tačiau „Pfizer“ nustatė, kad vienas iš šalutinių poveikių yra erekcijos sutrikimų šalinimas, todėl 1994 m. „Pfizer“ pradėjo reklamuoti, kaip erekcijos sutrikimų gydymo priemonę.

Atlikus 21 sėkmingą bandymą visame pasaulyje, kuriame dalyvavo daugiau kaip 3700 19-87 metų amžiaus asmenų, buvo įrodyta, kad Viagra veiksmingai gydo erekcijos sutrikimus.

Iš tiesų jis buvo toks veiksmingas, kad FDA jį patvirtino praėjus vos šešiems mėnesiams po paraiškos pateikimo 1998 m. 1999-2001 m. metinė apyvarta siekė daugiau kaip 600 mln. svarų sterlingų. Nors Viagra tebėra receptinis vaistas, ji buvo reklamuojama per JAV televiziją, ją atvirai rėmė sporto veikėjai ir politikai, įskaitant futbolo legendą Pele.

Kur galima įsigyti?

Viagra galima įsigyti vaistinėse su receptu.

Taip pat galima įsigyti internetu, tik reikia būti atsargiems ir pirkti tik iš patikimų svetainių.

Dolmen kas tai yra ir šalutinis poveikis

0

Dolmen yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, kurį galima įsigyti be recepto.

Dolmen yra greitai veikiantis ir veiksmingas analgetikas, kuris skritas gydyti silpną ir vidutinio stiprumo skausmą, pavyzdžiui, ūminis kaulų ir raumenų skausmas.

Kaip vartoti Dolmen?

Visada vartokite vaistą tiksliai, kaip kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas.

Dolmen dozė, kurios jums reikės, priklauso nuo skausmo rūšies, stiprumo ir jos trukmės. Gydytojas patars kiek tablečių per parą turite išgerti ir kiek laiko jas reikės vartoti

Įprastinė rekomenduojama dozė yra: 1 tabletė kas 8 valandas, bet ne daugiau kaip 3 per parą.

Jei pamiršote išgerti tabletę laiku, išgerkite ją iš karto, kai tik prisiminsite. Jei iki kitos dozės vartojimo laiko liko nedaug laiko, praleiskite praleistą dozę ir tęskite dozavimo grafiką. Negerkite papildomos dozės praleistai dozei kompensuoti. Jei reguliariai praleidžiate dozes, apsvarstykite galimybę nusistatyti priminimą ar žadintuvą.

Šalutinis poveikis

Šie šalutiniai poveikiai galimi, tačiau ne visada pasireiškia. Kai kurie iš jų gali būti reti, bet sunkūs. Jei pastebėjote bet kurį iš toliau išvardytų šalutinių poveikių, ypač jei jie nepraeina, kreipkitės į gydytoją.

 • Pykinimas
 • Vėmimas
 • Viduriavimas
 • Virškinimo sutrikimai
 • Skrandžio skausmas
 • Sedacija
 • Sunkumas kvėpuojant

Atsargumo priemonės

Prieš pradėdami vartoti, informuokite gydytoją apie turimą vaistų sąrašą, nereceptinius preparatus (pvz., vitaminus, vaistažolių papildus ir kt.), alergijas, anksčiau buvusias ligas ir esamą sveikatos būklę (pvz., nėštumą, būsimą operaciją ir kt.).

 • Elkitės atsargiai, jeigu vartojate diuretikų ir jums yra sumažėjęs kraujo tūris dėl per didelio skysčių netekimo, turite širdies problemų, anksčiau patyrėte insultą arba yra šių būklių rizika
 • Kartu su šiuo vaistu nevartokite kitų NVNU ar acetilsalicilo rūgšties, varfarino, ličio ir metotreksato, hidantoinų ir fenitoino, sulfametoksazolo
 • Jeigu esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi
 • Jeigu Jums pasireiškė ūminis skausmas, tabletes vartokite tuščiu skrandžiu
 • Jeigu sergate arba sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige, žarnyno opalige, opiniu kolitu ar Krono liga, kepenų ar inkstų ligomis
 • Jeigu išmatose ir (arba) judesiuose pasirodė kraujo, išmatose atsirado juodų deguto turinčių išmatų, vemiate krauju

Kaip laikyti vaistus?

Vaistus laikykite kambario temperatūroje, kuo toliau nuo karščio ir tiesioginės šviesos. Jokiu būdu nešaldykite, nebent to reikalaujama informaciniame lapelyje. Vaistus turėtumėte laikyti vaikams ir gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.
Nenuleiskite vaistų į klozetą ir neišpilkite jų į kanalizaciją, nes taip išmesti vaistai gali užteršti aplinką. Išsamesnės informacijos apie tai, kaip saugiai išmesti Dolmen, kreipkitės į vaistininką arba gydytoją.

Kur galima įsigyti ir kokia kaina?

Dolmen galima įsigyti vaistinėse.

Kaina svyruoja nuo 3 EUR – 4 EUR.