Pradžia Dienoraštis

Nugaros skausmas: 13 pagrindinių priežasčių ir ką daryti

0

Nugaros skausmas dažniausiai kyla dėl raumenų problemų, kurie gali atsirasti dėl netinkamos laikysenos, sunkaus svorio kėlimo ar nuovargio. Tokiais atvejais jį galima palengvinti paprastomis priemonėmis, pavyzdžiui, tempimu, poilsio ir šilumine terapija.

Tačiau nugaros skausmas gali būti ir rimtesnių problemų priežastis, tokių kaip nervo siaticos uždegimas, inkstų akmenys ar stuburo pokyčiai, signalas.

Dėl šios priežasties, kai nugaros skausmas yra nuolatinis, labai intensyvus, staiga atsiranda arba lydi simptomus, tokius kaip karščiavimas arba judėjimo sunkumas, rekomenduojama pasitarti su specialistu, kad būtų nustatyta priežastis ir pradėtas tinkamas gydymas.

Nugaros skausmas ir jo pagrindinės priežastys:

  1. Bloga laikysena: Bloga miegamoji, vaikščiojimo ar net darbo laikysena gali sukelti intensyvų skausmą juosmens srityje arba aukščiau, taip pat didina riziką kitiems stuburo pokyčiams, tokiais kaip skoliozė ar tortikolis. Ką daryti: reikia keisti gyvenimo būdą, keisti laikyseną dirbant, vaikščiojant ar net miegant, pasirinkti pozicijas, kurios geriau paskirsto kūno svorį ir palengvina nugaros skausmą. Be to, tokios veiklos kaip joga arba fizioterapeuto rekomenduojami pratimai gali būti naudingi laikysenai gerinti.
  2. Raumenų trauma: Kai pasireiškia nugaros skausmas dešinėje ar kairėje, tai dažnai rodo raumenų traumą, kuri gali atsirasti po fizinio krūvio arba dėl profesinės veiklos, pavyzdžiui, sodininkystės ar stomatologijos.Ką daryti: norint palengvinti nugaros skausmą dėl raumenų traumos, galima ant skausmingos vietos dėti šiltą kompresą 15 minučių du kartus per dieną mažiausiai 3–4 dienas ir tepėti priešuždegiminiu tepaluf Be to, per šį laikotarpį svarbu vengti per didelio fizinio krūvio, kad traumos simptomai greičiau išnyktu.
  3. Kvėpavimo sistemos ligos: Kvėpavimo sistemos ligos taip pat gali sukelti nugaros skausmą, ypač kvėpuojant, nes kvėpavimo procese dalyvauja visi pilvo ir nugaros raumenys.Ką daryti: rekomenduojama pasikonsultuoti su pulmonologu arba bendruoju gydytoju, kad būtų pradėtas kvėpavimo sistemos ligos gydymas, ypač jei pasireiškia simptomai kaip dusulys, kosulys ar karščiavimas. Tačiau taip pat gali būti naudinga dėti šiltą kompresą skausmingoje vietoje siekiant palengvinti simptomus.
  4. Inkstų akmenys: Inkstų akmenų buvimas gali sukelti nugaros skausmą. Būdingas labai stiprus skausmas juosmens srityje, kuris trukdo žmogui vaikščioti ar judėti.Ką daryti: tokiais atvejais svarbu kuo greičiau kreiptis į artimiausią skubios pagalbos tarnybą, kad būtų atlikti tyrimai ir nustatyta akmenų buvimo vieta ir dydis. Tuomet pradėjus tinkamą gydymą, kuris gali apimti vaistus, skatinančius akmenų suskaidymą ir palengvinančius simptomus, arba net mažą chirurginį procedūrą akmenims pašalinti.
  5. Sciatica/Išialgija: Išialgijos skausmui būdingas skausmas juosmens srityje, kuris spinduliuoja į kojas. Jį sukelia išialgijos nervo suspaudimas, esantis juosmens srityje ar sėdmenyse.Ką daryti: rekomenduojama kreiptis į ortopedą, kad būtų atlikta diagnozė, įskaitant rezonansinę magnetinę tomografiją, ir nustatytas tinkamas gydymas, kuris gali apimti vaistus ir fizioterapiją.
  6. Širdies priepuolis: Viena iš širdies priepuolio požymių yra skausmas krūtinėje, kuris gali spinduliuoti į nugarą ir sustiprėti fizinio krūvio metu. Taip pat gali būti silpnumo ar pykinimo pojūtis, ypač esant viršsvoriui ir aukštai kraujospūdžiui arba cholesterolio lygiui.Ką daryti: jei pasireiškia širdies priepuolio požymiai, svarbu kuo skubiau kreiptis į medicinos pagalbą arba skambinti greitosios pagalbos numeriu. Tai padės greitai suteikti pirmąją pagalbą ir išvengti rimtų pasekmių.
  7. Stuburo išvarža: Disko išvarža gali sukelti skausmą viduryje nugaros, kuris pablogėja pakilus ar ilgai sėdint. Tai dažnesnė vyresnio amžiaus žmonių problema.Ką daryti: galima dėti šiltą kompresą ant nugaros ir vengti ilgai būti vienoje pozicijoje. Taip pat svarbu kreiptis į ortopedą, kuris gali nurodyti rentgeno ar rezonansinės magnetinės tomografijos tyrimus ir paskirti tinkamą gydymą, įskaitant fizioterapiją.
  8. Raumenų kontrakcija: Raumenų kontrakcija gali atsirasti dėl nuovargio, per didelio fizinio krūvio, nerimo ar netinkamos sėdėjimo po pozos. Tai gali sukelti skausmą viršuje.Ką daryti: tempimo pratimai gali būti labai naudingi, siekiant ištiesti raumenis ir jaustis atsipalaidavus. Patogi pozicija ir lėtai pasukama galva į visas puses gali padėti atpalaiduoti viršutinės dalies raumenis.
  9. Nėštumas: Nėštumo metu gali atsirasti nugaros skausmas, ypač paskutiniais mėnesiais, dėl stuburo perkrovos.Ką daryti: norint palengvinti nugaros skausmą nėštumo metu, rekomenduojama atlikti masažus, tempimus ir, kai kuriais atvejais, daryti fizioterapiją. Daugiau apie pirmuosius Nėštumo požymius skaytikite cia: https://sveikatosvadovas.lt/nestumo-pozymiai/
  10. Juostinė pūslelinė: Juostinė pūslelinė gali sukelti skausmą viduryje nugaros, nes tai yra infekcija, kurią sukelia vėjaraupių virusas, sukeliantis raudonųjų dėmių atsiradimą ant odos, gali pasireikšti skutimusi, dilgčiojimu ar skausmu.Ką daryti: juostinės pūslelinės gydymą turi nustatyti gydytojas, kuris gali paskirti antivirusinius vaistus, siekiant sumažinti viruso dauginimąsi ir išvengti bėrimo odoje.
  11. Artritas: Artritas yra sąnarių uždegimas, sukeliantis simptomus, tokius kaip sąnarių deformacija, uždegimas, sustingimas ar judėjimo sunkumai, gali paveikti kelią nugaros dalis, apsunkindamas arba apribodamas kasdieninę veiklą.Ką daryti: svarbu pasikonsultuoti su reumatologu, atlikti laboratorinius ir vaizdinio tyrimus, siekiant patvirtinti diagnozę. Tada gydytojas gali nurodyti tinkamą gydymą, įskaitant analgetikus, priešuždegiminius vaistus ar kortikosteroidus, o kai kuriais atvejais, chirurginį gydymą.
  12. Aortos aneurizma: Aortos aneurizma yra kraujagyslės aortos išsiplėtimas, esantis pilvo ar krūtinės srityje, dažniausiai nesukeliantis simptomų, tačiau didėjant gali sukelti skausmą ir diskomfortą, ypač esant tam tikram dydžiui arba susijusioms ligoms.Ką daryti: aortos aneurizmos gydymas priklauso nuo jos sunkumo, vietos ir kitų susijusių ligų, ir gali būti nustatytas gydytojo, kuris gali paskirti operaciją pašalinant paveiktą aortos dalį ir, jei reikia, įterpti vamzdelį pakeičiantį kraujagyslę.
  13. Ankilozuojanti spondilitas: Ankilozuojantis spondilitas gali sukelti nugaros skausmą dėl stuburo vietos, kur susijungia slanksteliai, pažeidimo, sukeliant simptomus kaip stuburo judrumo apribojimas ir skausmas, kuris gali sustiprėti poilsio metu ir pagerėti judant.Ką daryti: gydymą turėtų nustatyti ortopedas, kuris gali paskirti analgetikus, priešuždegiminius vaistus ar raumenų relaksantus skausmui malšinti ir sąnarių judrumui pagerinti, taip pat fizioterapiją, kurios tikslas yra didinti sąnarių lankstumą ir gyvenimo kokybę.

Kada kreiptis į gydytoją

Rekomenduojama pasikonsultuoti su bendruoju praktikos gydytoju, kai nugaros skausmas yra itin intensyvus, atsiranda staiga arba lydi kitus simptomus, pavyzdžiui, pykinimą arba dusulį. Šiuo atveju gydytojas turėtų paskirti tyrimus, kad būtų nustatyta skausmo priežastis, ir pradėti tinkamą gydymą. Tai gali apimti analgetikus, pvz., paracetamolį, priešuždegiminius vaistus, tokius kaip ibuprofenas, ar net chirurginį gydymą, pavyzdžiui, išvaržos pašalinimą.

Per konsultaciją būtina išsamiai papasakoti gydytojui skausmo charakteristikas, kada nugaros skausmas pasireiškė, ar jis yra nuolatinis ar atsiranda tik atliekant tam tikrus judesius. Taip pat svarbu pranešti apie jau taikytus būdus skausmui mažinti. Gydytojui turėtų būti pranešta apie jūsų fizinę veiklą ir darbo pobūdį. Turint šią informaciją, gydytojas galės greičiau nustatyti diagnozę ir pasiūlyti efektyvų gydymo planą.

Kaip palengvinti nugaros skausmą

Palengvinti nugaros skausmą namuose galima:

  • Ilsėtis: gulėti ant grindų arba kieto čiužinio pusvalandį kiekvieną dieną;
  • Šilti kompresai: dėti šiltą kompresą su 3 lašais rozmarino eterinio aliejaus tiesiai ant skaudamos vietos, 15 minučių per dieną;
  • Masažas: naudojant šiltą migdolų aliejaus masažą, bet nepadauginant jėgos;
  • Homeopatija: vartoti homeopatinius vaistus kovai su nugaros uždegimais;
  • Pilates pratimai: padeda sustiprinti nugaros ir pilvo raumenis, kovojant su skausmo priežastimi.

Be to, svarbu laikytis kelių patarimų, pvz., palaikyti geros laikysenos įpročius, siekiant apsaugoti stuburą. Reguliari mankšta, yra puikus būdas gerinti laikyseną ir mažinti skausmą.

Omega 3 ir jos nepaprastos savybės

0

Omega 3 yra gerųjų riebalų rūšis, pasižyminti stipriu priešuždegiminiu poveikiu, todėl gali būti naudojama cholesterolio ir gliukozės kiekiui kraujyje kontroliuoti, širdies ir kraujagyslių bei smegenų ligoms išvengti, atminčiai ir nuotaikai gerinti.

Yra trijų rūšių omega-3: dokozaheksaeno rūgštis (DHA), eikozapentaeno rūgštis (EPA) ir alfa-linoleno rūgštis (ALA), kurių ypač gausu jūros žuvyse, pavyzdžiui, lašišose, tunuose ir sardinėse, ir sėklose, pavyzdžiui, ispaninio šalavijo ir linų sėmenyse.

Omega 3 taip pat galima vartoti kaip papildą kapsulėmis, kurios parduodamos vaistinėse, vaistinėse ir natūralių produktų parduotuvėse.

Dėl savo savybių omega-3 yra laikoma svarbiausia sveikos ir subalansuotos mitybos maistine medžiaga, nes ji gali būti naudinga sveikatai, o pagrindinės iš jų yra šios:

Mažina uždegimą

Omega 3 pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali būti labai naudingos gydant, pavyzdžiui, uždegimines žarnyno ligas arba reumatoidinį artritą, nes mažina uždegiminių medžiagų, tokių kaip eikozanoidai ir citokinai, gamybą. Be to, priešuždegiminis omega 3 poveikis padeda išvengti ląstelių pažeidimų, dėl kurių gali atsirasti vėžys.

Apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų

Omega 3 padeda mažinti blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekį, dėl kurių arterijose formuojasi riebalinės plokštelės, todėl arterijos geriau funkcionuoja ir padeda išvengti širdies priepuolio, aritmijos, širdies nepakankamumo ir insulto.

Be to, omega 3 padeda didinti gerojo cholesterolio kiekį kraujyje, kontroliuoti kraujospūdį ir mažinti ląstelių pažeidimus, todėl kraujagyslės išlieka sveikos.

Apsaugo nuo krešulių susidarymo

Omega 3, ypač DHA ir EPA, pasižymi antikoaguliantinėmis savybėmis, mažina kraujo krešulių susidarymą, neleisdamos kraujo plokštelėms sulipti, todėl šie riebalai gali padėti išvengti rimtų komplikacijų, pavyzdžiui, giliųjų venų trombozės ar plaučių embolijos.

Padeda kovoti su depresija

Omega 3 apsaugo smegenų ląsteles, gerindama jų veiklą, todėl jose padaugėja medžiagų, atsakingų už emocijas, nuotaiką ir gerą savijautą, pavyzdžiui, serotonino, dopamino ir noradrenalino.

Taigi omega 3 padeda išvengti depresijos, kovoti su ja ir ją gydyti, mažina depresijos simptomus, miego sutrikimus ir seksualinio apetito stoką, kurie yra dažni depresija sergančių žmonių simptomai.

Kova su astma

Omega 3 dėl savo priešuždegiminio poveikio padeda kovoti su astma, be to, gali sumažinti naujų krizių riziką. Dėl šios priežasties dietologas gali rekomenduoti vartoti maisto produktus, kuriuose gausu šių riebalų, arba maisto papildus, kad papildytų gydytojo paskirtą gydymą.

Apsaugo nuo autoimuninių ligų

Kai kurie tyrimai rodo, kad omega 3 gali padėti sumažinti riziką susirgti autoimuninėmis ligomis, kai imuninė sistema neatpažįsta sveikų organizmo ląstelių ir jas puola, sunaikindama tas ląsteles, pavyzdžiui, sergant 1 tipo diabetu arba išsėtine skleroze. Be to, šie riebalai gali padėti gydyti vilkligę, reumatoidinį artritą, opinį kolitą, Krono ligą ir psoriazę.
Viename tyrime , 3 mėnesius vartojant 1 g žuvų taukų kapsulių (su 430 mg DHA + 60 mg EPA), nustatyta, kad dalyviams sumažėjo insulino kiekis kraujyje, o tai rodo, kad omega-3 papildai gali padėti išvengti diabeto.

Gerina smegenų veiklą

Omega 3 yra labai svarbi maistinė medžiaga smegenų veiklai, nes 60 % smegenų sudaro riebalai, ypač omega 3. Taigi šių riebalų trūkumas gali būti susijęs su mažesniais mokymosi ar atminties gebėjimais.

Taigi, padidėjęs omega 3 vartojimas gali padėti apsaugoti smegenų ląsteles, užtikrinti tinkamą smegenų veiklą, pagerinti atmintį ir mąstymą.

Apsaugo nuo Alzheimerio ligos

Kai kurie tyrimai rodo, kad omega 3 vartojimas gali sumažinti atminties praradimą, neatidumą ir loginio mąstymo sunkumus, o tai gali sumažinti Alzheimerio ligos išsivystymo riziką, nes pagerėja smegenų neuronų veikla. Tačiau šiai naudai įrodyti reikia atlikti daugiau tyrimų.

Pagerina odos kokybę

Omega 3, ypač DHA, yra odos ląstelių sudedamoji dalis, atsakinga už ląstelių membranos būklę, todėl oda yra minkšta, sudrėkinta, elastinga ir be raukšlių. Taigi, vartojant omega 3 galima išsaugoti šias odos savybes ir jos sveikatą.

Be to, omega 3 padeda apsaugoti odą nuo saulės daromos žalos, kuri gali sukelti senėjimą ar odos vėžį, nes pasižymi antioksidaciniu poveikiu.

Padeda kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje

Kai kurie tyrimai rodo, kad omega-3 rūgštys gali padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje, nes gerina hormono insulino atsparumą, ir gali būti svarbus sąjungininkas gydant 2 tipo diabetą.

Kontroliuoja dėmesio trūkumą ir hiperaktyvumą

Daugelis tyrimų rodo, kad omega-3 trūkumas yra susijęs su vaikų dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimu (ADHD) ir kad padidinus omega-3, ypač EPA, vartojimą galima sumažinti šio sutrikimo simptomus, nes pagerėja dėmesys, užduočių atlikimas, sumažėja hiperaktyvumas, impulsyvumas, susijaudinimas ir agresija.

Pagerina raumenų našumą

Omega 3 papildų vartojimas gali padėti sumažinti raumenų uždegimą, sukeltą fizinio krūvio, pagreitinti raumenų atsigavimą ir sumažinti skausmą po treniruotės.

Omega 3 taip pat padeda pagerinti nuotaiką ir padidinti darbingumą treniruočių metu, taip pat yra svarbios pradedant fizinę veiklą arba žmonėms, kuriems taikomas gydymas, pavyzdžiui, fizioterapija ar širdies reabilitacija.

Maisto produktai, kuriuose gausu omega 3

Pagrindinis omega 3 šaltinis maiste yra jūros žuvys, pavyzdžiui, sardinės, tunai ir lašišos. Be jų, šios maistinės medžiagos taip pat yra sėklose, pavyzdžiui, ispaninio šalavijo ir linų sėmenyse, riešutuose, graikiniuose riešutuose ir alyvuogių aliejuje.

Iš augalinių šaltinių linų sėmenų aliejus yra turtingiausias omega-3, todėl jį labai svarbu vartoti vegetarams.

Omega-3 nauda nėštumo metu

Akušeris gali rekomenduoti nėštumo metu vartoti omega-3 papildų, nes jie padeda išvengti priešlaikinio gimdymo ir gerina vaiko neurologinį vystymąsi. Neišnešiotiems kūdikiams šie papildai gerina pažintinius gebėjimus, nes mažas šių riebalų suvartojimas gali būti susijęs su mažesniu kūdikio intelekto koeficientu.

Omega papildų vartojimas nėštumo metu duoda naudos, pvz:

  • Motinystės depresijos prevencija;
  • Sumažinti preeklampsijos riziką
  • Sumažinti priešlaikinio gimdymo atvejų skaičių;
  • Sumažina mažo gimimo svorio riziką kūdikiui
  • Sumažina vaiko autizmo, ADHD ar mokymosi sutrikimų riziką;
  • mažesnė alergijos ir astmos rizika vaikams;
  • Geresnė vaikų neurokognityvinė raida.

Omega-3 papildų galima vartoti ir žindymo laikotarpiu, kad būtų patenkinti motinos ir vaiko mitybos poreikiai, ir tai turėtų būti daroma atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas.

Rekomenduojamas paros kiekis

Rekomenduojama paros omega 3 dozė priklauso nuo amžiaus, kaip nurodyta toliau:

  • Kūdikiams nuo 0 iki 12 mėnesių: 500 mg;
  • Vaikams nuo 1 iki 3 metų: 700 mg;
  • 4-8 metų vaikams: 900 mg;
  • 9-13 metų berniukai: 1200 mg;
  • 9-13 metų mergaitėms: 1000 mg;
  • 14-18 metų berniukai: 1600 mg;
  • 14-18 metų merginos: 1100 mg;
  • Suaugusiems ir pagyvenusiems vyrams: 1600 mg;
  • Suaugusioms ir pagyvenusioms moterims: 1100 mg;
  • Nėščioms moterims: 1400 mg;
  • Žindančioms moterims: 1300 mg.

Svarbu prisiminti, kad, esant trūkumui ar padidėjusiems mitybos poreikiams, omega-3 papildai turėtų būti vartojami gydytojo ar dietologo rekomendacija.

Kada vartoti omega-3 papildus

Omega 3 papildai paprastai skiriami nėštumo ir žindymo laikotarpiu, kai organizme trūksta šios maistingosios medžiagos arba gydantis nuo gleivėtumo ir spuogų. Be to, omega 3 papildai gali būti skirti tokių ligų, kaip diabetas, Alzheimerio ir širdies ir kraujagyslių ligos, prevencijai.

Norint išvengti omega 3 trūkumo, subalansuota mityba ir žuvies valgymas bent du kartus per savaitę užtikrins pakankamą omega 3 kiekį organizme. Vegetariškos dietos atveju galima naudoti linų sėmenų aliejų, kurį galima vartoti bent kartą per dieną, pavyzdžiui, kaip salotų padažą.

Kaip pasirinkti geriausią papildą

Yra kelių rūšių omega-3 papildų, pavyzdžiui, žuvų taukai, menkių kepenų aliejus, krilių aliejus, arba net augalinės kilmės, pavyzdžiui, dumblių aliejus, linų sėmenų aliejus ar šalavijų sėklų aliejus.

Norėdami išsirinkti geriausią omega papildą, siūlome vadovautis šiomis rekomendacijomis:

Pirmenybę teikite maisto papildams, kurių sudėtyje yra tik EPA arba kurių kapsulėse EPA yra daugiau nei DHA;
Rinkitės papildus su laukinių žuvų taukais, nes juose yra geresnės kokybės omega-3;
Rinkitės papildus, kurių sudėtyje yra tausios žvejybos sertifikatas, aliejaus grynumas ir EPA bei DHA procentinė dalis kapsulėse.
Omega-3 papildų kapsulėse esantis EPA ir DHA kiekis priklauso nuo gamintojo. Vienoje kapsulėje vidutiniškai yra 1000 mg žuvų taukų, 180 mg EPA ir 120 mg DHA. Jūros dumblių aliejuose yra nuo 100 mg iki 300 mg DHA, o kai kuriuose jų gali būti ir EPA.

Be to, reikėtų rinktis geriau įsisavinamus omega-3 papildus, pavyzdžiui, turinčius laisvųjų riebalų rūgščių, natūralių trigliceridų, reesterifikuotų trigliceridų ir fosfolipidų.


Pirmieji nėštumo požymiai

0

Pirmieji nėštumo požymiai gali būti tokie subtilūs, kad tik kai kurios moterys gali juos pastebėti, o daugeliu atvejų jie lieka nepastebėti.

Žinant pirmuosius galinčius pasireikšti simptomus, moteris gali būti dėmesingesnė savo kūnui ir greičiau nustatyti galimą nėštumą.

Dažniausi pirmieji nėštumo požymiai:

  • Rausvos makšties išskyros;
  • Storesnis išleidimas
  • Pilvo spazmai ir (arba) patinimas;
  • Lengvas nuovargis ir (arba) pernelyg didelis mieguistumas
  • Jautrios krūtys ir (arba) patamsėjusi areola;
  • Vėluojančios arba praleistos mėnesinės
  • Apatinės nugaros dalies skausmas
  • Nepasitikėjimas stipriais kvapais
  • Nuotaikos svyravimai
  • Rytinis pykinimas ir (arba) vėmimas
  • Potraukis keistiems maisto produktams
  • Galvos svaigimas ir galvos skausmas
  • Padidėjęs noras šlapintis;
  • Spuogai ir riebi oda.

Šie nėštumo požymiai pasireiškia per pirmąsias 4 nėštumo savaites ir į juos reikia atkreipti dėmesį, ypač vėluojant menstruacijoms, nes kai kuriais atvejais jie gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, PMS, ir nebūtinai yra nėštumo simptomai.

Nėštumo požymiai savaitė po savaitės

Pagal nėštumo savaitę dažniausiai pasitaikantys nėštumo požymiai yra šie:

Pirmosios 7 dienos

Tipiški pirmi nėštumo požymiai yra sunkiausiai pastebimi ir paprastai juos nustato moterys, kurios gali pastebėti labai nežymius savo kūno skirtumus:

  1. Rausvos makšties išskyros
    Kai kiaušinėlis apvaisinamas, gali atsirasti nedidelių rausvų išskyrų, kurios iš tikrųjų yra įprastos moters mėnesio išskyros, tačiau su kraujo pėdsakais, kurie galėjo atsirasti apvaisintam kiaušiniui implantuojantis gimdoje.

Šios išskyros gali atsirasti per kelias minutes po lytinio akto arba iki 3 dienų po jo. Kartais šios išskyros pastebimos tik tada, kai moteris eina nusiprausti po šlapinimosi.

  1. Tirštesnės išskyros

Dėl didelių hormoninių pokyčių, vykstančių nuo pastojimo momento, normalu, kad kai kurioms moterims išskyros iš makšties būna tirštesnės nei įprastai. Šios išskyros nebūtinai turi būti rožinės spalvos, dažnai jos būna net šiek tiek balkšvos.

Kai išskyros turi nemalonų kvapą arba pasireiškia tokie simptomai kaip skausmas ar niežulys, labai svarbu kreiptis į ginekologą, nes tai taip pat gali reikšti makšties infekciją, ypač kandidozę.

  1. Pilvo spazmai ir pilvo pūtimas

Pilvo pūtimas ir skausmas taip pat yra pirmieji nėštumo požymiai dažniausiai pasireiškiantis per pirmąsias 7 dienas – 2 savaites. Kraujotakos padidėjimas ir prisitaikymas prie gimdos augimo yra pagrindinės pilvo patinimo priežastys, kurias galima supainioti su silpnais ar vidutinio stiprumo menstruacijų spazmais. Be to, moteris gali patirti nedidelį kraujo netekimą, panašų į menstruacijas, tačiau mažesnį.

Pirmosios 2 savaitės

Nėštumo požymiai, kurie pradeda ryškėti maždaug 2-ąją savaitę, yra vieni iš būdingiausių nėštumo simptomų:

  1. Lengvas nuovargis ir pernelyg didelis mieguistumas

Nuovargis yra vienas iš dažniausių nėštumo simptomų, kuris gali pasireikšti viso nėštumo metu, o pradeda ryškėti maždaug 2-ąją savaitę. Normalu, kad per pirmąsias 12 nėštumo savaičių šis nuovargis didėja, nes organizmas pritaiko visą medžiagų apykaitą, kad gautų kūdikio vystymuisi reikalingos energijos.

Moteris pradeda jausti, kad užduotys, kurias ji anksčiau atlikdavo, tampa pernelyg varginančios ir kad jai reikia miegoti daugiau nei 10 valandų per naktį, kad pakeistų per dieną išeikvotą energiją.

  1. Jautrios krūtys ir areolės patamsėjimas

Per pirmąsias dvi nėštumo savaites moteris gali pajusti, kad jos krūtys tampa jautresnės, nes hormonai stimuliuoja pieno liaukas ir ruošia moterį žindymui. Taip pat padidėja krūties tūris, nes joje pradeda augti pieno liaukos, kad po gimimo būtų patenkinti kūdikio poreikiai.

Be to, kad krūtys padidėja ir padidėja jų jautrumas, moteris taip pat gali pastebėti areolės pokyčius, kurios dėl padidėjusios kraujotakos šioje srityje tampa tamsesnės nei įprastai.

  1. Menstruacijų vėlavimas arba nebuvimas
    Menstruacijų nebuvimas paprastai yra akivaizdžiausias nėštumo požymis, nes nėštumo metu moteris nustoja turėti mėnesines, kad vaisius galėtų tinkamai vystytis gimdoje.

Šis požymis atsiranda dėl padidėjusios hormono beta hCG gamybos, kuris neleidžia kiaušidėms toliau išskirti subrendusių kiaušinėlių. Menstruacijų nebuvimas gali pasireikšti iki 4 savaičių po pastojimo ir yra lengviau nustatomas moterims, turinčioms reguliarias mėnesines.

  1. Skausmas apatinėje nugaros dalyje
    Nors nugaros skausmas beveik visada laikomas dažnu paskutinių nėštumo savaičių simptomu, kai kurioms moterims tokio pobūdžio skausmas gali atsirasti nuo pat nėštumo pradžios ir yra susijęs su pokyčiais, kurie vyksta moters organizme, kad ji galėtų priimti kūdikį.

Kai kuriais atvejais nugaros skausmą galima supainioti su pilvo spazmais, todėl kai kurios moterys gali manyti, kad tai yra menstruacijų atėjimas, tačiau, nesulaukusios mėnesinių, jos pradeda suprasti, kad iš tikrųjų tai yra apatinės nugaros dalies skausmas, nesusijęs su menstruacijomis.

  1. Pakitusi uoslė

Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu labai dažnai moteris jaučia aistrą stipriems kvapams, net jei jie iš pažiūros yra malonūs, pavyzdžiui, kvepalai. Dauguma nėščiųjų gali vemti net užuodusios stiprų kvapą, pavyzdžiui, benzino, cigarečių ar valymo priemonių.

Be to, dėl pakitusio uoslės pojūčio kai kurios moterys taip pat gali pranešti, kad pasikeitė maisto skonis, kuris tampa intensyvesnis ir įkyresnis.

  1. Nuotaikos svyravimai

Per pirmąsias dvi nėštumo savaites moteris gali pastebėti nuotaikos svyravimus be jokios aiškios priežasties. Nėščioms moterims labai dažnai pasitaiko verkti situacijose, kuriose jos nebūtų verkusios iki nėštumo, ir šis simptomas gali išlikti visą nėštumą.

Taip atsitinka todėl, kad dėl stiprių hormonų pokyčių, kurie yra įprasti nėštumo metu, gali sutrikti neurotransmiterių pusiausvyra, todėl nuotaika tampa nestabilesnė.

1 mėnuo nėštumo požymiai

Po pirmojo nėštumo mėnesio, vėluojant menstruacijoms, daugelis moterų pradeda jausti kitus būdingus simptomus, pvz:

  1. Rytinis pykinimas ir vėmimas

Bjaurėjimasis ir vėmimas yra dažni, ypač rytais, ir tai yra vieni iš labiausiai žinomų nėštumo simptomų, kurie paprastai pasireiškia po 6 nėštumo savaitės ir gali tęstis visą nėštumą.

Tačiau pykinimą ne visada lydi vėmimas, dar dažniau pykinimas atsiranda ir išnyksta moteriai nevaikštant, ypač ryte.

  1. Potraukis keistiems maisto produktams

Įprastas nėščiųjų potraukis gali prasidėti pirmąjį nėštumo mėnesį ir tęstis visą nėštumo laikotarpį, o kai kurioms moterims būdingas noras valgyti keistą maistą, išbandyti įvairių mišrainių ar net noras valgyti maistą, kurio niekada anksčiau neragavo.

Kai kuriais atvejais šie potraukiai gali būti susiję su kokio nors mineralo ar vitamino trūkumu, ypač jei norisi ko nors visai kito, nei moteris paprastai valgo. Tokiais atvejais rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju, kad būtų išsiaiškinta, kokia gali būti priežastis.

  1. Galvos svaigimas ir galvos skausmas

Galvos svaigimas ir skausmas yra nėštumo požymiai, atsirandantys dėl sumažėjusio kraujospūdžio, sumažėjusio gliukozės kiekio kraujyje ir prastos mitybos dėl dažno pykinimo ir vėmimo. Jie atsiranda jau per pirmąsias 5 nėštumo savaites, tačiau nuo 20-osios nėštumo savaitės jų mažėja.

Nėštumo metu dėl hormoninių pokyčių taip pat dažnai pasireiškia galvos skausmas, tačiau jis paprastai būna silpnas, nors ir nuolatinis, ir dažnai moteris šio diskomforto gali net nesieti su nėštumu.

  1. Padidėjęs noras šlapintis

Nėštumo metu nėščiosios organizmas turi gaminti įvairius hormonus, pavyzdžiui, progesteroną, kad užtikrintų sveiką kūdikio vystymąsi. Kai taip atsitinka, šlapimo pūslės raumenys tampa labiau atsipalaidavę, todėl sunkiau visiškai ištuštinti šlapimą iš šlapimo pūslės vidaus.

  1. Spuogai ir riebi oda

Dėl hormoninių pokyčių gali atsirasti arba paūmėti juodi taškeliai ir spuogai, moksliškai vadinami akne, todėl po pirmojo nėštumo mėnesio moteris gali pastebėti padidėjusį odos riebumą, kurį galima kontroliuoti naudojant tinkamas odos valymo ir asmens higienos priemones.

Ką daryti, jei įtariate nėštumą

Įtarus nėštumą, patariama moteriai atlikti nėštumo testą vaistinėje, kurį galima atlikti nuo pirmos mėnesinių vėlavimo dienos. Jei rezultatas neigiamas, galima palaukti dar 3-5 dienas, o jei mėnesinės vis dar vėluoja, galima atlikti naują nėštumo testą.

Jei rezultatas vėl neigiamas, galima įvertinti galimybę atlikti kraujo tyrimą nėštumui nustatyti, nes jis yra patikimesnis ir parodo beta HCG hormono, kuris gaminasi tik nėštumo metu, kiekį. Šis tyrimas taip pat padeda nustatyti nėštumo savaičių skaičių:

  • Praėjus 7 dienoms po apvaisinimo: iki 25 mUI/ml
  • 4 savaitės po paskutinių mėnesinių: 1 000 mUI/ml
  • Praėjus 5 savaitėms po paskutinių mėnesinių: 3 000 mUI/ml
  • Praėjus 6 savaitėms po paskutinių mėnesinių: 6 000 mIU/ml
  • 7 savaitės po paskutinių mėnesinių: 20 000 mIU/ml
  • 8-10 savaičių po paskutinių mėnesinių: 100 000 mIU/ml

Tačiau jei net ir po 10 dienų vėluojančių mėnesinių nėštumo testas vaistinėje yra neigiamas, moteris tikriausiai nėra nėščia, tačiau turėtų apsilankyti pas ginekologą, kuris patikrintų mėnesinių vėlavimo priežastį.
Psichologinio nėštumo atveju gali būti visi šie simptomai, o vienintelis būdas įrodyti, kad vaisius nesivysto, yra atlikti tyrimus.

Ką daryti, jei vaistinės testas teigiamas

Nėštumą patvirtinus šlapimo testu, patartina kreiptis į ginekologą ir atlikti kraujo tyrimą nėštumui nustatyti, nes šis tyrimas parodo beta HCG hormonų kiekį ir yra patikimesnis.

Kada atlikti ultragarso tyrimą

Nuo 5 nėštumo savaitės gydytojas gali atlikti transvaginalinę ultragarsinę nuotrauką, kad galėtų stebėti nėštumo maišelį ir patikrinti, ar nėštumas vystosi gimdoje, nes kai kuriais atvejais gali pasireikšti negimdinis nėštumas, t. y. kai, nors moteris yra nėščia, kūdikis vystosi kiaušintakiuose, o tai yra labai rimta ir kelia pavojų moters gyvybei.

Jei gydytojas anksčiau neatliko ultragarsinio tyrimo tarp 8 ir 13 nėštumo savaitės, jis (ji) turi paprašyti atlikti šį tyrimą, kad taip pat patvirtintų gestacinį amžių ir tai, kada kūdikis turėtų pasiekti 40 savaičių, t. y. numatomą gimdymo datą.

Šio skenavimo metu kūdikis dar labai mažas ir mažai ką galima pamatyti, tačiau paprastai tėvams tai būna labai įdomu. Dar per anksti žinoti kūdikio lytį, bet jei gydytojas įtaria, kad tai berniukas, greičiausiai taip ir yra, tačiau tai būtina patvirtinti kito ultragarso tyrimo metu, antrajame nėštumo trimestre, maždaug 20 savaitę.

Daugiau informacijos apie vaisingas dienas:Vaisingos dienos ir kaip jas skaičiuoti

Vaisingos dienos ir kaip jas skaičiuoti?

0

Moterų vaisingos dienos, kurių mėnesinių ciklas yra reguliarus ir trunka 28 dienas, prasideda 11 dieną, nuo pirmųjų mėnesinių, ir trunka iki 17 dienos – tai geriausios dienos pastoti. Tačiau moterims, kurių menstruacijos nereguliarios, vaisingas laikotarpis turi būti skaičiuojamas atsižvelgiant į paskutinius 12 ciklo mėnesių.

Be to, esant nereguliarioms mėnesinėms, svarbu žinoti, kaip atpažinti kai kuriuos požymius ir simptomus, kurie gali rodyti vaisingąjį laikotarpį. Moterys gali pastebėti tam tikrus kūno pokyčius, galinčius rodyti, kad prasideda vaisingas laikotarpis, pavyzdžiui, padidėjusį skaidrų makšties išskyrų kiekį, padidėjusį lytinį potraukį, pakilusią temperatūrą, spuogų atsiradimą ir skausmą pilvo apačioje. Daugiau informacijos apie vaisingo laikotarpio.

Tokiu būdu galima sužinoti, kad vaisingasis periodas jau arti, ir apskaičiuoti tikslią datą bei ovuliacijos laikotarpį.

Kiek dienų trunka vaisingas laikotarpis

Vaisingasis laikotarpis trunka apie 6 dienas ir paprastai prasideda praėjus 14 dienų po pirmųjų mėnesinių moterims, kurių menstruacijų ciklas trunka 28 dienas ir laikomas reguliariu.
Šis laikotarpis laikomas vaisingu, nes jo metu padidėja lytinis potraukis ir pagausėja makšties sekreto, kuris skatina spermatozoidų judėjimą, pavyzdžiui, gimdos vamzdeliais, kurie gali išgyventi apie 5 dienas, be to, tai atitinka laikotarpį, kai įvyksta ovuliacija.

Taigi vaisingasis laikotarpis apskaičiuojamas atsižvelgiant į tai, kad didesnė tikimybė pastoti yra likus 5 dienoms iki ovuliacijos ir 1 dienai po ovuliacijos, nes kiaušialąstės gyvenimo trukmė yra maždaug 1 diena. Pavyzdžiui, jei moteris intymiai bendrauja penktą dieną ir tai yra pirmoji vaisingo laikotarpio diena, jos kiaušinėlis tikriausiai dar nėra subrendęs. Tačiau spermatozoidai gali išlikti makštyje iki 8 dienos, t. y. iki ovuliacijos, ir juos vis dar galima apvaisinti išlikusiais gyvais spermatozoidais, todėl gali užsimegzti kūdikis.

Vaisingos dienos reguliarių menstruacijų metu

Moterų, turinčių reguliarias mėnesines, ovuliacija įvyksta maždaug 14-ąją įprasto 28 dienų ciklo dieną, o vaisingasis periodas prasideda 3 dienas prieš ir 3 dienas po šios datos.

Pavyzdžiui, jei mėnesinės buvo 10 d., moters vaisingos dienos po mėnesinių bus nuo 20 iki 26 d., o vaisingiausia diena bus 23 d., nes tai pagrindinė vaisingo laikotarpio diena.

Vaisingos dienos nereguliarių menstruacijų metu

Nereguliaraus ciklo vaisingąjį laikotarpį sunku nustatyti, o jo skaičiavimai nėra saugūs bandantiems pastoti arba nenorintiems pastoti, nes mėnesinės ne visada būna tomis pačiomis dienomis, todėl skaičiavimai gali būti klaidingi.

Tačiau, jei ciklas nereguliarus, vaisingąjį laikotarpį galima nustatyti užrašant vienerių metų kiekvieno mėnesinių ciklo trukmę ir iš trumpiausio ciklo atimant 18 dienų, o iš ilgiausio – 11 dienų.
Pavyzdžiui: jei trumpiausias ciklas truko 22 dienas, o ilgiausias – 28 dienas, tuomet: 22 – 18 = 4 ir 28 – 11 = 17, kitaip tariant, vaisingas laikotarpis bus tarp 4 ir 17 ciklo dienos.

Tikslesnis būdas vaisingam laikotarpiui nustatyti moterims, norinčioms pastoti, yra atlikti ovuliacijos testą, kurį galima rasti vaistinėje, ir atkreipti dėmesį į vaisingo laikotarpio požymius, pavyzdžiui, į kiaušinio baltymą panašias išskyras ir padidėjusį lytinį potraukį.

Vaisingos dienos kontraceptikus vartojančioms moterims

Tinkamai kontraceptines tabletes vartojanti moteris neturi vaisingo laikotarpio ir vartodama šį vaistą negali pastoti. Tačiau jei moteris pamiršta išgerti tabletę, ji gali pastoti, jei turės nesaugių lytinių santykių.

Kaip sužinoti, kada mano vaisingos dienos?

Moterys gali pastebėti tam tikrus kūno pokyčius, galinčius rodyti, kad prasideda vaisingas laikotarpis, pavyzdžiui, padidėjusį skaidrų makšties išskyrų kiekį, padidėjusį lytinį potraukį, pakilusią temperatūrą, spuogų atsiradimą ir skausmą pilvo apačioje. Daugiau informacijos apie vaisingos dienos požymius.

Pagrindiniai vaisingos dienos požymiai

0

Kokie yra vaisingos dienos požymiai, galima sužinoti pagal menstruacijų dienas ir simptomus, kuriuos moteris patiria šiuo mėnesio laikotarpiu, pavyzdžiui, padidėjusią makšties sekreciją ir lytinį potraukį. Vaisingasis laikotarpis trunka 6 dienas ir trunka kiekvieną mėnesį iki menopauzės, prasideda praėjus 10-14 dienų po pirmųjų mėnesinių.

Norintiems pastoti svarbu tiksliai žinoti, kada yra vaisingasis periodas, kada galima intymiai bendrauti, nes taip padidėja tikimybė pastoti. Įrašykite čia savo duomenis ir sužinokite, koks yra vaisingiausias mėnesio laikotarpis, kad pastotumėte arba išvengtumėte nėštumo:
Moterys, kurios nenori pastoti, turėtų rinktis kontracepcijos metodą, kuris apima ne tik vaisingo laikotarpio stebėjimą.

Dažniausi vaisingos dienos požymiai

Pagrindiniai vaisingos dienos požymiai yra padidėjęs makšties sekrecijos kiekis, tačiau yra ir kitų, kurie atsiranda tada, kai kiaušinėlis išsiskiria iš kiaušidės ir pasiekia kiaušintakius, yra pasiruošęs būti apvaisintas spermatozoido ir pradėti nėštumą. Jie yra šie:

Skaidrus makšties sekretas

Vaisingos dienos išskyros, panašios į žalio kiaušinio baltymą, yra pirmasis ženklas, kad artėja ovuliacija ir vaisingasis periodas, o šio etapo metu išsiskiria hormonas estradiolis, dėl kurio išsiskiria daugiau skysčio nei įprastai, tarsi lubrikacijos mechanizmas, padedantis spermai patekti į makšties kanalą.

Kai makšties gleivės tampa skystesnės ir skaidresnės, spermatozoidas lengviau pasiekia kiaušinėlį, o tai palengvina apvaisinimą.

Spuogų atsiradimas

Spuogai dažnai atsiranda artėjant vaisingam laikotarpiui, nes šiuo laikotarpiu moters oda tampa riebesnė, o tai skatina mažų juodų taškelių ir spuogelių atsiradimą net ir po paauglystės.

Nedidelis temperatūros padidėjimas

Kūno temperatūra pakyla dėl organizmo pastangų pasiruošti apvaisinimui. Šiuo laikotarpiu folikulai išskiria kiaušinėlius, dėl kurių padidėja hormono progesterono kiekis, o tai lemia, kad temperatūra pakyla 0,3-0,8ºC, kurią galima išmatuoti termometru vos tik pabudus.

Padidėjęs lytinis potraukis ir apetitas

Šis simptomas taip pat atsiranda dėl padidėjusio hormonų kiekio, todėl moteris jaučiasi patrauklesnė ir turi daugiau seksualinio potraukio.

Apatinės pilvo dalies skausmas

Vienas dažniausių simptomų yra apatinės pilvo dalies skausmas, t. y. skausmas pilvo apačioje, maždaug kiaušidžių lygyje. Kai kurios moterys gali jausti į mėšlungį panašų skausmą, kuris ateina ir praeina, o tai yra konkretus ženklas, kad vyksta ovuliacija.

Dirglumas ir emocinis nestabilumas

Vaisinguoju laikotarpiu taip pat dažnai būna nuotaikos svyravimų, daugiausia dėl hormoninių pokyčių, būdingų šiam laikotarpiui.

Moterys, kurios bando pastoti, bet joms sunku apskaičiuoti vaisingąjį laikotarpį arba jos negali nustatyti savo simptomų, gali rinktis ovuliacijos testą, kurį galima įsigyti vaistinėje.

Daugiau apie vaisingas dienas skaitykite čia: Vaisingos dienos ir kaip jas skaičiuoti

Psoriazės gydymas naminėm priemonėm

0

Psoriazė yra lėtinė odos liga, kuri lengvai nepagerėja, ir nors yra psoriazės gydymas ir jo būdų, ji neišgydoma, o tik sušvelninama. Todėl būtų idealu, jei nuo psoriazės kenčiantys žmonės reguliariai lankytųsi pas dermatologą, kad galėtų išbandyti įvairias gydymo formas ir suprasti, kuri iš jų geriausiai tinka konkrečiu atveju.

Tačiau yra ir natūralių problemos sprendimo būdų, kuriuos gali naudoti kiekvienas. Viena svarbiausių – tinkama odos higiena, kurią geriausia palaikyti naudojant jautriai odai skirtus produktus be dirgiklių ir cheminių medžiagų. Be to, labai teigiamą poveikį gali turėti ir priešuždegiminė mityba, t. y. mityba, kurioje mažai raudonos mėsos ir pramoninių produktų, bet gausu natūralių priešuždegiminių medžiagų, pavyzdžiui, omega 3.

Daugiau apie psoriazę skaitykite čia: Viskas apie psoriazę

Kai kuriais atvejais, ypač lengvesniais ar vidutinio sunkumo, yra ir naminių priemonių, kurios pasirodė esančios veiksmingos, todėl jas galima išbandyti kaip gydytojo nurodyto gydymo papildymą. Psoriazės gydymas naminėm priemonėm yra:

Psoriazės gydymas Aloe Vera kompresais

Alavijas – tai augalas, moksliškai vadinamas alaviju, plačiai naudojamas natūraliojoje medicinoje įvairioms sveikatos problemoms, įskaitant odos sutrikimus, gydyti. Sergant psoriaze, šio augalo gelis gali būti naudojamas niežuliui, paraudimui malšinti ir net padėti užgyti dėmėms, sumažinti psoriazės paūmėjimų trukmę.

Taip yra todėl, kad alavijas yra augalas, kuriame gausu medžiagų, pasižyminčių priešuždegiminėmis, gydomosiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis.

Sudedamosios dalys:

1-2 alavijo lapai;
Švarūs kompresai.

Kaip pasiruošti:

Perpjaukite augalo lapą išilgai ir šaukštu išimkite viduje esantį gelį. Tada užtepkite gelio tiesiai ant psoriazės pažeistos vietos ir apvyniokite ją švariu kompresu bei tvarsčiais. Palikite jį maždaug 20-30 minučių per dieną, tada nuplaukite vandeniu. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, tepkite šį tvarstį iki 3 kartų per dieną mažiausiai 4 savaites.

Ramunėlių infuzijos

Ramunėlės yra dar vienas iš plačiausiai natūraliojoje medicinoje naudojamų augalų, ypač skrandžio problemoms ir nerimui gydyti. Tačiau šio augalo žieduose yra svarbus eterinis aliejus, vadinamas chamazulenu, kuris gali būti naudojamas įvairių odos problemų, pavyzdžiui, psoriazės, uždegimui mažinti.

Konkrečiai psoriazės atveju ramunėlėse esantis chamazulenas skatina kitos medžiagos – leukotrieno B4 (LTB4) – susidarymą, kuri neleidžia susidaryti plokštelėms ir pagerina psoriazės simptomus.

Sudedamosios dalys:

4 valgomieji šaukštai ramunėlių žiedų, geriausia šviežių;
500 ml verdančio vandens.

Kaip pasiruošti:

Sumaišykite vandenį su ramunėlių žiedais ir palikite 5-10 minučių pastovėti. Tada mišinį perkoškite ir leiskite jam atvėsti. Galiausiai užpilkite ramunėlių užpilą ant psoriazės plokštelių ir palikite išdžiūti. Šį prausimąsi galima atlikti po maudynių arba iki 3 kartų per dieną.

Kitas būdas, kai ligos sunkesnės arba simptomai intensyvesni, yra pamirkyti švarius kompresus infuzijoje ir dėti ant odos 20-30 minučių 3-4 kartus per dieną.

Psoriazės gydymas Medetkų kompresais

Nors medetkos yra mažiau žinomos, tačiau jos pasižymi puikiomis gydomosiomis, skausmą malšinančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, todėl natūraliojoje medicinoje dažnai naudojamos odos problemoms, įskaitant psoriazę, egzemą ir net raupsus, gydyti.

Sudedamosios dalys:

3-4 medetkų žiedai.

Kaip pasiruošti:

Sutrinkite žiedus trintuvu ir užtepkite mišinio ant psoriazės plokštelių, palikite jį veikti 15-20 minučių. Galiausiai nuplaukite odą vandeniu ir palikite išdžiūti.

Kai kurie žmonės gali būti jautresni medetkų eteriniams aliejams, todėl, jei atsiranda šalutinis poveikis, pavyzdžiui, deginimo pojūtis ant odos, turėtumėte pašalinti mišinį nuo odos ir nuplauti tekančiu vandeniu, bet nenaudoti mišinio ant odos pakartotinai.

Psoriazės gydymas Krienų sultymis

Krienų sultys yra puikus pasirinkimas psoriazei gydyti dėl jų valomojo poveikio, kuris padeda pašalinti toksinus iš organizmo ir sumažinti psoriazės paūmėjimų dažnumą. Norėdami paruošti sultis, tiesiog sumaišykite 70 g vandens kruopų su 1 stikline vandens blenderiu ir vartokite bent 3 kartus per dieną.

Kraują valantys maisto produktai, pavyzdžiui, krienai, gali būti labai veiksminga pagalba gydant psoriazę, tačiau taip pat svarbu vengti riebaus, mėsingo, inkrustuoto, perdirbto ir aštraus maisto, nes jie skatina uždegiminius procesus organizme. Peržiūrėkite visus mitybos patarimus, kaip gydyti psoriazę.

Natūralus kajeno pipirų kremas

Šio kremo negalima pasigaminti namuose, tačiau jis yra dar vienas natūralus ir gana patikrintas būdas psoriazės simptomams, ypač niežuliui ir paraudimui, palengvinti. Taip yra todėl, kad kajeno pipirų sudėtyje yra medžiagos, vadinamos kapsaicinu, kuri mažina „medžiagos P”, daugiausia sukeliančios niežėjimo pojūtį, kiekį psoriazės plokštelėse.

Todėl geriausia natūralių produktų parduotuvėse ieškoti kajeno pipirų kremo arba kapsaicino, kurio koncentracija 0,025 % arba 0,075 %, ir tepti jį ant odos laikantis gamintojo arba gydytojo nurodymų.

Viskas apie psoriazę

0

Kas yra psoriazė (Žvynelinė)

Nors tai gana dažna liga, tiksli jos priežastis dar nežinoma, tačiau įprasta, kad psoriazės dėmės atsiranda arba sustiprėja situacijose, kurios tiesiogiai veikia imunitetą, pavyzdžiui, didelio streso laikotarpiais arba sergant autoimuninėmis ligomis.

Tipai ir simptomai

Daugumai atvejų būdingos raudonos, sausos odos dėmės, tačiau, atsižvelgiant į simptomų tipą ir pažeistą vietą, galima suskirstyti į kelis potipius:

Paprastoji

Paprastoji (psoriasis vulgaris), dar vadinama plokšteline, yra labiausiai paplitusi ligos forma, kuriai būdingos raudonos plokštelės su baltais arba sidabriniais žvyneliais, kurios gali būti nuo kelių milimetrų iki kelių centimetrų dydžio.

Šio tipas dažniausiai pasireiškia ant rankų, kojų, galvos odos ir apatinės nugaros dalies, tačiau gali pažeisti ir nagus. Kitų simptomų, tokių kaip niežulys ar deginimas pažeistose vietose, pasitaiko įvairiai.

Guttatinė

Guttatinė, dar vadinama guttata, dažniausiai pasireiškia vaikams, paaugliams ir jauniems suaugusiesiems ir pasireiškia lašo formos dėmėmis ant odos.

Guttatinės dėmės yra mažesnės nei 1 cm dydžio ir dažniausiai atsiranda ant liemens, pažastų ir kirkšnių, dažniausiai po kvėpavimo takų streptokokinės infekcijos.

Pustulinė

Pustulinė pasireiškia tada, kai ant odos atsiranda mažų, pūlingų pūslelių ir psoriazės dėmių. Šios pūslelės gali atsirasti tik tam tikroje odos vietoje arba išsiplėsti po visą kūną. Kai pustulinė psoriazė yra generalizuota, asmuo taip pat gali kelias dienas karščiuoti nuo 39º iki 40º

Invertuota

Invertuota – tai dar vienas tipas, kuris nustatomas, kai dėmės atsiranda tik drėgnose vietose, pavyzdžiui, pažastyse, kirkšnyse, tarpvietėje, bambos srityje, bamboje ar galvos odoje. Kadangi šios dėmės atsiranda drėgnose vietose, jos paprastai nelūžinėja.

Negalutinė

Įprastai vadinama nagų psoriaze, ji pasireiškia, kai liga pažeidžia būtent nagų sritį, todėl nagai būna banguoti, dėmėti ir susilpnėję.

Neretai vienguba psoriazė pasireiškia anksčiau, nei psoriazė išryškėja ant odos, ir kelerius metus gali būti vienintelis simptomas.

Diagnozė

Pirmasis požymis paprastai būna raudonos odos dėmės, kurios po kurio laiko išnyksta ir jų nereikia gydyti, tačiau gali vėl atsirasti, ypač padidėjusio streso metu.

Jei manote, kad sergate psoriaze, kreipkitės į gydytoją dermatologą, nes jie yra tinkamiausi specialistai šiai ligai diagnozuoti. Liga paprastai diagnozuojama stebint odos simptomus ir įvertinant asmens šeimos sveikatos istoriją.

Kad nustatytų teisingą diagnozę, gydytojui taip pat gali tekti atlikti tam tikrus tyrimus, kad atmestų kitas odos problemas, turinčias panašių simptomų, pavyzdžiui, egzemą, mikozę, planus lichenus arba raudonąją vilkligę.

Pagrindinės paveiktos vietos

Psoriazės dėmės dažniausiai pasitaiko tokiose vietose kaip:

  • Rankos, alkūnės ir plaštakos;
  • Kojos ir keliai;
  • Lytiniai organai;
  • Pilvas ir bamba;
  • Galvos oda, netoli kaklo ir ant kaktos;
  • Krūtinė ir apatinė nugaros dalis.

Tačiau gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau skirtingiems žmonėms ji pasireiškia skirtingai. Todėl, atsiradus bet kokiems odos pakitimams, geriausia kreiptis į dermatologą, kad būtų galima nustatyti problemą ir pradėti tinkamiausią gydymą.

Kas sukelia

Konkrečios priežastys dar nėra žinomos, tačiau žinoma, kad ligą sukelia sutrikusi žmogaus imuninė sistema. Tai reiškia, kad jos nesukelia virusai, grybeliai ar bakterijos, todėl ji nėra užkrečiama.

Kai kurie veiksniai, didinantys tikimybę susirgti, yra šie:

  • sumušimai ir kitos odos traumos;
  • Virusų ar bakterijų sukeltos infekcijos;
  • įpročiai, tokie kaip rūkymas ar alkoholizmas;
  • Vaistų vartojimas, ypač vaistų nuo maliarijos, ličio ar beta adrenoblokatorių.

Taip pat yra labai susijusi su genetika.

Gydymas

Specifinio gydymo, galinčio pašalinti psoriazę, nėra, todėl laikoma nepagydoma. Tačiau yra įvairių gydymo būdų, kurie gali palengvinti simptomus ir pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę.

Pagrindinės taikomos šios gydymo rūšys:

  • Vaistai ir tepalai: tai pagrindinis būdas kontroliuoti simptomus ir tiesiogiai veikia imuninę sistemą arba psoriazės uždegiminį procesą. Dažniausiai naudojami kortikoidiniai tepalai, kurie mažina dėmių paraudimą ir niežulį;
  • Fototerapija: UVB spinduliai veikia odą ir paprastai taikoma kartu su vaistais ir tepalais, kad būtų sustiprintas priešuždegiminis ir antiproliferacinis poveikis;
  • Tinkama mityba: dieta yra dar vienas geras būdas papildyti psoriazės gydymą, nes leidžia išvengti medžiagų, kurios gali prisidėti prie odos uždegimo;

Be to, yra keletas naminių gydymo priemonių, kurios, gydytojui žinant, gali būti naudojamos simptomams kontroliuoti, nesukeliant šalutinio gydymo poveikio. Geras pavyzdys – krienai, kurie padeda iš organizmo pašalinti medžiagas, galinčias sukelti psoriazės paūmėjimus ar pabloginti simptomus.

Pastaraisiais metais taip pat padidėjo susidomėjimas kai kurių biologinių preparatų, pavyzdžiui, adalimumabo ar etanercepto, tyrimais psoriazės simptomams palengvinti. Šio tipo vaistai yra nauja gydymo klasė, kurią sudaro baltymai arba antikūnai, galintys reguliuoti imuninę sistemą.

Daugiau skaitykite čia: Psoriazės gydymas naminėm priemonėm

Hemorojaus priežastys ir kaip gydyti

0

Hemorojaus priežastys būna įvairios, ir hemorojus atsiranda, kai padidėja spaudimas kraujagyslėse aplink išangę, todėl venos išsiplečia, patinsta ir užsiliepsnoja, todėl gali atsirasti skausmas ir kraujavimas.

Paprastai ši problema kyla, kai žmogus dėl vidurių užkietėjimo per daug stengiasi išsituštinti, o tai skatina šios srities atraminių audinių tempimą. Todėl pastangos tuštintis visą gyvenimą ir nėštumas yra pagrindiniai jo vystymosi veiksniai, tačiau galimos ir kitos hemorojaus priežastys.

Hemorojaus priežastys :

Lėtinis viduriavimas

Lėtiniam viduriavimui būdingas padidėjęs tuštinimosi per dieną skaičius, trunkantis ilgiau nei 4 savaites, arba skystų išmatų konsistencija. Lėtinis viduriavimas gali paskatinti kraujosruvų atsiradimą, nes sukelia diskomfortą ir dirgina išangės gleivinę, o tai skatina venų išsiplėtimą.

Ką daryti: paslaptis – sureguliuoti žarnyno veiklą. Žmonėms, kuriems būdingos laisvos išmatos arba dažnas viduriavimas, reikia gydytojo įvertinimo, nes jie gali sirgti tokiomis ligomis kaip, pavyzdžiui, dirgliosios žarnos sindromas.

Nutukimas

Hemorojus dažnai būna per didelio svorio ir padidėjusio pilvo tūrio pasekmė. Be to, dėl antsvorį turinčio žmogaus įpročių, pavyzdžiui, sėdimo gyvenimo būdo ir daug riebalų turinčios mitybos, paprastai sutrinka tuštinimasis, todėl užkietėja viduriai, todėl sunku pasišalinti.

Ką daryti: Labiausiai rekomenduojama pasiekti idealų svorį, o tam rekomenduojama koreguoti mitybą, kasdien mankštintis, būti stebimam endokrinologo ir sveikatos priežiūros specialistų komandos. Daugiau skaitykit čia: Kaip numesti svorio?

Nesituštinate, kai tik pajuntate, kad to norite

Dėl nepakankamo tuštinimosi išmatos gali tapti sausesnės ir kietesnės, dėl to atsiranda diskomfortas pilve ir sunkumų pasišalinti, kurie apibūdinami kaip vidurių užkietėjimas.

Ką daryti: Svarbiausias patarimas – tuštintis, kai tik pajusite, kad to reikia, nes tai geriausias laikas tuštintis be didelių pastangų.

Per ilgas sėdėjimas ant tualeto

Hemorojus atsiranda ne dėl to, kad per ilgai sėdima tualete, o dėl asmens savybių. Paprastai tie, kurie per ilgai sėdi tualete, turi dėti daugiau pastangų, kad pasišalintų, ir taip skatina hemorojaus atsiradimą.

Pernelyg didelis krūvis

Pavyzdžiui, keliant per didelį svorį sporto salėje arba slaugant prie lovos prikaustytus pagyvenusius žmones, gali labai padidėti spaudimas išangės srities venose, todėl gali paūmėti hemorojus.

Ką daryti: Jei įmanoma, venkite sunkių daiktų kėlimo, bet kai tenka kelti sunkų daiktą, tuo pačiu metu turėtumėte sutraukti tarpvietės raumenis.

Nėštumas

Normalu, kad nėštumo metu gali atsirasti hemorojus, kuris paprastai atsiranda dėl padidėjusio kūno svorio, padidėjusio spaudimo dubens srityje ir vidurių užkietėjimo – tai labai dažni fiziologiniai pokyčiai nėštumo metu.

Ką daryti: svarbu vengti vidurių užkietėjimo, vaikščioti, gerti daug skysčių ir tuštintis, kai tik pajuntate poreikį.

Mažai skaidulų turinti dieta

Skaidulinės medžiagos yra svarbios gerai organizmo veiklai, nes jos reguliuoja žarnyno veiklą. Taigi, jei maiste yra mažai skaidulų, gali sutrikti tuštinimasis ir atsirasti sausų, kietų išmatų, todėl tuštinantis gali skaudėti.

Ką daryti: Sprendimas – vartoti daugiau skaidulų turinčių maisto produktų, pavyzdžiui, pilno grūdo ir lapinių daržovių bei neluptų vaisių. Peržiūrėkite daugiau skaidulinių medžiagų turinčių maisto produktų pavyzdžių.

Darbas stovint

Kitas svarbus veiksnys yra tai, kad žmogus daug valandų dirba stovėdamas, o tai sudaro palankias sąlygas kraujagyslių sąstoviui.

Ką daryti: geras sprendimas šiuo atveju yra tempimas kas 2 valandas. Taip pat galite atlikti pratimus dubens dugnui stiprinti, palaikydami tarpvietės susitraukimą stovint. Norint atlikti šį tarpvietės susitraukimą, rekomenduojama įsivaizduoti, kad kažką čiulpia, pavyzdžiui, makštimi. Dar vienas požymis – reguliariai mankštintis, taip pat svarbu praktikuoti Kėgelio pratimus.

Amžius

Nors hemorojus gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, dažniau jis atsiranda sulaukus 45 metų, nes su amžiumi tiesiosios žarnos ir išangės venas palaikantys audiniai silpnėja ir išsitempia. Be to, asmuo, kuriam jau buvo pasireiškusi hemorojinė krizė, turi didesnę tikimybę patirti naują krizę.

Maistas, kuriame gausu pipirų arba kuris yra per aštrus

Daug aštraus arba per daug aštraus maisto vartojimas taip pat skatina hemorojaus uždegimą. Be to, per didelis alkoholinių gėrimų vartojimas taip pat didina hemorojaus išsivystymo riziką.

Ką daryti: aštrų ar labai aštrų maistą valgykite nereguliariai, o hemorojinės krizės metu tokio maisto nevalgykite.

Kaip gydyti hemorojų

Hemorojaus priežastys skirtingos, tačiau jį galima gydyti paprastomis priemonėmis, pavyzdžiui, palaikant gerus tuštinimosi įpročius. Todėl rekomenduojama padidinti skaidulinių medžiagų kiekį ir sumažinti makaronų vartojimą, padidinti vandens kiekį ir tuštintis, kai tik pajuntate poreikį.

Tačiau gali padėti kai kurios namuose taikomos priemonės, pavyzdžiui, sėdimosios vonios su šiltu vandeniu. Kai kurios skausmą malšinančios ir priešuždegiminės priemonės, taip pat tepalai nuo hemorojaus

Daugiau apie hemoroju sužinokite čia: Hemorojus: kas tai yra, kaip jis gydomas ir pagrindiniai simptomai

Hemorojus: kas tai yra, kaip jis gydomas ir pagrindiniai simptomai

0

Hemorojus – tai patinusios, išsipūtusios venos, kurios gali atsirasti išangės srityje dėl mažai skaidulų turinčios dietos, vidurių užkietėjimo ar nėštumo. Gali būti vidinis arba išorinis ir yra labai nemalonus, sukeliantis tokius simptomus, kaip išangės niežulys ir skausmas, pasunkėjęs tuštinimasis ir kraujas išmatose.

Hemorojus gali būti gydomas kraujagysles sutraukiančiais, skausmą malšinančiais ir priešuždegiminiais tepalais, siekiant sumažinti skausmą ir diskomfortą, arba, kai laikui bėgant neišnyksta, gydytojas gali paskirti operaciją.

Kaip atliekamas gydymas

Hemorojus yra išgydomas, o jam gydyti gali būti skirti tepalai, pasižymintys kraujagysles sutraukiančiomis, skausmą malšinančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurie turėtų būti naudojami gydytojo arba vaistininko patarimu.

Be to, gali būti vartojami tokie vaistai kaip paracetamolis ar ibuprofen, kurie turi būti vartojami prižiūrint gydytojui, kad sumažintų hemorojaus sukeltą patinimą ir skausmą, arba net tokie vaistai kaip Diosminas ir Velunidas, kurie gerina kraujotaką ir apsaugo venas. Tačiau, kai hemorojus neišnyksta taikant bet kurį iš šių gydymo būdų arba vėl atsiranda, gali prireikti operacijos.

Gydymas namuose

Svarbu ne tik atlikti gydytojo nurodytą gydymą, bet ir pasirūpinti, kad hemorojus ne tik būtų gydomas, bet ir nepasikartotų. Todėl svarbu gerti daug vandens, valgyti maistą, kuriame gausu skaidulų, ir vengti įtempimo, kai pasireiškia hemorojaus simptomai. Be to, kai kurie įpročiai taip pat gali padėti išvengti pakartotinio jo atsiradimo, pvz:

  • Nesistengia evakuotis;
  • Nepakelti svorio, nesitempti ir nesitreniruoti su svoriu;
  • Venkite naudoti tualetinį popierių, plauti sritį su muilu ir vandeniu arba naudoti sudrėkintas servetėles, kai nesate namuose;
  • Atlikite sėdimąsias vonias.

Kokie yra simptomai

Simptomai gali būti gana nemalonūs, o pagrindiniai iš jų yra šie:

  • Ryškiai raudonas kraujas aplink išmatas arba ant tualetinio popieriaus, kai nusišluostote;
  • Niežulys išangėje
  • Sunkumai tuštinantis
  • Balkšvo skysčio išėjimas iš išangės, ypač esant vidiniam hemorojui;
  • išangės skausmas, kuris gali atsirasti tuštinantis, vaikštant ar sėdint, ypač išorinio hemorojaus atveju;


Be to, kai hemorojus yra išorinis, taip pat galima pajusti iškilimą išangėje arba išangės plyšį.

Galimos priežastys

Tikslios atsiradimo priežasties nėra, tačiau hemorojus gali atsirasti dėl netinkamos mitybos, blogos kūno padėties ar vidurių užkietėjimo. Be to, hemorojus gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, nutukimo, genetinio polinkio ar nėštumo.

Sužinokite daugiau: hemorojaus priežastys.

Ar yra dažnas nėštumo metu?

Nėštumo metu gali lengviau atsirasti dėl padidėjusio svorio ir spaudimo dubens srityje, taip pat dėl padidėjusios kraujotakos organizme. Nėščiųjų simptomai yra tokie patys, tačiau svarbu, kad jie būtų įvertinti ir gydomi pagal gydytojo rekomendacijas.

Voltaren Gelis ir kaip ji naudoti

0

Voltaren gelis yra vietinio skausmo malšinimo priemonė, skirta artrito skausmui malšinti, kurio pagrindinė veiklioji medžiaga yra natrio diklofenakas. Tai yra nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.

Kam Naudojamas?

voltaren gelis skausmas

Voltaren gelis gali būti gera išeitis, jei pageidaujate gerti mažiau vaistų nuo skausmo, pavyzdžiui, geriamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo. Diklofenako geliu didesnėmis dozėmis taip pat gydoma odos būklė, vadinama aktinine keratoze.

Voltaren gelis vartojamas rankų, riešų, alkūnių, alkūnių, kelių, kulkšnių ar pėdų osteoartrito sukeltam sąnarių skausmui gydyti.

Dauguma tyrimų parodė, kad Voltaren gelis gali malšinti skausmą taip pat gerai, kaip ir geriamasis gelis, tačiau rimto šalutinio poveikio rizika yra daug mažesnė. Taip yra todėl, kad gelis tepamas ir absorbuojamas per odą, o geriamasis gelis veikia visą organizmą.

Kaip naudoti Voltaren Gelis?

Švariomis rankomis skaudamą vietą tepti tarp 3-4 kartų per dieną.

Nedidelį kiekį Voltaren gelio užtepkite ant skausmingos vietos odos. Priklausomai nuo skaudamos vietos dydžio, turėtumėte naudoti maždaug cento ar dviejų centų dydžio gumulėlį. Švelniai įmasažuokite gelį į odą

Nevartokite ilgiau nei 2 savaites nuo sąnarių ir raumenų sužalojimo.

Jei po vienos savaitės naudojimo skausmas nesumažėja arba padidėja, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją.

  • Netepkite gelio ant pažeistos, sergančios, infekuotos, uždegiminės ar sudirgusios odos arba ant atvirų žaizdų.
  • Kruopščiai nusiplaukite rankas po gelio naudojimo, išskyrus atvejus, kai rankos yra gydoma sritis.
  • Saugokitės, kad gelio nepatektų į akis, burną ar nosį. Jei gelio netyčia pateko į šias vietas, nuplaukite jį šaltu vandeniu.
  • Neuždenkite gydomos vietos sandariais tvarsčiais, pavyzdžiui, tvarsčiais ar kitais tvarsčiais.
  • Nenaudokite didesnės nei rekomenduojama gelio dozės. Jei geliu padengiami dideli kūno plotai, į organizmą bus absorbuojama daugiau diklofenako, o tai padidins šalutinio poveikio riziką, ypač jei gelis vartojamas dažnai.

Volatren gelio šalutinis poveikis

Netgi nereceptiniai skausmą malšinantys geliai ir kiti vaistai turi galingų veikliųjų medžiagų ir gali sukelti šalutinį poveikį. Kitos sudedamosios dalys, pavyzdžiui, kvepalai ir alkoholis, taip pat gali sukelti odos sudirginimą ar alerginę reakciją. Voltaren gelį nuo artrito vartokite tiksliai, kaip nurodyta. Prieš vartodami Voltaren gelį ne pagal paskirtį (tam, kam jis nerekomenduojamas), pasitarkite su gydytoju.

Voltaren gelio šalutinis poveikis gali būti toks:

  • odos sudirginimas ar niežulys toje vietoje, kur buvo užtepta gelio
  • odos sausumas, pleiskanojimas ar paraudimas
  • odos spuogai ar cistos
  • dilgėlinė arba patinimas
  • tirpimas ir dilgčiojimas
  • pykinimas arba vėmimas
  • skrandžio skausmas
  • skrandžio sutrikimai
  • viduriavimas ir pilvo pūtimas

Kada nenaudoti Voltaren gelio

  • Patiriamas šalutinis poveikis. Jei pasireiškė bet kuris iš aukščiau išvardytų šalutinių poveikių arba kitas šalutinis poveikis, nedelsdami nutraukite Voltaren gelio vartojimą. Pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu, jei pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba jei nustojus vartoti šį vaistinį gelį šalutinis poveikis nepraeina.
  • Nėštumo ar žindymo laikotarpiu.
  • Sergant širdies ligomis.
  • Sergant sunkia inkstų liga.

Ar galima naudoti Voltaren gelį su kitais vaistais?


Mažai tikėtina, kad diklofenako gelis absorbuojasi į kraują tiek, kad paveiktų kitus vaistus, kuriuos vartojate per burną. Vis dėlto, prieš pradėdami vartoti, turėtumėte pasakyti gydytojui arba vaistininkui, kokius vaistus jau vartojate, įskaitant įsigytus be recepto ir augalinius vaistus, kad įsitikintumėte, jog toks derinys yra saugus.

Kur galima įsigyti Voltaren Gelio?

Šio gelio galima įsigyti kiekvienoje vaistinėje be recepto.