Dukano Dieta Greitam Svorio Metimui

Dukano dieta tai dieta, kuri yra padalyta į keturias fazes ir, pasak jos autoriaus, jau per pirmąją savaitę gali numesti apie 5 kg svorio.

Pirmajame dietos etape galima vartoti tik baltymus, o dietos trukmė priklauso nuo svorio, kurį nori prarasti.

Dukano dieta buvo sukurta prancūzų gydytojo dr. Pierre Dukan ir yra visiškai paaiškinta jo knygoje: „Aš negaliu numesti svorį„. Tai yra geras pasirinkimas tiems, kuriems reikia greitai numesti svorio. Tačiau tai nėra dieta, pakeičianti valgymo įpročius. Paprastai visas greitai prarastas svoris gryš, tad paskui reikėtų laikytis mažesnių apribojimų dietą, kad išlaikytumėte norimą svorį.

Patikrinkite leidžiamus ir draudžiamus maisto produktus,  ir kaip veikia kiekviena „Dukano dietos stadijos.

Dukano Dieta Žingsnis Po Žingsnio

Norint sužinoti, kiek dienų turi laikytis kiekvienos dietos stadijos, dr. Dukanas siūlo:

Prarasti 5kg: 1 diena 1 etape;

Tiems, kurie nori prarasti nuo 6 iki 10 kg: 3 dienos 1 etape;

Prarasti nuo 11 iki 20 kg: septynias dienas pirmame etape.

Kitų stadijų trukmė skiriasi atsižvelgiant į individualų svorį, o vieninteliai saldainiai, kuriuos galima valgyti laikantis  šios dietos yra Dr Dukan nugriebto kiaušinio pudingas ir želatina be cukraus.  Štai žingsnis po žingsnio Dukan dieta

Dukano dieta 1 Etapas – Atakos Stadija

Pirmajame Dukano dietos etape leidžiama valgyti tik didelį kiekį baltymų. Angliavandeniai i ir saldainiai draudžiami.

Leidžiami maito produktai: liesa mėsa, kepta ant grilio, skrudinta arba virti be riebalų, virti kiaušiniai, rūkyta kalakutienos krūtinėlė, natūralus arba nugriebtas jogurtas, nugriebtas pienas, varškė. Tu visada turėtum valgyti šaukštą su pusę avižų sėlenų per dieną, kad numalšintum alkį ir 1 šaukštą Goji uogų,dėl jų organizmo valymo galios.

Uždrausti maisto produktai: visi angliavandeniai, tokie kaip duona, ryžiai, makaronai, vaisiai ir saldumynai.

Šis etapas trunka nuo 3 iki 7 dienų ir leidžia tau prarasti nuo 3 iki 5 kg.

Atakos Stadijos Meniu Pavyzdys

Atakos stadijoje maistas yra pagamintas tik iš maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug baltymų. Taigi meniu gali būti:

Pusryčiai: 1 stiklinė nugriebto pieno arba natūralus jogurtas be riebalų + 1,5 šaukštai avižų sėlenų + varškė su kumpiu arba 1 kiaušinis su varške. Galima įpilti pieno į kavą, bet ne cukraus.

Rytiniss užkandis: 1 natūralus neriebus jogurtas arba varškė + 2 kumpio gabalėliai.

Pietūs / vakarienė: 250 g raudonos mėsos arba 3 keptos vištienos kepsniai su kumpiu arba krevetėmis.

Užkandis po pietų: 1 natūralus neriebus jogurtas arba 1 puodelis lieso pieno + 1 šaukštas goji uogų + 1 virtas kiaušinis arba 2 skiltelės tofu + 3 gabalėliai kumpio arba 1 sojos mėsainis + varškė.

Svarbu prisiminti, kad tau leidžiama valgyti daugiausia 2 kiaušinius per dieną.

2-asis Dukano Dieta Etapas – Kruizų Stadija

Antrasis dietos Dukano dietos etapas įtraukia kai kuriuos daržoves, tačiau vis tiek neleidžiama valgyti angliavandenių. Daržoves reikia valgyti žalias arba virti vandenyje su druska. Prieskoniai turėtų būti alyvuogių aliejus, citrina, žolėlės, pavyzdžiui, petražolės, rozmarinas.

Leidžiami maito produktai: pomidorai, agurkai, ridikėliai, salotos, grybai, salierai, šparagai, baklažanai ir cukinijos.

Uždrausti maisto produktai: maisto produktai, turintys daug angliavandenių, saldumynų ir vaisiai.

Šiame antrame etape 1 dieną turėtum valgyti tik baltymus. Kitą dieną baltymus + daržoves.  Ir taip turėtum pakartoti, kol baigsi 7 dienas. Dienomis, kai valgai tik baltymus, taip pat valgykit 1 šaukštą Goji uogų, o kitomis dienomis 2 šaukštus.

Kruizų Stadijos Meniu Pavyzdys

Turėtum sekti baltymų dienų atakos etapo meniu. Šiame meniu pateikiami valgio pavyzdžiai dienoms, kai valgsi baltymus ir daržoves:

Pusryčiai: 1 puodelis nugriebto pieno arba  natūralus jogurtas be riebalų + 1,5 šaukštai avižinių sėlenų + varškė su pomidoru arba kiaušinių ir pomidorų omletu.

Ryto užkandis: varškė + 2 kumpio gabalėliai.

Pietūs / vakarienė: 250 g mėsos pomidorų padaže su agurkų salotomis, salotomis ir baklažanais arba 2 lašišos griežinėliais grybų padaže + pomidorų salotos, cukinijos ir paprikos.

Užkandis po pietų: 1 natūralus jogurtas be riebalų + 1 šaukštas Goji uogų + varškė arba 1 virtas kiaušinis.

Dukano Dieta Trečias Etapas – Konsolidavimo Stadija

Trečiajame Dukano dietos etape, be mėsos ir daržovių, taip pat gali valgyti 2 porcijas vaisių per dieną, 2 pilno grūdo duonos ir 40 g porcijos bet kokio tipo sūrio.

Šiame etape taip pat leidžiama valgyti 1 porciją angliavandenių du kartus per savaitę, pavyzdžiui, rudieji ryžiai, pilno grūdo makaronai ar pupelės. Be to, gali valgyti 2 laisvus patiekalus, kuriuose galit valgyti bet kokį maistą, kuris jau buvo leidžiamas dietoje, kartu su taure vyno.

Leidžiami maito produktai: baltymai, daržovės, 2 vaisiai per dieną, rudoji duona, rudieji ryžiai, pilno grūdo makaronai, pupelės ir sūris.

Uždrausti maisto produktai: baltieji ryžiai, minkštųjų kviečių, makaronai ir visi kiti angliavandenių šaltiniai. Draudžiami vaisiai: bananai, vynuogės ir vyšnios.

Šis etapas turėtų trukti 10 dienų už kiekvieną 1 kg, kurį asmuo nori prarasti. Tai reiškia, kad jei nori prarasti papildomus 10 kg, šis etapas turėtų trukti 100 dienų.

Konsolidavimo Stadijos Meniu Pavyzdys

Konsolidavimo stadijoje maistas tampa mažiau ribojamas. Tu gali valgyti rudą duoną kasdien. Taigi meniu gali būti:

Pusryčiai: 1 stiklinė nugriebto pieno arba natūralus jogurtas be riebalų + 1,5 šaukštai avižų sėlenų + 1 riekelė pilno grūdo duonos su sūriu, pomidoru ir salotomis.

Ryto užkandis: 1 obuolys + 1 griežinėlio sūrio ir kumpio.

Pietūs / vakarienė: 130 g vištienos krūtinėlės su pomidorų padažu + rudieji ryžiai + žaliosios daržovių salotos arba 1 skardinė tuno su makaronais su pesto padažu + žalios daržovių salotos + 1 apelsinas.

Užkandis po pietų: 1 natūralus jogurtas be riebalų + 1 šaukštas Goji  uogų+ 1 riekelė pilno grūdo duonos su sūriu.

Dukano Dieta Ketvirtasis Etapas – Stabilizavimo Stadija

Ketvirtajame Dukano dietos etape rekomenduojama: vieną kartą per savaitę valgyti baltymų patiekalą, panašius į 1 fazę, kasdien užsiimti 20 minučių fizinių pratimų per dieną ir suvartoti 3 šaukštus avižų sėlenų per dieną.

Leidžiami maito produktai: leidžiama naudoti visų tipų maisto produktus, tačiau pageidautina, kad būtų pagaminti iš pilno grūdo maisto produktų ir 3 porcijos vaisių per dieną.

Uždrausti maisto produktai: niekas draudžiamas, jūs galite turėti įprastą mitybą.

Turi gerti ne mažiau kaip 2 litrus vandens per dieną, kad užtikrintum tinkamą žarnyno funkciją, taip pat atsikratai toksinų. Leidžiami kiti skysčiai: arbata, kavos be cukraus ar saldiklio.

Stabilizavimo Stadijos Meniu Pavyzdys

Stabilizacijos stadijoje gali turėti įprastą mitybą, pavyzdžiui:

Pusryčiai: 1 stiklinė nugriebto pieno arba natūralus jogurtas be riebalų + 1,5 šaukštai avižų sėlenų + 2 riekelės pilno grūdo duonos su sūriu.

Ryto užkandis: 1 kriaušė + 4 krekeriai ir 3 riešutai + 1 gabaliukas arbūzo.

Pietūs / vakarienė: 120 g jautienos + 4 šaukštai ryžių + 2 šaukštai pupelių + žaliosios salotos + 1 apelsinas.

Užkandis po pietų: 1 natūralus jogurtas be riebalų + 1,5 šaukštai avižų sėlenų + 4 pilno grūdo paskrudintos riekelės su ricotta sūriu.

Svarbu prisiminti, kad Dukano dieta yra ribojanti ir gali sukelti diskomfortą, galvos svaigimą ir silpnumą.

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia