Gripas ir dažniausi jo simptomai

Gripas ir peršalimo simptomai prasideda praėjus maždaug 2-3 dienoms po kontakto su sergančiuoju gripu arba po sąlyčio su veiksniais, didinančiais tikimybę užsikrėsti gripu, pavyzdžiui, šalčiu ar užterštumu.

Pagrindiniai gripo simptomai:

  • Karščiavimas, paprastai 38-40ºC;
  • Šaltkrėtis
  • Galvos skausmas;
  • Kosulys, čiaudulys ir sloga
  • Gerklės skausmas
  • Raumenų skausmas, ypač nugaros ir kojų.
  • Apetito praradimas ir nuovargis.
  • Paprastai šie simptomai atsiranda staiga ir paprastai trunka nuo 2 iki 7 dienų.

    Paprastai karščiavimas trunka apie 3 dienas, o kiti simptomai išnyksta praėjus 3 dienoms po to, kai karščiavimas sumažėja.

Kaip palengvinti simptomus

Norint pasveikti nuo gripo, svarbu ilsėtis, gerti daug vandens ir, gydytojui nurodžius, vartoti skausmą ir karščiavimą malšinančius vaistus, pavyzdžiui, paracetamolį arba ibuprofeną.

Taigi, rekomendacijos norint palengvinti pagrindinius simptomus:

1. Karščiavimas ir šaltkrėtis

Karščiavimui mažinti ir šaltkrėčiui malšinti reikia vartoti gydytojo nurodytų vaistų nuo karščiavimo, pavyzdžiui, paracetamolio arba ibuprofeno. Be to, kai kurie natūralūs būdai karščiavimui ir šaltkrėčiui mažinti yra šiek tiek vėsi vonia ir drėgnos šluostės ant kaktos ir pažastų, padedančios reguliuoti kūno temperatūrą.

2. Užgulta nosis ir čiaudulys

Norint palengvinti kvėpavimą, galima kvėpuoti verdančio vandens garais arba purkšti nosį druskos tirpalą, taip pat skalauti nosį vaistinėse parduodamu druskos tirpalu arba jūros vandeniu.

Be to, taip pat galima naudoti nosies dekongestantą, pavyzdžiui, oksimetazoliną, tačiau jo nereikėtų naudoti ilgiau kaip 5 dienas, nes ilgesnis vartojimas gali sukelti grįžtamąjį poveikį.

3. Kosulys

Kad kosulys pagerėtų ir sekretas taptų skystesnis, reikia gerti daug vandens ir naudoti gerklę raminančias namines priemones, pavyzdžiui, medų su citrina, cinamono ir gvazdikėlių arbatą bei dilgėlių arbatą.

Be to, kosuliui palengvinti ir atsikosėjimui panaikinti galite naudoti vaistinėse parduodamą sirupą nuo kosulio.

4. Galvos ir raumenų skausmas

Keletas patarimų, galinčių padėti sumažinti galvos skausmą, yra poilsis, arbatos, pavyzdžiui, ramunėlių, gėrimas ir drėgno skudurėlio uždėjimas ant kaktos. Jei skausmas stiprus, gydytojui rekomendavus, galite vartoti, pavyzdžiui, paracetamolio arba ibuprofeno.

5. Gerklės skausmas

Gerklės skausmą galima numalšinti skalaujant gerklę šiltu vandeniu su druska ir geriant gerklės arbatas, pavyzdžiui, mėtų ar imbiero. Jei skausmas yra labai stiprus arba nepraeina, kreipkitės į gydytoją, nes gali prireikti vartoti priešuždegiminių vaistų, pvz., ibuprofenas.

Nėščiųjų, vaikų ir pagyvenusių žmonių gripas

Nėščioms moterims, vaikams ir pagyvenusiems žmonėms gripas gali sukelti stipresnius simptomus, taip pat gali pasireikšti vėmimas ir viduriavimas, nes šių grupių žmonių imuninė sistema silpnesnė, todėl organizmas yra jautresnis.
Dėl šios priežasties ir dėl to, kad nėščioms moterims ir vaikams nerekomenduojama vartoti vaistų be gydytojo rekomendacijos, be to, kad laikytumėtės naminių patarimų simptomams palengvinti, turėtumėte kreiptis į gydytoją ir vartoti vaistus tik pagal gydytojo rekomendacijas, kad nepakenktumėte kūdikiui ar nesukeltumėte ligos paūmėjimo.

Skirtumas tarp peršalimo ir gripo

Priešingai nei gripas, peršalimo metu paprastai nekarščiuojama ir paprastai nesukelia tokių komplikacijų kaip viduriavimas, stiprus galvos skausmas ir pasunkėjęs kvėpavimas.

Paprastai peršalimo simptomai trunka apie 5 dienas, tačiau kai kuriais atvejais slogos, čiaudulio ir kosulio simptomai gali trukti iki 2 savaičių.

Skirtumai tarp gripo, dengė ir zikos

Pagrindinis skirtumas tarp gripo ir dengė bei zikos yra tas, kad dengė ir zika, be įprastų gripo simptomų, taip pat sukelia kūno niežulį ir raudonas odos dėmes. Zikos viruso simptomai išnyksta maždaug po 7 dienų, o dengė simptomai yra stipresni ir pagerėja tik po 7-15 dienų. Taip pat žr., kokie yra kiaulių gripo simptomai.

Kada kreiptis į gydytoją

Nors norint išgydyti gripą nebūtina kreiptis į gydytoją, patariama kreiptis į šeimos gydytoją, kai:

  • Gripui pasveikti reikia daugiau nei 3 dienų;
  • Per kelias dienas simptomai ne gerėja, o blogėja;
  • Atsiranda ir kitų simptomų, tokių kaip krūtinės skausmas, naktinis prakaitavimas, aukštesnė nei 40 °C temperatūra, dusulys ar kosulys su žalsvais skrepliais.


Be to, vaikai, vyresnio amžiaus žmonės ir pacientai, turintys rizikos veiksnių, pavyzdžiui, astmos ir kitų kvėpavimo takų sutrikimų, kasmet turėtų būti skiepijami nuo gripo.

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia