Aloe Vera nauda, kaip naudoti plaukams ir odai bei šalutinis poveikis

Aloe vera, dar vadinamas alaviju, yra augalas, kilęs iš Šiaurės Afrikos ir pristatomas kaip žalias kaktusas, turintis daug magnio, kalio, vitaminas C ir jodo bei regeneruojančių ir priešuždegiminių veikliųjų medžiagų, tokių kaip aloinas, gliukomananas ir trachinonas.

Be to, kadangi tai yra sultys, jos pasižymi stipriomis antigrybelinėmis savybėmis, kuriomis galima gydyti, pavyzdžiui, pleiskanas ar nagų mikozę.

Aloe vera gali būti naudojamas ant odos ar plaukų, sumaišytas su vandeniu ar drėkinamuoju kremu, kad maitintų, veiktų priešuždegimiškai ir regeneruojančiai, skatintų žaizdų gijimą ir šalintų laisvuosius radikalus, todėl pagerėja odos ir plaukų išvaizda, taip pat, pavyzdžiui, galvos odos sveikata.

Aloe vera nauda

Aloe vera turi keletą sveikatai naudingų savybių:

  • Maitinamasis poveikis: jis skatina ląstelių ir audinių formavimąsi, nes turi 18 iš 23 žmogaus organizmui būtinų aminorūgščių;
  • Regeneruojantis poveikis: padeda pašalinti senas ląsteles ir formuotis naujoms ląstelėms, todėl skatina žaizdų ir nudegimų gijimą;
  • Drėkinamasis poveikis: alavijo sudėtyje yra gelio, kuris atkuria pažeistus audinius ir drėkina odą;
  • Virškinimo poveikis: turi fermentų, kurie palengvina virškinimą, todėl padeda kovoti su vidurių užkietėjimu ir gydo ligą vadinamą gastritas;
  • Priešuždegiminis poveikis: jis turi savybių, padedančių gydyti uždegimus, nudegimus ir infekcijas.
  • Be šių privalumų, alavijas taip pat gali stiprinti imuninę sistemą ir gali būti naudojamas gelio arba sulčių pavidalu, kuriuos galima paruošti namuose, nors juos taip pat galima rasti pramoniniu pavidalu parduotuvėse, sudėtinėse vaistinėse ir dietiniuose.

Alavijo sultys

Alavijo sultis galima lengvai pasigaminti namuose, nors alavijas gali dirginti skrandį. Gera alternatyva – gerti pramoniniu būdu pagamintus alavijo gėrimus, kuriuose veikliosios medžiagos yra kontroliuojamais kiekiais, kurie nekenkia ir kuriuose yra visų alavijo maistingųjų medžiagų.

Norėdami paruošti alavijo sultis namuose, turite pašalinti augalo lapus, nuplauti ir nupjauti spyglius. Tuomet reikėtų pašalinti geltonąją lapo dalį, nes joje yra toksinių medžiagų. Taip pat rekomenduojama išmesti patį lapą ir naudoti tik baltą želatininę dalį.

Sulčių receptas

Sudedamosios dalys

  • 50 g alavijo minkštimo;
  • 1 litras vandens;
  • 1 valgomasis šaukštas medaus.

Paruošimas:

Norėdami paruošti sultis, tiesiog sudėkite visus ingredientus į maišytuvą ir suplakite iki vientisos masės. Šias sultis rekomenduojama vartoti tik 2-3 kartus per savaitę, nes didesni alavijo kiekiai gali sudirginti žarnyno gleivinę ir sukelti, pavyzdžiui, pykinimą ir blogą savijautą.

Kiti Aloe vera naudojimo būdai

Alavijas vartojamas ne tik sulčių pavidalu, bet ir gali būti dedamas į odos kremus, šampūnus ir kaukes, kad būtų drėkinamas, nes turi daug naudos odai ir plaukams.

Kaip naudoti Aloe vera plaukams

  1. Gydyto plaukų slinkimą
    Alavijas padeda gaminti kolageną, todėl padeda geriau užfiksuoti plaukų sruogas ant galvos odos. Be to, kadangi jame yra mineralų ir vandens, jis sustiprina visą vielą, todėl ji tampa tvirtesnė ir ne tokia trapi.

Kaip naudoti: 2 valgomuosius šaukštus alijošiaus gelio sumaišykite su 2 valgomaisiais šaukštais kokosų aliejaus, gerai išmaišykite ir užtepkite ant visų plaukų. Palikite 10-15 minučių, tada nuvalykite šaltu vandeniu ir šampūnu. Šį procesą reikėtų kartoti tik kartą per savaitę.

  1. Drėkina plaukus ir skatina jų augimą
    Alavijas turi fermentų, kurie padeda pašalinti negyvas galvos odos ląsteles, be to, yra puikus drėkinimo ir mineralų šaltinis sruogoms ir galvos odai. Taip plaukai auga greičiau ir stiprėja.

    Kaip naudoti: į 2 kiaušinių baltymus įmaišykite 2-3 valgomuosius šaukštus alavijo lapų gelio, gerai išmaišykite ir užtepkite ant plaukų, įsitikinkite, kad šaknys gerai padengtos. Palaukite 5 minutes ir nuvalykite šaltu vandeniu bei šampūnu.
  2. Pašalina pleiskanas
    Kadangi jame yra fermentų, kurie pašalina negyvas ląsteles, alavijas yra augalas, kuris gali būti naudojamas pleiskanoms gydyti, nes pleiskanos susidaro iš negyvų ląstelių plokštelių.

Kaip naudoti: 2 valgomuosius šaukštus alavijo gelio sumaišykite su 1 valgomuoju šaukštu medaus ir 2 valgomaisiais šaukštais natūralaus jogurto. Mišiniu masažuokite galvos odą apie 15 minučių ir palikite jį 30 minučių. Galiausiai išplaukite plaukus šampūnu nuo pleiskanų. Šią kaukę reikėtų daryti tik 1 kartą per savaitę.

Kaip naudoti Aloe vera ant odos

  1. Pašalinti makiažą
    Alavijas yra natūralus būdas pašalinti makiažą nuo odos, nes nenaudoja jokių cheminių medžiagų, drėkina odą ir mažina makiažo medžiagų sukeltą dirginimą.

    Kaip naudoti: ant vatos gabalėlio užtepkite šiek tiek alavijo lapų gelio ir lengvai įtrinkite makiažo pažeistas veido vietas. Galiausiai nuplaukite veidą šiltu vandeniu ir švelniu muilu.
  2. Kova su raukšlėmis
    Šis augalas pasižymi savybėmis, skatinančiomis odos kolageno, kuris yra medžiaga, atsakinga už odos elastingumo palaikymą, gamybą. Taigi, reguliariai naudojamas alavijas gali sumažinti raukšlių gylį ir net panaikinti kai kurias išraiškos žymes akių, kaktos ar burnos srityje.

Kaip naudoti: pirštais užtepkite nedidelį kiekį alavijo gelio ant raukšlių ir mimikos žymių, pavyzdžiui, akių kampučių, lūpų ar kaktos. Šias vietas lengvai masažuokite ir palikite veikti 5-10 minučių. Galiausiai nuvalykite šaltu vandeniu ir neutraliu muilu.

  1. Valykite giliuosius odos sluoksnius
    Alavijas puikiai tinka kaip šveitiklio pagrindas, nes jis ne tik drėkina odą, bet ir aprūpina ją deguonimi, kad giliau esančios ląstelės išliktų stiprios.

Kaip naudoti: sumaišykite 2 valgomuosius šaukštus alavijo gelio su 1 valgomuoju šaukštu cukraus arba valgomosios sodos. Tada mišiniu ištepkite veidą arba kitas sausesnes odos vietas, pavyzdžiui, alkūnes arba kelius. Nuvalykite vandeniu su švelniu muilu ir kartokite 2-3 kartus per savaitę.

Ar saugu vartoti namuose paruoštas sultis?

Kai kurie tyrimai rodo, kad nesaugu vartoti namuose paruoštas alavijo sultis, tinkamai nepašalinus žievelės ir geltonosios dalies, kurioje yra antrachinonų, nes ši medžiaga siejama su adenomų ir storosios žarnos vėžio atsiradimu. Tačiau šie tyrimai nėra įtikinami ir šiems duomenims įrodyti reikia daugiau tyrimų.

Šalutinis poveikis ir kontraindikacijos

Per didelis alavijo sulčių kiekis gali sukelti virškinimo trakto sutrikimų, pavyzdžiui, pilvo skausmą, pykinimą, vėmimą ir viduriavimą. Ilgalaikis jų vartojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą, nes žarnynas gali tapti priklausomas nuo vidurius laisvinančio šių sulčių poveikio. Be to, jis gali sukelti inkstų dirginimą.

Šių sulčių negalima vartoti nėščioms moterims, vyresnio amžiaus žmonėms ir žmonėms, kurie vartoja vaistus kraujospūdžiui kontroliuoti ir širdies sutrikimams gydyti.

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia