Canesten tabletės ir kremas makšties kandidozei gydyti

Canesten makšties tabletė arba kremas yra priešgrybelinis preparatas, kurio sudėtyje yra klotrimazolo ir kuris veikia slopindamas Candida albicans grybelio, sukeliančio makšties kandidozę, kurios simptomai yra niežulys, paraudimas ir baltos išskyros lytinių organų srityje, augimą ir dauginimąsi.

Šią priemonę galima rasti vaistinėse ir vaistinėse, parduodamose be recepto suaugusiesiems. Tačiau geriausia būtų pasikonsultuoti su ginekologu, kad jis parinktų geriausią vartojimo būdą, nes gydymo trukmė gali būti 1, 3 arba 6 dienos, priklausomai nuo kandidozės intensyvumo.

Be to, jei per 7 dienas moters būklė nepagerėja, simptomai pasunkėja arba jei kandidozė atsinaujina nepraėjus 2 mėnesiams po gydymo canesten, reikia kreiptis į ginekologą, kad jis įvertintų, ar simptomus nesukelia kita makšties infekcija.

Kaip naudoti

Canesten tabletę arba kremą reikia naudoti tik makšties srityje, o naudojimo būdas yra:

1. Vaginalinė tabletė 500 mg

Canesten 500 mg makšties tabletė vartojama tik 1 dieną, kaip vienkartinė dozė, ir turi būti įvedama giliai į makšties kanalą naudojant pakuotėje esantį aplikatorių, geriausia naktį.

Norint įvesti makšties tabletę, reikia nusiplauti rankas ir nusiteikti taip, kad būtų lengviau įvesti tabletę, t. y. gulėti sulenktomis ir šiek tiek atkištomis kojomis. Patraukite aplikatoriaus stūmoklį ir įstatykite tabletę į aplikatorių apvalia puse į išorę. Atsargiai įkiškite aplikatorių giliai į makšties kanalą ir paspauskite stūmoklį, kad tabletė patektų į makštį. Nuimkite aplikatorių ir jį išmeskite. Po naudojimo nusiplaukite rankas.

Gino-canesten makšties tabletės nėštumo metu, po pirmojo nėštumo trimestro, turi būti vartojamos tik su ginekologo rekomendacijomis ir nenaudojant aplikatoriaus.

Svarbu pabrėžti, kad ši canesten tabletė skirta vartoti makšties srityje ir jos negalima vartoti per burną.

2. Makšties kremas

Canesten makšties kremą galima naudoti 1 kartą per dieną, geriausiai naktį, nuo 3 iki 6 dienų ir jį reikia tepti giliai į makšties kanalą naudojant pakuotėje esantį aplikatorių. Jei pamiršote užtepti dozę vakare, ją reikia užtepti kitą rytą ir tęsti gydymą tinkamu laiku.

Norėdami naudoti canesten makšties kremą, turite kruopščiai nusiplauti rankas prieš naudojimą ir po jo. Patraukite aplikatoriaus stūmoklį iki galo, nuimkite kremo dangtelį ir įstatykite aplikatorių į kremo tūbelę, užsukite jį taip, kad jis būtų tvirtas. Paspauskite kremo tūbelę, kad užpildytumėte aplikatorių, o kai jis bus pilnas, atsukite tūbelę ir užsukite kremo dangtelį. Atsigulkite sulenktomis ir šiek tiek praskėstomis kojomis ir atsargiai įveskite kremo pripildytą aplikatorių į makšties kanalą, stumdami stūmoklį iki galo. Nuimkite aplikatorių ir jį išmeskite.

Gino-canesten makšties kremo negalima naudoti menstruacijų metu, o vidinių absorbentų, makšties prausiklių ar spermicidų gydymo metu negalima naudoti.

Be to, gydymo metu rekomenduojama vengti lytinių santykių, nes kandidozė gali būti perduodama partneriui, o canesten makšties kremas gali sumažinti prezervatyvo ar diafragmos veiksmingumą.

Galimas šalutinis poveikis

Kai kurie iš dažniausių šalutinių poveikių, galinčių pasireikšti gydymo Gino-canesten makšties tabletėmis ar kremu metu, yra paraudimas, patinimas, deginimas, kraujavimas iš makšties ar niežulys arba pilvo skausmas.

Kas neturėtų naudoti

Negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams, moterims pirmojo nėštumo trimestro metu ar krūtimi maitinančioms moterims.
Šio vaisto taip pat neturėtų vartoti moterys, kurios yra alergiškos klotrimazolui arba kitiems priešgrybeliniams preparatams, pavyzdžiui, mikonazolui, flukonazolui arba itrakonazolui. Be to, makšties kremo negalima vartoti moterims, kurios yra alergiškos ketostearilo alkoholiui.

Neskiriamas moterims, kurioms pasireiškia tokie simptomai kaip karščiavimas, pilvo ar nugaros skausmas, pykinimas, blogas kvapas ar kraujavimas iš makšties. Tokiais atvejais reikėtų kreiptis į ginekologą.

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia