Ibuprofen: kam jis skirtas ir kaip jį vartoti

Ibuprofenas yra vaistas, skirtas karščiavimui ir skausmui, pavyzdžiui, galvos, raumenų, dantų, dantų skausmui, migrenai ar menstruacijų spazmams, malšinti. Be to, jis taip pat gali būti naudojamas kūno skausmams ir karščiavimui malšinti esant peršalimo ir gripo simptomams.

Šis vaistas pasižymi priešuždegiminiu, analgetiniu ir antipiretiniu poveikiu, todėl mažina karščiavimą, uždegimą ir malšina skausmą, jį galima vartoti lašų, tablečių, minkštųjų kapsulių ar geriamosios suspensijos pavidalu,

Galima įsigyti vaistinėje.

Kaip vartoti

Rekomenduojamos dozės priklauso nuo gydomos problemos ir paciento amžiaus:

Pediatriniai lašai

  • 6 mėnesių ir vyresniems vaikams: rekomenduojamą dozę turi nurodyti gydytojas, rekomenduojama 1-2 lašai 1 kg vaiko svorio, lašinami 3-4 kartus per dieną 6-8 valandų intervalais.
  • Sveriantiems daugiau kaip 30 kg vaikams: paprastai didžiausia rekomenduojama dozė yra 200 mg, atitinkanti 40 ibuprofeno 50 mg/ml lašų arba 20 ibuprofeno 100 mg/ml lašų.
  • Suaugusiesiems: paprastai rekomenduojamos 200 mg-800 mg dozės, atitinkančios 80 Ibuprofeno 100 mg/ml lašų, vartojamos 3-4 kartus per dieną.

Tabletės

  • Ibuprofeno 200 mg: rekomenduojama vartoti suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams, rekomenduojama vartoti nuo 1 iki 2 tablečių, 3-4 kartus per dieną, tarp dozių darant ne mažesnį kaip 4 valandų intervalą.
  • Ibuprofeno 400 mg: rekomenduojama vartoti suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams, rekomenduojama vartoti po 1 tabletę kas 6 valandas arba kas 8 valandas, atsižvelgiant į medicinines indikacijas.
  • Ibuprofeno 600 mg: rekomenduojama vartoti tik suaugusiesiems, rekomenduojama gerti po 1 tabletę 3-4 kartus per dieną, atsižvelgiant į medicinines indikacijas.

Geriamoji suspensija 30 mg/ml

  • 6 mėnesių ir vyresniems vaikams: rekomenduojamą dozę turi nurodyti gydytojas, ji svyruoja nuo 1 iki 7 ml ir turi būti vartojama 3-4 kartus per dieną kas 6-8 valandas.
  • Suaugusiesiems: rekomenduojama dozė yra 7 ml, kurią galima vartoti iki 4 kartų per dieną.

Kas neturėtų naudoti

Šio vaisto negalima vartoti žmonėms, kurie yra alergiški jautrumo bet kuriai formulėje esančiai sudedamajai daliai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo ir vaistams nuo skausmo ar karščiavimo.

Ibuprofeno negalima vartoti nuo skausmo ilgiau kaip 10 dienų arba nuo karščiavimo ilgiau kaip 3 dienas, nebent gydytojas rekomenduotų vartoti ilgiau. Rekomenduojamos dozės taip pat nereikėtų viršyti.

Be to, negalima vartoti ir tais atvejais, kai acetilsalicilo rūgštis, jodidas ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo sukelia astmą, rinitą, dilgėlinę, nosies polipą, angioneurozinę edemą, bronchų spazmą ir kitus alerginės ar anafilaksinės reakcijos simptomus. Jo taip pat negalima vartoti kartu su alkoholiniais gėrimais, žmonėms, sergantiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige arba kraujavimu iš virškinimo trakto.

Jaunesniems nei 2 metų vaikams ir pagyvenusiems žmonėms galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia