Kaip stiprinti imunitetą (maistu ir natūraliomis priemonėmis)

Kaip stiprinti imunitetą, užkirsti kelią kai kurių ligų vystymuisi ir padėti organizmui reaguoti į jau pasireiškusias ligas? Svarbu valgyti daugiau maisto produktų, kuriuose gausu vitaminų ir mineralų, mažinti riebalų, cukraus ir pramoninių šaltinių, dažiklių ir konservantų vartojimą, taip pat gali būti rekomenduojama vartoti imunitetą stiprinančių vaistų ar papildų.

Be to, sveika gyvensena taip pat yra viena iš geriausių strategijų, padedančių išlaikyti natūralią organizmo gynybinę sistemą visada stiprią ir veiksmingą, todėl rekomenduojama nerūkyti, valgyti sveiką maistą, reguliariai atlikti lengvus ar vidutinio sunkumo fizinius pratimus, turėti tinkamą svorį, miegoti 7-8 valandas per parą, vengti streso ir saikingai vartoti alkoholinius gėrimus. Šių įpročių kiekvienas turėtų laikytis visą gyvenimą, ne tik tada, kai serga ar lengvai suserga.

Kaip stiprinti imunitetą vartojant maisto produktus

kaip stiprinti imuniteta

Mityba yra svarbi tinkamam imuninės sistemos veikimui, o maisto produktai, kuriuose gausu omega-3, seleno, cinko, probiotikų, vitaminų A, C ir E, yra tinkamiausi imuninei sistemai stiprinti, nes skatina veiksmingesnę organizmo gynybinių ląstelių gamybą. Keletas pavyzdžių:

  • Omega-3: sardinės, lašiša, silkė, tunas, chia sėklos, graikiniai riešutai ir linų sėmenys;
  • Selenas: braziliški riešutai, kviečiai, ryžiai, kiaušinio trynys, saulėgrąžų sėklos, vištiena, duona, sūris, kopūstai ir kvietiniai miltai;
  • Cinkas: austrės, krevetės, jautiena, vištiena, kalakutiena ir žuvis, kepenys, kviečių gemalai, neskaldyti grūdai ir sausi vaisiai (riešutai, žemės riešutai ir braziliški riešutai);
  • Vitaminas C: apelsinas, mandarinas, ananasas, citrina, braškė, melionas, papaja, mangas, kivis, brokolis, pomidoras, arbūzas ir bulvė su žievele;
  • Vitaminas E: saulėgrąžų sėklos, lazdyno riešutai, žemės riešutai, migdolai, pistacijos, mangai, alyvuogių aliejus, pomidorų padažas, saulėgrąžų aliejus, graikiniai riešutai ir papajos;
  • Vitaminas A: morkos, saldžioji babata, mangas, špinatai, melionas, mangoldai, raudonoji paprika, brokoliai, salotos ir kiaušiniai;
  • Probiotikai: natūralus jogurtas, kefyras arba fermentuotas pienas Yakult žarnyno sveikatai palaikyti.

Asmuo, kuriam reikia stiprinti imuninę sistemą, turėtų kasdien ir reguliariai vartoti didesnį šių maisto produktų kiekį ne tik tada, kai jau serga, bet ir tam, kad vėl nesusirgtų.

Kaip stiprinti imunitetą natūraliomis priemonėmis

Geras būdas natūraliai pagerinti organizmo imunitetą – vartoti maisto papildų kapsulių pavidalu, kurių galima įsigyti vaistinėse, vaistinėse ar natūralių produktų parduotuvėse. Keletas pavyzdžių:

1. Galvijų priešpienis
Galvijų priešpienis yra maisto papildas, kuriame gausu fermentų, antikūnų ir augimo faktorių, galinčių padėti sustiprinti organizmo apsaugą. Rekomenduojama dozė yra nuo 20 iki 60 gramų per dieną.

2. Astragalus sėklos
Astragalus membranaceus sėklų papildas turi daug flavonoidų, kurie gali turėti kardioprotekcinį poveikį ir aktyvinti organizmo gynybines ląsteles. Rekomenduojama dozė yra nuo 5 iki 10 mg per dieną.

3. Ežiuolė
Ežiuolė, matyt, veiksmingiausiai padeda kovoti su ligomis ir pasveikti, ypač žmonėms, kurie dažniau serga. Rekomenduojama dozė ir kapsulės gali svyruoti nuo 900 iki 1500 mg per dieną. Jei tai skystis, rekomenduojama vartoti po 2,5 ml ežiuolės tris kartus per dieną arba iki 10 ml per dieną.

4. Propolio ekstraktas
Propolio ekstraktas pasižymi imunomoduliaciniu poveikiu, nes stimuliuoja imuninės sistemos ląsteles, todėl gali būti vartojamas ūminiams ir lėtiniams uždegimams, kvėpavimo takų ligoms, odos opoms, periodontitui ir sinusitui gydyti.

Nors jų galima įsigyti be recepto, prieš vartojant geriausia pasikonsultuoti su gydytoju.

Kaip stiprinti imunitetą per trumpą laiką

Norėdami greitai padidinti imunitetą, palikdami organizmą stipresnį kovoje su agresyviais veiksniais, turėtų:

  • Įgykite gerus sveikatos įpročius, užsiimkite fizine veikla, tinkamai miegokite ir venkite stresinių situacijų;
  • Venkite rūkyti ar būti veikiami cigarečių;
  • Kasdien būkite saulėje, geriausia iki 10 val. ryto ir po 16 val. vakaro, be apsauginio kremo nuo saulės, kad padidintumėte vitamino D gamybą organizme;
  • Vartokite sveiką maistą ir laikykitės subalansuotos mitybos, į kurią įeina vaisių, daržovių ir žalumynų vartojimas, geriausia ekologiškų arba naminių be pesticidų;
  • Venkite greito maisto, perdirbtų maisto produktų ir šaldytų produktų, pavyzdžiui, picos ir lazanijos, nes juose yra medžiagų, skatinančių organizmo uždegimą.
  • Venkite vartoti vaistus be gydytojo patarimo;
  • Kasdien išgerkite apie 2 litrus mineralinio arba filtruoto vandens.
  • Be to, jei sergate viruso sukelta liga, pavyzdžiui, gripu, svarbu vengti lankytis uždarose viešose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, teatruose ir kino teatruose, taip pat svarbu dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu, neliesti nešvariomis rankomis akių, nosies ir burnos. Tokiu būdu galima sumažinti riziką susirgti šia liga ir komplikacijų atsiradimo riziką, ypač jei asmens imuninė sistema yra silpnesnė.

Kaip stiprinti imunitetą kūdikiams ir vaikams

Geriausias būdas kaip stiprinti imunitetą kūdikiui – maitinti krūtimi pagal poreikį, nes motinos piene yra visų maistingųjų medžiagų, kurios leidžia imuninei sistemai tinkamai vystytis. Kūdikiams, kurie vartoja pieno mišinius, gali būti papildomai skiriama vitaminų ir mineralų, reikalingų tinkamam imuninės sistemos vystymuisi, kad kūdikio organizmas galėtų gaminti daugiau gynybinių ląstelių, galinčių kovoti su infekcijų sukėlėjais, pavyzdžiui, virusais ir bakterijomis

6 mėnesių ir vyresniems kūdikiams rekomenduojama toliau maitinti krūtimi ir užtikrinti sveiką ir įvairiapusę mitybą, į kurią įeina pirmiau minėti maisto produktai, kad būtų skatinama organizmo gynybinė sistema.

Be to, svarbu, kad skiepai būtų atnaujinti ir būtų laikomasi gerų sveikatos įpročių, pavyzdžiui, nerūkyti šalia kūdikio ir neduoti vaistų be pediatro patarimo.

Imuninę sistemą stiprinantys receptai

Imunitetą stiprina ir natūralių vaisių sulčių, arbatų bei vitaminų, paruoštų iš vaisių ir daržovių, vartojimas. Keletas gerų receptų:

  1. Burokėlių sultys su morkomis
burokeliu kokteilis

Sudedamosios dalys:

  • 2 griežinėliai žalių burokėlių
  • 1/2 žalios morkos
  • 1 apelsinas su minkštimu
  • 1 šaukštelis imbiero miltelių
  • 1/2 stiklinės vandens

Kaip pasiruošti:
Visus ingredientus sumaišykite maišytuvu arba išmaišykite ir išgerkite po to, pageidautina, nedėdami cukraus ir nepertrindami.

  1. Bananų vitaminas su riešutais
bananu-kokteilis

Sudedamosios dalys:

  • 1 šaldytas bananas
  • 1 gabalėlis papajos
  • 1 valgomasis šaukštas kakavos miltelių
  • 1 pakuotė natūralaus jogurto be cukraus
  • 1 sauja graikinių riešutų
  • 1 braziliškas riešutas
  • 1/2 šaukšto medaus

Kaip pasiruošti:
Visus ingredientus sumaišykite maišytuvu arba išmaišykite ir išgerkite po to.

  1. Ežiuolės arbata
eziuoles-arbata

Sudedamosios dalys:

  • 1 arbatinis šaukštelis ežiuolės šaknų arba lapų
  • 1 puodelis verdančio vandens

Kaip pasiruošti:
1 arbatinį šaukštelį ežiuolės šaknų arba lapų užplikykite puodeliu verdančio vandens. Palikite 15 minučių nusistovėti, perkoškite ir gerkite du kartus per dieną.

Žemo imuniteto priežastys

Imuninė sistema gali susilpnėti dėl netinkamos mitybos, blogų higienos įpročių, neskiepijimo, kai reikia, ir rūkymo. Be to, nėštumo metu yra normalu, kad imuninė sistema sumažėja, o tai natūraliai nutinka visoms moterims, kad motinos organizmas neatmestų kūdikio, taip pat gydantis nuo vėžio ar ŽIV viruso.

Žmonių, sergančių tam tikru sindromu ar kitomis ligomis, pavyzdžiui, vilklige ar nepakankama mityba, gynybinė sistema natūraliai yra ne tokia veiksminga ir jie dažnai serga. Organizmo imunitetą mažina ir kai kurių vaistų, pavyzdžiui, kortikosteroidų, imunosupresantų, vartojamų persodinant organus, gydant vėžį arba ilgai vartojant kai kuriuos vaistus nuo uždegimo, pavyzdžiui, dipironą, vartojimas.

Kaip sužinoti, ar imuninė sistema silpna

Imuninę sistemą sudaro baltoji kraujo dalis, atsakinga už antikūnų gamybą, kai organizmas susiduria su svetimkūniu, pavyzdžiui, virusu ar bakterija. Tačiau taip pat galima manyti, kad gynybos mechanizmą sudaro pati oda ir skrandžio išskiriama rūgštis, kuri daug kartų neutralizuoja maiste esančius mikroorganizmus ir neleidžia jiems vystytis žmogaus organizme.

Susilpnėjusiai imuninei sistemai būdinga tai, kad žmogus dažniau serga, dažnai serga peršalimo ligomis, gripu ir kitomis virusinėmis infekcijomis. Tokiu atveju tikėtina, kad jūsų organizmas nesugeba efektyviai gaminti gynybinių ląstelių, o tai palengvina ligų atsiradimą. Tokiu atveju asmuo ne tik nuolat serga, bet ir gali jausti tokius simptomus kaip nuovargis, karščiavimas ir sirgti paprastomis ligomis, kurios lengvai paūmėja, pavyzdžiui, peršalimas, kuris virsta kvėpavimo takų infekcija.

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia