Pagrindiniai vaisingos dienos požymiai

Kokie yra vaisingos dienos požymiai, galima sužinoti pagal menstruacijų dienas ir simptomus, kuriuos moteris patiria šiuo mėnesio laikotarpiu, pavyzdžiui, padidėjusią makšties sekreciją ir lytinį potraukį. Vaisingasis laikotarpis trunka 6 dienas ir trunka kiekvieną mėnesį iki menopauzės, prasideda praėjus 10-14 dienų po pirmųjų mėnesinių.

Norintiems pastoti svarbu tiksliai žinoti, kada yra vaisingasis periodas, kada galima intymiai bendrauti, nes taip padidėja tikimybė pastoti. Įrašykite čia savo duomenis ir sužinokite, koks yra vaisingiausias mėnesio laikotarpis, kad pastotumėte arba išvengtumėte nėštumo:
Moterys, kurios nenori pastoti, turėtų rinktis kontracepcijos metodą, kuris apima ne tik vaisingo laikotarpio stebėjimą.

Dažniausi vaisingos dienos požymiai

Pagrindiniai vaisingos dienos požymiai yra padidėjęs makšties sekrecijos kiekis, tačiau yra ir kitų, kurie atsiranda tada, kai kiaušinėlis išsiskiria iš kiaušidės ir pasiekia kiaušintakius, yra pasiruošęs būti apvaisintas spermatozoido ir pradėti nėštumą. Jie yra šie:

Skaidrus makšties sekretas

Vaisingos dienos išskyros, panašios į žalio kiaušinio baltymą, yra pirmasis ženklas, kad artėja ovuliacija ir vaisingasis periodas, o šio etapo metu išsiskiria hormonas estradiolis, dėl kurio išsiskiria daugiau skysčio nei įprastai, tarsi lubrikacijos mechanizmas, padedantis spermai patekti į makšties kanalą.

Kai makšties gleivės tampa skystesnės ir skaidresnės, spermatozoidas lengviau pasiekia kiaušinėlį, o tai palengvina apvaisinimą.

Spuogų atsiradimas

Spuogai dažnai atsiranda artėjant vaisingam laikotarpiui, nes šiuo laikotarpiu moters oda tampa riebesnė, o tai skatina mažų juodų taškelių ir spuogelių atsiradimą net ir po paauglystės.

Nedidelis temperatūros padidėjimas

Kūno temperatūra pakyla dėl organizmo pastangų pasiruošti apvaisinimui. Šiuo laikotarpiu folikulai išskiria kiaušinėlius, dėl kurių padidėja hormono progesterono kiekis, o tai lemia, kad temperatūra pakyla 0,3-0,8ºC, kurią galima išmatuoti termometru vos tik pabudus.

Padidėjęs lytinis potraukis ir apetitas

Šis simptomas taip pat atsiranda dėl padidėjusio hormonų kiekio, todėl moteris jaučiasi patrauklesnė ir turi daugiau seksualinio potraukio.

Apatinės pilvo dalies skausmas

Vienas dažniausių simptomų yra apatinės pilvo dalies skausmas, t. y. skausmas pilvo apačioje, maždaug kiaušidžių lygyje. Kai kurios moterys gali jausti į mėšlungį panašų skausmą, kuris ateina ir praeina, o tai yra konkretus ženklas, kad vyksta ovuliacija.

Dirglumas ir emocinis nestabilumas

Vaisinguoju laikotarpiu taip pat dažnai būna nuotaikos svyravimų, daugiausia dėl hormoninių pokyčių, būdingų šiam laikotarpiui.

Moterys, kurios bando pastoti, bet joms sunku apskaičiuoti vaisingąjį laikotarpį arba jos negali nustatyti savo simptomų, gali rinktis ovuliacijos testą, kurį galima įsigyti vaistinėje.

Daugiau apie vaisingas dienas skaitykite čia: Vaisingos dienos ir kaip jas skaičiuoti

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia