Vaisingos dienos ir kaip jas skaičiuoti?

Moterų vaisingos dienos, kurių mėnesinių ciklas yra reguliarus ir trunka 28 dienas, prasideda 11 dieną, nuo pirmųjų mėnesinių, ir trunka iki 17 dienos – tai geriausios dienos pastoti. Tačiau moterims, kurių menstruacijos nereguliarios, vaisingas laikotarpis turi būti skaičiuojamas atsižvelgiant į paskutinius 12 ciklo mėnesių.

Be to, esant nereguliarioms mėnesinėms, svarbu žinoti, kaip atpažinti kai kuriuos požymius ir simptomus, kurie gali rodyti vaisingąjį laikotarpį. Moterys gali pastebėti tam tikrus kūno pokyčius, galinčius rodyti, kad prasideda vaisingas laikotarpis, pavyzdžiui, padidėjusį skaidrų makšties išskyrų kiekį, padidėjusį lytinį potraukį, pakilusią temperatūrą, spuogų atsiradimą ir skausmą pilvo apačioje. Daugiau informacijos apie vaisingo laikotarpio.

Tokiu būdu galima sužinoti, kad vaisingasis periodas jau arti, ir apskaičiuoti tikslią datą bei ovuliacijos laikotarpį.

Kiek dienų trunka vaisingas laikotarpis

Vaisingasis laikotarpis trunka apie 6 dienas ir paprastai prasideda praėjus 14 dienų po pirmųjų mėnesinių moterims, kurių menstruacijų ciklas trunka 28 dienas ir laikomas reguliariu.
Šis laikotarpis laikomas vaisingu, nes jo metu padidėja lytinis potraukis ir pagausėja makšties sekreto, kuris skatina spermatozoidų judėjimą, pavyzdžiui, gimdos vamzdeliais, kurie gali išgyventi apie 5 dienas, be to, tai atitinka laikotarpį, kai įvyksta ovuliacija.

Taigi vaisingasis laikotarpis apskaičiuojamas atsižvelgiant į tai, kad didesnė tikimybė pastoti yra likus 5 dienoms iki ovuliacijos ir 1 dienai po ovuliacijos, nes kiaušialąstės gyvenimo trukmė yra maždaug 1 diena. Pavyzdžiui, jei moteris intymiai bendrauja penktą dieną ir tai yra pirmoji vaisingo laikotarpio diena, jos kiaušinėlis tikriausiai dar nėra subrendęs. Tačiau spermatozoidai gali išlikti makštyje iki 8 dienos, t. y. iki ovuliacijos, ir juos vis dar galima apvaisinti išlikusiais gyvais spermatozoidais, todėl gali užsimegzti kūdikis.

Vaisingos dienos reguliarių menstruacijų metu

Moterų, turinčių reguliarias mėnesines, ovuliacija įvyksta maždaug 14-ąją įprasto 28 dienų ciklo dieną, o vaisingasis periodas prasideda 3 dienas prieš ir 3 dienas po šios datos.

Pavyzdžiui, jei mėnesinės buvo 10 d., moters vaisingos dienos po mėnesinių bus nuo 20 iki 26 d., o vaisingiausia diena bus 23 d., nes tai pagrindinė vaisingo laikotarpio diena.

Vaisingos dienos nereguliarių menstruacijų metu

Nereguliaraus ciklo vaisingąjį laikotarpį sunku nustatyti, o jo skaičiavimai nėra saugūs bandantiems pastoti arba nenorintiems pastoti, nes mėnesinės ne visada būna tomis pačiomis dienomis, todėl skaičiavimai gali būti klaidingi.

Tačiau, jei ciklas nereguliarus, vaisingąjį laikotarpį galima nustatyti užrašant vienerių metų kiekvieno mėnesinių ciklo trukmę ir iš trumpiausio ciklo atimant 18 dienų, o iš ilgiausio – 11 dienų.
Pavyzdžiui: jei trumpiausias ciklas truko 22 dienas, o ilgiausias – 28 dienas, tuomet: 22 – 18 = 4 ir 28 – 11 = 17, kitaip tariant, vaisingas laikotarpis bus tarp 4 ir 17 ciklo dienos.

Tikslesnis būdas vaisingam laikotarpiui nustatyti moterims, norinčioms pastoti, yra atlikti ovuliacijos testą, kurį galima rasti vaistinėje, ir atkreipti dėmesį į vaisingo laikotarpio požymius, pavyzdžiui, į kiaušinio baltymą panašias išskyras ir padidėjusį lytinį potraukį.

Vaisingos dienos kontraceptikus vartojančioms moterims

Tinkamai kontraceptines tabletes vartojanti moteris neturi vaisingo laikotarpio ir vartodama šį vaistą negali pastoti. Tačiau jei moteris pamiršta išgerti tabletę, ji gali pastoti, jei turės nesaugių lytinių santykių.

Kaip sužinoti, kada mano vaisingos dienos?

Moterys gali pastebėti tam tikrus kūno pokyčius, galinčius rodyti, kad prasideda vaisingas laikotarpis, pavyzdžiui, padidėjusį skaidrų makšties išskyrų kiekį, padidėjusį lytinį potraukį, pakilusią temperatūrą, spuogų atsiradimą ir skausmą pilvo apačioje. Daugiau informacijos apie vaisingos dienos požymius.

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia