Hemorojaus priežastys ir kaip gydyti

Hemorojaus priežastys būna įvairios, ir hemorojus atsiranda, kai padidėja spaudimas kraujagyslėse aplink išangę, todėl venos išsiplečia, patinsta ir užsiliepsnoja, todėl gali atsirasti skausmas ir kraujavimas.

Paprastai ši problema kyla, kai žmogus dėl vidurių užkietėjimo per daug stengiasi išsituštinti, o tai skatina šios srities atraminių audinių tempimą. Todėl pastangos tuštintis visą gyvenimą ir nėštumas yra pagrindiniai jo vystymosi veiksniai, tačiau galimos ir kitos hemorojaus priežastys.

Hemorojaus priežastys :

Lėtinis viduriavimas

Lėtiniam viduriavimui būdingas padidėjęs tuštinimosi per dieną skaičius, trunkantis ilgiau nei 4 savaites, arba skystų išmatų konsistencija. Lėtinis viduriavimas gali paskatinti kraujosruvų atsiradimą, nes sukelia diskomfortą ir dirgina išangės gleivinę, o tai skatina venų išsiplėtimą.

Ką daryti: paslaptis – sureguliuoti žarnyno veiklą. Žmonėms, kuriems būdingos laisvos išmatos arba dažnas viduriavimas, reikia gydytojo įvertinimo, nes jie gali sirgti tokiomis ligomis kaip, pavyzdžiui, dirgliosios žarnos sindromas.

Nutukimas

Hemorojus dažnai būna per didelio svorio ir padidėjusio pilvo tūrio pasekmė. Be to, dėl antsvorį turinčio žmogaus įpročių, pavyzdžiui, sėdimo gyvenimo būdo ir daug riebalų turinčios mitybos, paprastai sutrinka tuštinimasis, todėl užkietėja viduriai, todėl sunku pasišalinti.

Ką daryti: Labiausiai rekomenduojama pasiekti idealų svorį, o tam rekomenduojama koreguoti mitybą, kasdien mankštintis, būti stebimam endokrinologo ir sveikatos priežiūros specialistų komandos. Daugiau skaitykit čia: Kaip numesti svorio?

Nesituštinate, kai tik pajuntate, kad to norite

Dėl nepakankamo tuštinimosi išmatos gali tapti sausesnės ir kietesnės, dėl to atsiranda diskomfortas pilve ir sunkumų pasišalinti, kurie apibūdinami kaip vidurių užkietėjimas.

Ką daryti: Svarbiausias patarimas – tuštintis, kai tik pajusite, kad to reikia, nes tai geriausias laikas tuštintis be didelių pastangų.

Per ilgas sėdėjimas ant tualeto

Hemorojus atsiranda ne dėl to, kad per ilgai sėdima tualete, o dėl asmens savybių. Paprastai tie, kurie per ilgai sėdi tualete, turi dėti daugiau pastangų, kad pasišalintų, ir taip skatina hemorojaus atsiradimą.

Pernelyg didelis krūvis

Pavyzdžiui, keliant per didelį svorį sporto salėje arba slaugant prie lovos prikaustytus pagyvenusius žmones, gali labai padidėti spaudimas išangės srities venose, todėl gali paūmėti hemorojus.

Ką daryti: Jei įmanoma, venkite sunkių daiktų kėlimo, bet kai tenka kelti sunkų daiktą, tuo pačiu metu turėtumėte sutraukti tarpvietės raumenis.

Nėštumas

Normalu, kad nėštumo metu gali atsirasti hemorojus, kuris paprastai atsiranda dėl padidėjusio kūno svorio, padidėjusio spaudimo dubens srityje ir vidurių užkietėjimo – tai labai dažni fiziologiniai pokyčiai nėštumo metu.

Ką daryti: svarbu vengti vidurių užkietėjimo, vaikščioti, gerti daug skysčių ir tuštintis, kai tik pajuntate poreikį.

Mažai skaidulų turinti dieta

Skaidulinės medžiagos yra svarbios gerai organizmo veiklai, nes jos reguliuoja žarnyno veiklą. Taigi, jei maiste yra mažai skaidulų, gali sutrikti tuštinimasis ir atsirasti sausų, kietų išmatų, todėl tuštinantis gali skaudėti.

Ką daryti: Sprendimas – vartoti daugiau skaidulų turinčių maisto produktų, pavyzdžiui, pilno grūdo ir lapinių daržovių bei neluptų vaisių. Peržiūrėkite daugiau skaidulinių medžiagų turinčių maisto produktų pavyzdžių.

Darbas stovint

Kitas svarbus veiksnys yra tai, kad žmogus daug valandų dirba stovėdamas, o tai sudaro palankias sąlygas kraujagyslių sąstoviui.

Ką daryti: geras sprendimas šiuo atveju yra tempimas kas 2 valandas. Taip pat galite atlikti pratimus dubens dugnui stiprinti, palaikydami tarpvietės susitraukimą stovint. Norint atlikti šį tarpvietės susitraukimą, rekomenduojama įsivaizduoti, kad kažką čiulpia, pavyzdžiui, makštimi. Dar vienas požymis – reguliariai mankštintis, taip pat svarbu praktikuoti Kėgelio pratimus.

Amžius

Nors hemorojus gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, dažniau jis atsiranda sulaukus 45 metų, nes su amžiumi tiesiosios žarnos ir išangės venas palaikantys audiniai silpnėja ir išsitempia. Be to, asmuo, kuriam jau buvo pasireiškusi hemorojinė krizė, turi didesnę tikimybę patirti naują krizę.

Maistas, kuriame gausu pipirų arba kuris yra per aštrus

Daug aštraus arba per daug aštraus maisto vartojimas taip pat skatina hemorojaus uždegimą. Be to, per didelis alkoholinių gėrimų vartojimas taip pat didina hemorojaus išsivystymo riziką.

Ką daryti: aštrų ar labai aštrų maistą valgykite nereguliariai, o hemorojinės krizės metu tokio maisto nevalgykite.

Kaip gydyti hemorojų

Hemorojaus priežastys skirtingos, tačiau jį galima gydyti paprastomis priemonėmis, pavyzdžiui, palaikant gerus tuštinimosi įpročius. Todėl rekomenduojama padidinti skaidulinių medžiagų kiekį ir sumažinti makaronų vartojimą, padidinti vandens kiekį ir tuštintis, kai tik pajuntate poreikį.

Tačiau gali padėti kai kurios namuose taikomos priemonės, pavyzdžiui, sėdimosios vonios su šiltu vandeniu. Kai kurios skausmą malšinančios ir priešuždegiminės priemonės, taip pat tepalai nuo hemorojaus

Daugiau apie hemoroju sužinokite čia: Hemorojus: kas tai yra, kaip jis gydomas ir pagrindiniai simptomai

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia