Hemorojus – tai patinusios, išsipūtusios venos, kurios gali atsirasti išangės srityje dėl mažai skaidulų turinčios dietos, vidurių užkietėjimo ar nėštumo. Gali būti vidinis arba išorinis ir yra labai nemalonus, sukeliantis tokius simptomus, kaip išangės niežulys ir skausmas, pasunkėjęs tuštinimasis ir kraujas išmatose.
Hemorojus gali būti gydomas kraujagysles sutraukiančiais, skausmą malšinančiais ir priešuždegiminiais tepalais, siekiant sumažinti skausmą ir diskomfortą, arba, kai laikui bėgant neišnyksta, gydytojas gali paskirti operaciją.
Kaip atliekamas gydymas
Hemorojus yra išgydomas, o jam gydyti gali būti skirti tepalai, pasižymintys kraujagysles sutraukiančiomis, skausmą malšinančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurie turėtų būti naudojami gydytojo arba vaistininko patarimu.
Be to, gali būti vartojami tokie vaistai kaip paracetamolis ar ibuprofen, kurie turi būti vartojami prižiūrint gydytojui, kad sumažintų hemorojaus sukeltą patinimą ir skausmą, arba net tokie vaistai kaip Diosminas ir Velunidas, kurie gerina kraujotaką ir apsaugo venas. Tačiau, kai hemorojus neišnyksta taikant bet kurį iš šių gydymo būdų arba vėl atsiranda, gali prireikti operacijos.
Gydymas namuose
Svarbu ne tik atlikti gydytojo nurodytą gydymą, bet ir pasirūpinti, kad hemorojus ne tik būtų gydomas, bet ir nepasikartotų. Todėl svarbu gerti daug vandens, valgyti maistą, kuriame gausu skaidulų, ir vengti įtempimo, kai pasireiškia hemorojaus simptomai. Be to, kai kurie įpročiai taip pat gali padėti išvengti pakartotinio jo atsiradimo, pvz:
- Nesistengia evakuotis;
- Nepakelti svorio, nesitempti ir nesitreniruoti su svoriu;
- Venkite naudoti tualetinį popierių, plauti sritį su muilu ir vandeniu arba naudoti sudrėkintas servetėles, kai nesate namuose;
- Atlikite sėdimąsias vonias.
Kokie yra simptomai
Simptomai gali būti gana nemalonūs, o pagrindiniai iš jų yra šie:
- Ryškiai raudonas kraujas aplink išmatas arba ant tualetinio popieriaus, kai nusišluostote;
- Niežulys išangėje
- Sunkumai tuštinantis
- Balkšvo skysčio išėjimas iš išangės, ypač esant vidiniam hemorojui;
- išangės skausmas, kuris gali atsirasti tuštinantis, vaikštant ar sėdint, ypač išorinio hemorojaus atveju;
Be to, kai hemorojus yra išorinis, taip pat galima pajusti iškilimą išangėje arba išangės plyšį.
Galimos priežastys
Tikslios atsiradimo priežasties nėra, tačiau hemorojus gali atsirasti dėl netinkamos mitybos, blogos kūno padėties ar vidurių užkietėjimo. Be to, hemorojus gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, nutukimo, genetinio polinkio ar nėštumo.
Sužinokite daugiau: hemorojaus priežastys.
Ar yra dažnas nėštumo metu?
Nėštumo metu gali lengviau atsirasti dėl padidėjusio svorio ir spaudimo dubens srityje, taip pat dėl padidėjusios kraujotakos organizme. Nėščiųjų simptomai yra tokie patys, tačiau svarbu, kad jie būtų įvertinti ir gydomi pagal gydytojo rekomendacijas.