Psoriazės gydymas naminėm priemonėm

Psoriazė yra lėtinė odos liga, kuri lengvai nepagerėja, ir nors yra psoriazės gydymas ir jo būdų, ji neišgydoma, o tik sušvelninama. Todėl būtų idealu, jei nuo psoriazės kenčiantys žmonės reguliariai lankytųsi pas dermatologą, kad galėtų išbandyti įvairias gydymo formas ir suprasti, kuri iš jų geriausiai tinka konkrečiu atveju.

Tačiau yra ir natūralių problemos sprendimo būdų, kuriuos gali naudoti kiekvienas. Viena svarbiausių – tinkama odos higiena, kurią geriausia palaikyti naudojant jautriai odai skirtus produktus be dirgiklių ir cheminių medžiagų. Be to, labai teigiamą poveikį gali turėti ir priešuždegiminė mityba, t. y. mityba, kurioje mažai raudonos mėsos ir pramoninių produktų, bet gausu natūralių priešuždegiminių medžiagų, pavyzdžiui, omega 3.

Daugiau apie psoriazę skaitykite čia: Viskas apie psoriazę

Kai kuriais atvejais, ypač lengvesniais ar vidutinio sunkumo, yra ir naminių priemonių, kurios pasirodė esančios veiksmingos, todėl jas galima išbandyti kaip gydytojo nurodyto gydymo papildymą. Psoriazės gydymas naminėm priemonėm yra:

Psoriazės gydymas Aloe Vera kompresais

Alavijas – tai augalas, moksliškai vadinamas alaviju, plačiai naudojamas natūraliojoje medicinoje įvairioms sveikatos problemoms, įskaitant odos sutrikimus, gydyti. Sergant psoriaze, šio augalo gelis gali būti naudojamas niežuliui, paraudimui malšinti ir net padėti užgyti dėmėms, sumažinti psoriazės paūmėjimų trukmę.

Taip yra todėl, kad alavijas yra augalas, kuriame gausu medžiagų, pasižyminčių priešuždegiminėmis, gydomosiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis.

Sudedamosios dalys:

1-2 alavijo lapai;
Švarūs kompresai.

Kaip pasiruošti:

Perpjaukite augalo lapą išilgai ir šaukštu išimkite viduje esantį gelį. Tada užtepkite gelio tiesiai ant psoriazės pažeistos vietos ir apvyniokite ją švariu kompresu bei tvarsčiais. Palikite jį maždaug 20-30 minučių per dieną, tada nuplaukite vandeniu. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, tepkite šį tvarstį iki 3 kartų per dieną mažiausiai 4 savaites.

Ramunėlių infuzijos

Ramunėlės yra dar vienas iš plačiausiai natūraliojoje medicinoje naudojamų augalų, ypač skrandžio problemoms ir nerimui gydyti. Tačiau šio augalo žieduose yra svarbus eterinis aliejus, vadinamas chamazulenu, kuris gali būti naudojamas įvairių odos problemų, pavyzdžiui, psoriazės, uždegimui mažinti.

Konkrečiai psoriazės atveju ramunėlėse esantis chamazulenas skatina kitos medžiagos – leukotrieno B4 (LTB4) – susidarymą, kuri neleidžia susidaryti plokštelėms ir pagerina psoriazės simptomus.

Sudedamosios dalys:

4 valgomieji šaukštai ramunėlių žiedų, geriausia šviežių;
500 ml verdančio vandens.

Kaip pasiruošti:

Sumaišykite vandenį su ramunėlių žiedais ir palikite 5-10 minučių pastovėti. Tada mišinį perkoškite ir leiskite jam atvėsti. Galiausiai užpilkite ramunėlių užpilą ant psoriazės plokštelių ir palikite išdžiūti. Šį prausimąsi galima atlikti po maudynių arba iki 3 kartų per dieną.

Kitas būdas, kai ligos sunkesnės arba simptomai intensyvesni, yra pamirkyti švarius kompresus infuzijoje ir dėti ant odos 20-30 minučių 3-4 kartus per dieną.

Psoriazės gydymas Medetkų kompresais

Nors medetkos yra mažiau žinomos, tačiau jos pasižymi puikiomis gydomosiomis, skausmą malšinančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, todėl natūraliojoje medicinoje dažnai naudojamos odos problemoms, įskaitant psoriazę, egzemą ir net raupsus, gydyti.

Sudedamosios dalys:

3-4 medetkų žiedai.

Kaip pasiruošti:

Sutrinkite žiedus trintuvu ir užtepkite mišinio ant psoriazės plokštelių, palikite jį veikti 15-20 minučių. Galiausiai nuplaukite odą vandeniu ir palikite išdžiūti.

Kai kurie žmonės gali būti jautresni medetkų eteriniams aliejams, todėl, jei atsiranda šalutinis poveikis, pavyzdžiui, deginimo pojūtis ant odos, turėtumėte pašalinti mišinį nuo odos ir nuplauti tekančiu vandeniu, bet nenaudoti mišinio ant odos pakartotinai.

Psoriazės gydymas Krienų sultymis

Krienų sultys yra puikus pasirinkimas psoriazei gydyti dėl jų valomojo poveikio, kuris padeda pašalinti toksinus iš organizmo ir sumažinti psoriazės paūmėjimų dažnumą. Norėdami paruošti sultis, tiesiog sumaišykite 70 g vandens kruopų su 1 stikline vandens blenderiu ir vartokite bent 3 kartus per dieną.

Kraują valantys maisto produktai, pavyzdžiui, krienai, gali būti labai veiksminga pagalba gydant psoriazę, tačiau taip pat svarbu vengti riebaus, mėsingo, inkrustuoto, perdirbto ir aštraus maisto, nes jie skatina uždegiminius procesus organizme. Peržiūrėkite visus mitybos patarimus, kaip gydyti psoriazę.

Natūralus kajeno pipirų kremas

Šio kremo negalima pasigaminti namuose, tačiau jis yra dar vienas natūralus ir gana patikrintas būdas psoriazės simptomams, ypač niežuliui ir paraudimui, palengvinti. Taip yra todėl, kad kajeno pipirų sudėtyje yra medžiagos, vadinamos kapsaicinu, kuri mažina „medžiagos P”, daugiausia sukeliančios niežėjimo pojūtį, kiekį psoriazės plokštelėse.

Todėl geriausia natūralių produktų parduotuvėse ieškoti kajeno pipirų kremo arba kapsaicino, kurio koncentracija 0,025 % arba 0,075 %, ir tepti jį ant odos laikantis gamintojo arba gydytojo nurodymų.

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia