Ricinos aliejus: kam jis skirtas ir kaip naudoti

Ricinos aliejus išgaunamas iš vaistinio augalo, vadinamo ricinmedžiu, ir plačiai naudojamas įvairioms sveikatos problemoms, pavyzdžiui, atritui, pleiskanoms, vidurių užkietėjimui, gydyti ir odos bei plaukų drėkinimui skatinti.

Jo mokslinis pavadinimas yra Ricinus communis ir jį galima rasti kai kuriose natūralių produktų parduotuvėse, kai kuriuose prekybos centruose, internetinėse parduotuvėse ir vaistinėse.

Kam jis naudojamas ir kokia jo nauda

Ricinos aliejus pasižymi analgetinėmis, priešuždegiminėmis, antioksidacinėmis, antimikrobinėmis ir vidurius laisvinančiomis savybėmis. Be to, šiame aliejuje gausu linolo rūgšties, vitamino E, riebalų rūgščių ir mineralinių druskų, todėl šis aliejus pasižymi didele valomąja ir drėkinamąja galia, pvz., valo odą ir galvos odą.

Taigi, pagrindiniai ricinos aliejaus naudojimo privalumai yra šie:

  • Odos drėkinimas, užtikrinantis švelnesnę odą, nes pašalinami laisvieji radikalai, skatinama elastino ir kolageno gamyba, atitolinamas mimikos raukšlių atsiradimas;
  • Drėkina galvos odą, kovoja su plaukų slinkimu ir lūžinėjimu;
  • Žarnyno reguliavimas dėl vidurius laisvinančių savybių ir gali būti naudojamas virškinimo problemoms, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimui, gydyti;
  • Bakterijų ir grybelių sukeltų infekcijų prevencija ir kova su jomis dėl antimikrobinių savybių;
  • Kova su pleiskanomis ir utėlėmis;
  • Mažina artrito, artrozės ir podagros sukeltą skausmą ir diskomfortą, nes yra skausmą malšinanti ir priešuždegiminė priemonė;
  • Be to, ricinos aliejus taip pat gali būti naudojamas odos niežuliui ir bėrimams malšinti.

Šiuo metu ricinos aliejus daugiausia naudojamas plaukų sveikatai gerinti, plaukų augimui skatinti ir jų drėgmei palaikyti. Nors aprašomi rezultatai, susiję su plaukų augimu, nėra mokslinių tyrimų, kurie įrodytų šį poveikį. Tačiau šį poveikį gali lemti pagerėjęs galvos odos drėkinimas.

Kaip naudoti

Ricinos aliejus išgaunamas iš ricinos lapų ir sėklų ir naudojamas pagal paskirtį.

Ricinos aliejus plaukams

Norint sustiprinti plaukus ir paskatinti jų augimą, ricinos aliejų reikia tepti ant galvos odos sausais arba šiek tiek drėgnais plaukais, gryną arba sumaišytą su kitu aliejumi, tada masažuoti ir palikti maždaug 3 valandoms ir tada išplauti plaukus. Aliejų taip pat galima tepti po plaukų plovimo, tačiau jis gali būti riebus.

Norėdami sumažinti pleiskanų kiekį, kelis lašus aliejaus galite užlašinti tiesiai ant galvos odos, švelniai įmasažuoti ir palikti kelioms valandoms ar net nakčiai.

Kad plaukai labiau blizgėtų, būtų sveikesni, pamaitinti ir išvengtumėte sausų bei skilinėjančių galiukų, kelis lašus aliejaus galima kasdien užlašinti ant sruogų galiukų.

Ricinos aliejus odai

Šį aliejų taip pat galima kasdien naudoti kūno ir veido odai maitinti ir drėkinti, užlašinus kelis lašus tiesiai ant odos arba įmaišius į kasdienį drėkinamąjį kremą ar kitą augalinės kilmės aliejų, pavyzdžiui, kokosų, avokadų ar migdolų aliejų. Jis taip pat gali būti naudojamas strijų išvaizdai pagerinti, po saulės poveikio atsiradusiam paraudimui gydyti arba sausai odai gydyti.

Nors tai yra aliejus, jį taip pat galima naudoti spuogams gydyti, tepant veidą grynu aliejumi. Ricinos aliejus pasižymi mažu komedogeniškumu, t. y., priešingai nei, pavyzdžiui, kokosų aliejus, yra mažai linkęs formuoti spuogus, todėl gali būti saugiai naudojamas sergant akne, net jei jūsų oda labai riebi.

Blakstienoms, barzdai ir antakiams

Norėdami pamaitinti ir sustiprinti blakstienas, barzdą ir antakius bei paskatinti jų augimą, maždaug du kartus per savaitę vatos tamponėliu arba mažu šepetėliu užlašinkite kelis lašus ricinos aliejaus.

Kiti Ricinos aliejaus naudojimo būdai

Vidurių užkietėjimui gydyti: vartokite po 1 valgomąjį šaukštą ricinos aliejaus per dieną.
Aliejus taip pat gali būti naudojamas kovai su tulžies pūslės akmenlige, tačiau rekomenduojama pasikonsultuoti su gastroenterologu arba fitoterapeutu.

Galimas šalutinis poveikis

Nesaikingas ricinos aliejaus vartojimas gali sukelti stiprų mėšlungį, pykinimą, vėmimą ir dehidrataciją. Be to, jei ant odos ar galvos odos tepamas didelis kiekis, jis gali sukelti dirginimą arba dėmių atsiradimą, jei ši vieta per ilgai būna saulėje.

Ricinos lapai ir sėklos yra toksiški, todėl juos galima vartoti tik prižiūrint gydytojui.

Kontraindikacijos

Ricinos aliejaus draudžiama vartoti mažiems vaikams, žmonėms, kurie serga dirgliąja žarnyno liga ir žarnyno nepraeinamumu, žindančioms ir nėščioms moterims, nes šis aliejus gali paskatinti gimdymą.

Emilia
Emilia
Labas! Mano vardas Emilia ir man patinka padėti žmonėms atrodyti ir jaustis geriau. Aš eu pagrindinė puslapio Sveikatosvadovas.lt rašytoja ir laikau šį puslapį pastoviai atnaujintą kuriame jūs galite rasti visus reikiamus atsakymus susijusius su jūsu sveikata.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia